اطلاعات عمومي وب

حذف موارد اضافي از Landing Page در جهت طراحي بهتر و نرخ تبديل بالاتر

هنگامي كه به مبحث بهبود و پيشرفته معيارهاي لندينگ پيج در طراحي سايت مي رسيم، هيچ گونه جادويي براي انجام كامل و بدون نقص اين كار وجود ندارد. قطعا رويكردي وجود ندارد كه تمامي موارد را در بر بگيرد و موجب پيشرفت و بهبود آن شود، امابا استراتژي درست UX (اين استراتژي به ما كمك مي‌كند درك كاملي از چشم‌انداز محصول، كسب‌ وكار، رقبا، فناوري، اهداف و مقصد آينده‌ي تيم به دست آوريم)، بسيار آسان تر مي توان لندينگ پيج ها را براي موفقيت و رسيدن به اهداف دلخواه تنظيم كرد. در ادامه، 4 مفهوم و ايده ي UX را كه بر روي حذف موارد اضافي متمركز هستند را مورد بررسي قرار مي دهيم.

 

خالق قهرمان (وب سايت هاي برجسته و بزرگ)، تصوير و تاثيري بزرگ از خود به جاي مي گذارد

برداشت و احساس اوليه از طراحي سايت بسيار مهم است! داشتن سرصفحه يا Header تاثير گذار، امري كليدي و ضروري. بسياري از افراد از صفحات خانگي (Homepage)هاي Slack (اسلَك يك ابزار همكاري تيمي مبتني-بر-ابر است كه توسط استورات باترفيلد تأسيس شده‌است. اسلك به عنوان يك ابزار داخلي در شركت Tiny Speck براي توسعه Glitch آغاز به كار كرد. نام اسلك مخفف "Searchable Log of All Conversation and Knowledge" به معني "لاگ قابل جستجو از مكالمات و دانش" است) كه مجددا طراحي شده اند طرفداري نمي كنند.

اما دليل اين امر چيست؟ زيرا اين نوع صفحات بسيار جاي گير هستند! ناوبري يا نويگيشن كامل طراحي سايت ، دكمه هاي سي تي اي (CTA)، نسخه آفست (در بيان كلي اُفست يك سيستم چاپ است كه امروزه به طور بسيار گسترده براي چاپ انواع بروشور، كاتالوگ، پوستر، كارت ويزيت فرم هاي عمومي و خلاصه هر چيزي كه قرار است بر روي كاغذ و با تيراژ و كيفيت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار مي‌گيرد) كه به نظر عالي مي رسد، اما مشكل آن در خوانايي است و نيازي نيست به تصاوير چرخانده يا Rotating نيز اشاره كنيم، زيرا تمامي افراد با آن آشنا هستند.

حذف موارد اضافه از لندينگ پيج در جهت طرح هاي بهتر و نرخ تبديل بالاتر

سايت Coletiv به دليل استفاده از رنگ ها و تايپوگرافي هاي خاص بسيار چشم گير است. همچنين تصاوير طراحي سايت آن چشمان شما را به هدايت در آورده و باعث مي شود انگشتان خود را بر روي موس تكان دهيد و بيشتر از قبل بر روي آن تمركز كنيد. كپي ايجاد شده در اين قسمت مختصر، مستقيم و واضح است.

CTA صفحه فرود يا لندينگ پيج

يكي ديگر از موارد ذكر شده كه بسيار چشم گير است، صفحه خانگي يا هوم پيج One Medical است. برندينگ و نحوه كارايي اين وب سايت بسيار باشكوه است. يكي از دلايل مهم آن اين است كه هنگام جستجو در اين وبسايت با Navigation طراحي سايت دست و پنجه نرم نمي‌كنيد.

اين وبسايت، داراي يك CTA هميشگي و يك CTA ثانويه براي اهداف ديگر خود است، كه اين امر به خوبي در اين وب سايت و تيم اجرا مي‌شود.

و در آخر، بهتر است نگاهي به Pyrismic بيندازيم. قسمت كپي و CTA همگي در سمت چپ قرار گرفتنه اند. كوتاه، مختصر و با هدف. گرافيك ها و تصاوير استفاده شده در طراحي سايت ، خوانايي بازديدكنندگان را با مشكل مواجه نمي كند، كه اين امر باعث مي شود بازديدكنندگان جديد هدف اين وب سايت را به خوبي درك كنند.

كپي كوتاه، هدف را به خوبي مي رساند

اغلب افراد، هيجان و انگيزه بالايي براي خواندن پاراگراف ها و متون آنلاين ندارند. اين اتفاق به دو دليل مهم است. اغلب، افراد پس از گذراندن مدت زمان 15 ثانيه وب پيج را ترك مي كنند. اين نكته به اين معناست كه طراحي سايت انجام شده بايد به قدري قوي باشد تا هدف را به خوبي برساند. در غير اين صورت تمام كارهايي كه براي وب سايت خود انجام داده ايد اتلاف وقت بوده است. با انجام اين كار، نرخ تبديل پايين مي آيد، اما ميزان بازدهي همچنان بالا است.

تمامي قسمت هاي لنديگ پيج طراحي سايت Flexbe دو جزء مهم دارد. يك تصوير بزرگ و يك كپي كوتاه. بخش هاي اضافي بسيار كمي در اطراف CTAها وجود دارد. اين امر براي وب سايت Bitcharge نيز صدق مي كند.

گرچه كپي پشتيباني كننده به نظر كمي طولاني است، اما هدر ها يا سرتيترها بسيار كوتاه هستند. هركدام از هدر ها يا سرتيتر ها تنها از سه كلمه كوتاه تشكيل شده اند.

اين امر براي صفحه فرود Finery نيز صدق مي‌كند. تايپوگرافي به كار رفته بزرگ تر، باريك تر و جامع تر است. خواندن آن بسيار راحت است و باعث سردرگمي خواننده نمي شود. در اين وب سايت، در قسمت بالاي وب سايت و طراحي آن، تصاوير استفاده شده در اپليكيشن اين وبسايت بسياري از توضيحات را ارائه مي دهد و نيازي به استفاده از پاراگراف و متن جايگزين نيست.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/63/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۲:۱۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :