اطلاعات عمومي وب

جستجو براي اطلاعات، جهت ها، تجارت هاي محلي در دستيارهاي صوتي

جستجو براي اطلاعات، جهت ها، تجارت هاي محلي بيشترين موارد استفاده از دستيارهاي صوتي سئو هستند

 

نتايج جستجوي سال گذشته سئو توسط شركت مايكروسافت، نشان مي دهد كه استفاده كنندگان از دستياران صوتي از 23 درصد به 45 درصد افزايش داشته‌اند.

طبق گزارش هاي جديد مايكروسافت، حدود سه چهارم، يعني 72 درصد صاحبان گوشي‌هاي هوشمند از دستيارهاي ديجيتالي استفاده مي كنند. اين يافته ها بر اساس دو نظرسنجي كه يكي از آن ها در سال 2018 انجام شد و ديگري در سال 2019 پيگيري شد اعلام شده است. اين مطالعه همچنين نشان داد كه 35 درصد از جمعيت شركت كننده در اين نظرسنجي از سخنران هوشمند جستجوي صوتي سئو استفاده كرده‌اند.

كدام شركت ها بيشترين ميزان استفاده را داشته اند ؟

شركت گوگل و اپل بيشترين ميزان استفاده از اين دستياران صوتي سئو را داشته‌اند. گزارشات انجام شده نشان داد كه سيري و دستيار صوتي گوگل حدود 36 درصد، دستيار صوتي الكسا 25% و كورتانا 19 درصد اين آمار را به خود اختصاص داده‌اند. اكثريت قريب به اتفاق از دستيار صوتي سئو ي كورتانا بر روي دسكتاپ خود استفاده مي‌كنند. دستيار صوتي گوگل هم اكنون در بيش از يك ميليارد دستگاه قابل دسترس است و شركت آمازون در فروش اين دستگاه ها بسيار موفق عمل كرده است.

درست مانند بسياري از گزارش هاي سئو كه دستياران صوتي را مورد بررسي قرار مي دهند، اين گزارش نيز گاهي اوقات نمي تواند راهنمايي هاي دقيق و واضحي براي كاربران خود ارائه دهد و تفاوت دقيق بين بلندگو هاي هوشمند و استفاده از تلفن هاي همراه هوشمند را مشخص كند. اما اين گزارش سئو زمان قابل توجهي را بر روي بحث در رابطه با استفاده از اين دستياران هوشمند صرف كرده است.

موارد جست و جو شده

در ادامه، شركت مايكروسافت ميزان استفاده از دستياران صوتي سئو و مواردي كه اكثريت كاربران در اين دستگاه ها جستجو مي كنند را به صورت گزارشي منتشر كرده است كه آن را با يكديگر مشاهده مي كنيم:

  • جستجو براي Facts يا واقعيت ها 68%
  • درخواست مكان يابي 65%
  • جستجو براي كسب و كار 47%
  • تحقيق در مورد محصولات يا خدمات 31%
  • اضافه كردن موارد به سبد خريد 26%
  • خريد 25%
  • تماس با سرويس يا خدمات پشتيباني از مشتري 21%
  • ارائه بازخورد براي يك محصول يا خدمات 19%

از پاسخ هاي منتشر شده در اين ليست سئو ، مقايسه محصولات و خدمات نشان مي‌دهد كه پاسخ دهندگان به طور گسترده‌اي در مورد استفاده از اين دستيار صوتي سئو نظر داده‌اند. در عوض، عدم وجود پاسخ هايي مانند چك كردن آب و هوا يا پخش كردن موسيقي در اين ليست سئو كمي عجيب به نظر مي رسد.

نتايج به دست آمده

مطالعه انجام گرفته در سئو نشان داده است كه 80 درصد افراد از استفاده از اين دستياران به طور كامل راضي هستند و تجربه هاي خوبي از آن ها به دست آورده اند، در حالي كه 14 درصد اين افراد نظر خاصي نسبت به استفاده از اين محصولات سئو ارائه ندادند و 6 درصد اين افراد عدم رضايت خود را نسبت به اين محصولات نشان داده‌اند.

در خصوص مالكيت اين دستگاه ها، در نتيجه جستجويي كه در سال 2018 در مورد سئو انجام گرفت نشان داد كه 23 درصد پاسخ دهندگان صاحب اين دستگاه ها بودند. اين عدد در سال 2019 به 45 درصد افزايش يافته است. بر اساس ميزان محبوبيت اين دستگاه ها در ايالات متحده آمريكا، اين آمار و ارقام نشان دهنده اين است كه امروزه 112 ميليون از افراد آمريكايي حداقل از يكي از انواع بلندگو هاي هوشمندسئو استفاده مي‌كنند، در حالي كه 26 درصد آمريكايي ها نيز اعلام كردند كه قصد دارند امسال يكي از اين محصولات را خريداري كنند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/120/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۵:۱۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :