اطلاعات عمومي وب

25 نكته براي بهينه سازي وبلاگ براي خوانندگان و موتورهاي جستجو ( قسمت چهارم )

15) به صفحات سبك Cascading خود نگاه كنيد.

اكثر وبلاگ ها مقدار زيادي از CSS را براي ايجاد اين نگاه سفارشي استفاده مي كنند. و در حالي كه اكثر طرح هاي "خارج از جعبه" كه استاندارد با قالب و سئو نصب مي شوند شامل تمام CSS ها در يك فايل خارجي هستند، قطعا برخي از طراحان وبلاگ وجود دارند كه CSS خود را بر روي صفحات قالب هاي شخصي قرار مي دهند تا همه آنها را در فايل CSS خارجي. و هنگامي كه شما CSS را در يك فايل خارجي قرار ندهيد، مي تواند صفحات شما را درهم بشكند و در مهمترين بخش صفحه قرار بگيرد - متن ورود – پايين تر از كد HTML قرار ميگيرد در حالي كه بايد بعد از توده ها از خطوط كدگذاري CSSقرار گيرد .

16) اغلب پست بذاريد

هر چقدر بيشتر پست بذاريد، بيشتر احتمال دارد Googlebot و ديگر رباتها به طور منظم روي سايت شما متوقف شود. اگر شما فقط يك بار در يك ماه پست بذاريد، انتظار اين را داشته باشيد كه ممكن است مدت بسيار زيادي طول بكشد تا دوباره Google روي سايت شما توقف كند و ببينيد كه شما دوباره به روز شده ايد يا خير يا روي سئو ي خود كار كرده ايد. گوگل سايت هاي جديد به روز شده را دوست دارد، بنابراين براي درست انجام شدن كار ، كاري كه bot در نظر دارد را بايد انجام داد .

17) پيوند عشق را گسترش دهيد

اگر درباره يك داستان وبلاگ نويسي داريد، داستان اصلي و همچنين تفسيرهاي ديگر در مورد يك موضوع را قرار دهيد . هنگامي كه شما اين كار را انجام مي دهيد، وبلاگ نويسان ديگر در زمينه وبلاگ شما از وجود وبلاگ شما آگاه مي شوند (اگر قبلا آنها را نديده ايد)، هنگامي كه افراد از وبلاگ شما پيغام مي گيرند، آگاه مي شوند. و همچنين اين احتمال را افزايش مي دهد كه آنها شما را در مورد آن داستان يا چيزي كه در آينده در مورد داستان شما مي گذارند، پيوند مي دهند و روي سئو ي خارجي شما تاثير دارد .

18) از لنگر متن خود آگاه باشيد

هنگامي كه شما به ورود وبلاگ شخصي يا حتي يك پست قبلي در سايت خودتان پيوند مي دهيد، مطمئن شويد كه پيوند را درست انجام داديد . اين بدين معني است كه به جاي پيوند دادن به ورود وبلاگ شخصي با متن لنگر «اينجا كليك كنيد»، اشتباها شما با استفاده از متن لنگر مربوط به ورود به وبلاگ، مانند «شوت جيسون در بازي Widget جديد ايكس باكس 360» پيوند مي دهيد و باعث سئو ي يك سايت غير مرتبط شده ايد .

19) ايجاد داستان هاي منحصر به فرد

وبلاگنويسان دوست دارند به ساير وبلاگ نويسان پيوند داشته باشند تا سئو ي خارجي آن ها تقويت شود . وقتي نوشته هاي اصلي وبلاگ را، به جاي آن كه چيزي را كه شخص ديگري گفته است، استفاده كنيد ، اين احتمال را افزايش مي دهد كه براي كسي به اندازه كافي جالب به نظر برسد كه بتواند به آن پيوند داشته باشد و در مورد آن صحبت كند. و خواننده وبلاگِ وبلاگ نويس ممكن است اين مطلب را بخواند و تصميم بگيرد چيزي درباره چيزي كه شما گفتيد نيز بنويسيد، به اين معنا كه لينك ديگري نيز هست. و اگر خوش شانس باشيد، اين ويروسي خواهد بود، به اين معني است كه ناگهان به نظر مي رسد كه هر وبلاگ نويس در فضاي بازار شما درباره آنچه كه نوشتيد صحبت مي كند. براي حداكثر قرار گرفتن در معرض ديد و پيوند ، اين كار را تكرار كنيد.

20) از پلاگين پست هاي مرتبط استفاده كنيد

نه تنها اين باعث مي شود كه خوانندگان را براي مقالات ديگر در سايت خود كه مربوط به پست فعلي شما هستند، حفظ كنند، بلكه همچنين به شما اجازه مي دهد تا از يك صفحه جاري در وبلاگ خود به نوشته هاي قديمي تر بپردازيد و سئو ي داخلي را نيز در نظر بگيريد . اغلب مطالب قديمي تر چند صفحه عميق در يك صفحه بايگاني را دفن مي كنند و اين به شما اين امكان را مي دهد تا نوشته ها ي چند ماه يا چند سال قبل را به نمايش بگذاريد و اين “قديمي ولي طلايي" را در موتورهاي جستجو كمي بيشتر استفاده كنيد. چند پلاگين مربوط به پست در دسترس است كه بسته به وبلاگي كه شما استفاده مي كنيد وجود دارد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/39/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۶:۱۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :