اطلاعات عمومي وب

اصول طراحي سايت تخت يا Flat ( قسمت دوم )

عناصر ساده

طراحي سايت تخت از بسياري از عناصر ساده رابط كاربري، مانند دكمه ها و آيكون ها استفاده مي كند. طراحان اغلب به اشكال ساده اي مانند مستطيل، دايره يا مربع ها پايبند هستند و از اين اشكال، به صورت تنها و بدون هر گونه افزودني خاص استفاده مي‌كنند. اين اشكال مي توانند كاملاً زاويه اي، صاف و مربعي باشند يا شامل انحنا باشند.

هر گونه از عناصر رابط كاربري بايد براي كليك كردن يا ضربه زدن كاربران به صورت ساده و آسان طراحي شده باشد. تعامل كاربران در اين گونه طراحي سايت ، بايد به صورت مناسب و بدون نياز به توضيح بيشتر ارائه شود.

علاوه بر ظاهر ساده، از رنگ هاي برجسته و دكمه هاي قابل كليد استفاده كنيد تا كاربران را به استفاده بيشتر از آن ها تشويق كنيد، اما بهتر است عناصر ساده را با عناصر طراحي اشتباه نگيريد؛ زيرا مفهومطراحي سايت تخت مي تواند درست به پيچيدگي هر گونه طراحي ديگر در مبحث طراحي سايت باشد.

تمركز بر روي تايپوگرافي

به علت طبيعت ساده عناصر در مبحث طراحي سايت تخت، تايپوگرافي به شدت حائز اهميت است.

تون (Tone) استفاده شده در تايپوگرافي بايد هم خواني كاملي با طرح كلي وب سايت داشته باشد. استفاده از فونت هاي پيچيده با طراحي خاص، ممكن است در تضاد با طراحي سايت ساده باشد. نوع متن و فونت استفاده شده بايد به صورت برجسته باشد و از كلمات، به صورت موثر استفاده كنيد تا بتوانيد محصول نهايي خود را از نظر بصري و نوشتاري به صورت كامل و مفيد به كاربران معرفي كنيد و آن ها را به تعامل بيشتر با وب سايت و محصولات تان را تشويق كنيد.

براي قسمت تايپوگرافي وب سايت خود، بهتر است از فونتي ساده براي قسمت سر صفحه وب سايت خود استفاده كنيد. به عنوان عنصري خاص در وب سايت، بهتر است از فونتي خاص، تنها در يك قسمت از وب سايت خود استفاده كنيد تا بتوانيد نوعي جنبه هنري نيز به وب سايت خود اضافه كنيد، اما بهتر است از اين گونه فونت هاي خاص بيش از حد استفاده نكنيد تا طبيعت ساده وب سايت خود را به خوبي حفظ كنيد. نوع فونت استفاده شده، بايد قادر باشد تا چگونگي استفاده از طراحي سايت را بازگو كند. دكمه ها و ساير شاخص هاي وب سايت را به صورت برجسته مشخص كنيد، تا استفاده و تعامل با آن ها توسط كاربران، با راحتي بيشتري صورت گيرد.

تمركز بر روي رنگ، قسمتي مهم از طراحي سايت است. نوع پالت هاي رنگي استفاده شده در اين نوع طراحي سايت ، معمولا ساده تر و روشن تر از رنگ هاي استفاده شده در ساير طراحي سايت است.

پالت هاي رنگ استفاده شده پروژه هاي طراحي سايت تخت، معمولا شامل بسياري از رنگ ها است. در حالي كه اكثر پالت هاي رنگي اغلب بر روي دو يا سه رنگ تمركز مي‌كنند، اما رنگ هاي استفاده شده درطراحي سايت تخت مي توانند 6 تا 8 رنگ برسند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/96/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :