اطلاعات عمومي وب

آينده وبلاگ هايي كه به سبك مجلات ساخته شده اند: روش ها و ايده ها

امروزه تمامي مجلات كاغذي و و اغلب حرفه ها و تخصص هاي آنلاين، وب سايتي را براي كاربران خود ايجاد كرده اند. بسياري از آن ها نيز همچنان نسخه‌هاي چاپي را به نسخه هاي آنلاين ترجيح مي دهند، اما اينترنت و طراحي سايت فضايي بسيار ارزان تر براي انتشار مطالب است. به نظر مي رسد آينده وبلاگ نويسي آنلاين به سمتي حركت مي‌كند كه در آن وبلاگ ها طراحي سايت مجله مانند خود را حفظ مي‌كنند. اما اين عبارت به چه معنا است؟ چگونه مي توان بيين وبلاگ و مجلات آنلاين، تفاوت‌هاي مورد نياز را ايجاد كرد؟
در اين پست، با يكديگر برخي از اصول طراحي سايت اوليه كه در دنياي وبلاگ نويسي مورد نياز هستند را پوشش مي دهيم و تغييرات دنياي طراحي سايت در وبلاگ نويسي و چگونگي تغييرات آن را با يكديگر بررسي خواهيم كرد.

 

به طور كلي دو تفاوت عمده در طراحي سايت بين وبلاگ و مجلات انلاين وجود ندارد. بزرگ ترين عوامل موثر در تفاوت اين دو عبارتند از افكار عمومي و كليات طراحي سايت .

ابزارهاي مخصوص به داستان ها يا استوري ها

تمام صفحات خانگي و هوم پيج هاي مجلات در طراحي سايت بايد داراي برخي ابزارهاي مخصوص باشند. اين روش، در واقع بهترين راه براي متمايز كردن وبلاگ خود از ديگران و اثربخشي حرفه اي بر آن درطراحي سايت است.

هر گونه از اين ابزار ها يا ويجت ها بايد داراي تصاوير كوچك براي پست هاي سازمان يافته در بخش گريد (GRID) طراحي سايت باشد. بخش مخصوص به پست‌ها، مي تواند شبيه به چرخ و فلك بزرگ يا شبكه اي ثابت با اندازه هاي متفاوت براي تصاوير كوچك طراحي سايت باشد.
در مبحث طراحي سايت ، مسئله اي به نام انتخاب اشتباه وجود ندارد؛ بلكه با توجه به خلاقيت و طراحي منحصر به فرد خود، طراحي سايت خود را از ديگران متمايز مي كنيد.

به عنوان مثال، طراحي سايت SpyStyle از عكس هاي متفاوت براي مقالات و پست‌هاي مختلف استفاده كرده است. مهم ترين مسئله در مقالات اين است كه توجه كاربران خود را بيش از پيش در طراحي سايتجلب كنيد.

مقالات برتر منتشر شده در اين طراحي سايت داراي تصاوير بزرگ هستند كه سرتاسر اين صفحه را در بر مي گيرند، سپس سه مقاله يا پست كوچك تر در قسمت زيرين تصوير بزرگ قرار مي گيرند.

هر كدام از مقالات و پست هاي اين طراحي سايت ، روندي متفاوت را دنبال مي كنند و خود را از ساير مقالات يا صفحه اصلي متمايز مي كنند. اين وب سايت، يكي از بهترين مثال ها براي درك و چگونگي سازماندهي داستان‌ها يا استوري ها است.

هنگامي كه به دنبال فضايي مناسب براي طراحي سايت هستيد، بهتر است نگاهي به وب سايت Hongkiat بيندازيد كه خود را به عنوان برندي مطرح در دنياي وبلاگ نويسي معرفي كرده است، اما اين وب سايت از ابزاري براي ايجاد فضايي مجله مانند بر روي هوم پيج خود استفاده مي كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/116/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۳۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :