اطلاعات عمومي وب

اصول طراحي سايت تخت يا Flat ( قسمت سوم )

در اين نوع طراحي سايت ، رنگ ها تمايل دارند پر جنب و جوش و محرك باشند - بهتر است خالص ترين رنگ ها را در طراحي خود به كار بگيريد. رنگ هاي اوليه و ثانويه در اين طراحي بسيار محدود و چشمگير هستند. به علاوه، فونت هاي رنگي نيز اغلب در اين نوع طراحي ها استفاده مي شود. در اين روند طراحي، رنگ هاي يكپارچه مانند بنفش و سبز و آبي بسيار محبوب هستند.

 

رويكرد مينيماليست

طراحي سايت تخت يا فلت، به صورت طبيعي امري ساده است و با رويكرد طراحي حداقل يا مينيماليستي كار مي‌كند.

از افزودن عناصر زياد يا طراحي شلوغ پرهيز كنيد. رنگ و متن ساده يكي از عناصر كليدي در طراحي سايت تخت يا فلت است. اگر مي خواهيد تصاوير مورد نظر را نيز به وب سايت خود استفاده اضافه كنيد، بهتراست مبحث عكاسي ساده را در اولويت قرار دهيد و از تصاوير ساده ا استفاده كنيد كه در عين حال مي توانند مقصود و هدف شما را به كاربران منتقل كند.

برخي از طراحي سايت ها، با استفاده از طراحي فلت، مقصود و هدف خود را به خوبي به كاربران خود انتقال م دهند و با استفاده از قرار دادن موارد مورد نياز در زمينه ساده، اين كار را به خوبي انجام مي دهند و هماهنگي و تعادل خاصي را بين تصاوير استفاده شده، طراحي ساده و فونت برقرار م كنند.

طراحي "تقريباً" فلت

سبكي كه بيشتر طراحان ترجيح مي دهند از آن استفاده كنند و با آن موافقت مي‌كنند، طرحي است كه به صورت تقريبي در دسته طراحي سايت تخت قرار مي گيرد.

در اين نوع طرح، مفاهيم طراحي سايت فلت يا تخت به صورت پايه اي مورد استفاده قرار مي گيرد، اما به برخي از آن ها، طراحي خاصي اضافه مي‌شود. طراحان معمولا يك افكت را انتخاب مي‌كنند و از آن به صورت جامع در اغلب پروژه‌هاي تخت يا فلت استفاده مي كنند. اين سبك انعطاف پذيري بيشتري را در اختيار طراحان قرار مي دهند تا بتوانند به صورت همزمان از طراحي سايت تخت و عناصر زيبايي شناسي در وب سايت خود استفاده كنند.

اغلب طراحان علاقه خاصي به اين نوع از طراحي سايت نشان مي دهند، زيرا با استفاده از اين عنصر مي توانند عمق مورد نظر و بافت خاصي را در وب سايت خود ايجاد كنند. كاربران نيز مانند طراحان وب سايت به اين نوع از سبك طراحي سايت علاقه دارند، زيرا در اين نوع طراحي سايت از زاويه هاي كم تر استفاده شده است و مي توان تعامل كاربران را بيش از پيش افزايش داد. از طرف ديگر، برخي از طراحان نيز به اين نوع طراحي سايت علاقه ندارند، زيرا معتقدند اين سبك، تركيبي از دو سبك متفاوت است و فاقد تعريف مشترك و مشخصي از يك سبك خاص است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/98/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۴۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :