اطلاعات عمومي وب

راه حل Signed Exchange شركت گوگل

راه حل Signed Exchange شركت گوگل در سئو به منتشر كنندگان اجازه مي‌دهد تا از URL هاي شخصي خود براي صفحات AMP سئو استفاده كنند .

 

(AMP برگرفته از Accelerated Mobile Pages و يك برنامه متن باز گوگل براي سئو است كه با هدف ايجاد اينترنت سريع و راحت تر براي سئو ي موبايل توليد شده است. در واقع AMP راه حليست كه گوگل براي مقالات سريع فيسبوك ارائه كرده، بدين معني كه پلتفرمي در اختيار شركت هاي رسانه اي مي گذارد تا به كاربران خود امكان خواندن سريع مقالات سئو بدون نياز به خارج شدن از فيسبوك را بدهند. با استفاده از AMP ، بلافاصله نتايج جستجوي سئو به كاربران نمايش داده مي شود. به دليل اينكه بخش قابل توجهي از محتواي اصلي هر صفحه كنار گذاشته مي شود و صفحه براي نمايش در موبايل بهينه و سئو مي گردد.)

منتشر كنندگان سئو هم اكنون بايد Signed Exchange خود را ايجاد كنند، اما شركت Cloudfare به آن ها قول مي دهد تا پروژه مورد نظر را براي آن ها راحت كند.

(كلودفلر يك شركت ايالات متحده است كه يك شبكه تحويل محتواي سئو ، كاهش حملات DDoS سرويس‌هاي امنيتي اينترنت و سرويس‌هاي سرويس دهنده دامنه توزيع شده را فراهم مي‌كند، بين بازديد كنندهسئو و ارائه دهنده سرويس دهنده كلودفلر به عنوان يك پروكسي معكوس براي وب سايت‌ها عمل مي‌كند. دفتر مركزي كلودفلر در سانفرانسيسكو،كاليفرنيا است همراه با دفاتر در لندن، سنگاپور، شامپاين، آستين، بوستون و واشينگتن

اين شركت توسط سه تن به نام‌هاي Matthew Prince, Lee Holloway, and Michelle Zatlyn در سال 2009 در سانفرانسيكو كاليفرنيا تأسيس شده‌است.)

بيشترين انتقاد انجام گرفته ازAMP در سئو اين بود كه نشاني ‌هاي دامنه ناشر يا URL هاي سئو ي دامنه را نشان نمي‌داد. در عوض، كاربران ساختارGoogle.com/amp/ را مشاهده كرده‌اند. شركت گوگل تلاش كرده است تا مشكلات پيش آمده را حل كند و در ماه نوامبر به توسعه‌دهندگان سئو ي خود راه حلي را پيشنهاد داد.

شركت گوگل هم اكنون اين راه حل سئو را به صورت رسمي منتشر كرده است كه اي ام پي را به URLهاي منتشركنندگان سئو تحويل مي‌دهد. اين راه‌حل شامل استفاده از Signed Exchange است، كه يك چهارچوب فني سئو است كه به مرورگر ها اجازه مي دهد تاURL هاي منتشر كنندگان را بر روي جستجوهاي كَش شده ي AMP سئو نشان دهد. اين راه حل هم اكنون بر روي مرورگر كروم 73 يا نسخه هاي بالاتر از آن قابل دسترس است و به زودي براي مايكروسافت نيز فعال مي‌شود.

(حافظه نهان يا كَش (Cache) قسمتي از حافظه است كه داده‌هايي كه ممكن است در آينده توسط ساير اجزا پردازش شوند را به صورت موقت در خود ذخيره مي‌كند. اين قسمت از حافظه مي‌تواند به سرعت به درخواست‌هاي پردازشي پاسخ داده و داده‌ها را به سرعت آماده كند. داده‌هاي ذخيره شده در حافظه نهان (Cache) ممكن است داده‌هايي باشند كه پس از پردازش (مثلاً پس از پردازش توسط واحد سخت افزاري CPU يا به صورت مجازي، پس از پردازش توسط سيستم عامل يا برنامه‌ها) به صورت مستقيم در اين قسمت ذخيره مي‌شوند يا داده‌هايي باشند كه فقط كپي‌اي از داده‌هاي اصلي (مثلاً داده‌هاي موجود در حافظه جانبي يا به صورت مجازي، پرنده‌ها و داده‌هاي موجود در كامپيوتر) موجود باشند.)

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/124/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۰:۵۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :