اطلاعات عمومي وب

اصول طراحي سايت تميز ( قسمت دوم )

تصاوير مورد استفاده بايد يك تاثير بصري قوي داشته باشند، چه در مورد رنگ و چه پيامي كه ارسال مي كنند. و هنگامي كه من مي گويم تاثير به معني طيف رنگي از رنگ ها و ايده هاي جمع شده به صورت گرافيكي است كه بر محتواي شما تاثير نمي گذارد. در نهايت به شما بستگي دارد كه آيا مي خواهيد از گرافيك در طراحي سايت مينيماليست خود استفاده كنيد يا نه. رنگ منحصر به فرد نيز در صورتي كه به صورت عاقلانه استفاده شود، تأثيري قوي خواهد داشت.

 

قابهاي منحصر به فرد به بهترين صورت كار مي كنند

به منظور ايجاد علاقه بصري شما نياز به كار بر روي قالب درست داريد . ممكن است زمان بيشتري براي ايجاد يك قاب براي طراحي سايت مينيمالي گذاشته شود زيرا شما بايد هنگام ايجاد سلسله مراتب توجه داشته باشيد. قبل از ساخت قالب براي طراحي سايت شما، شما بايد تصميم بگيريد كه كدام محتوا ضروري است و نمي تواند اول از همه حذف شود، بنابراين اولويت بندي بايد وجود باشد. شما همچنين بايد درباره هم ترازي فكر كنيد و سپس تعادل خاصي را در طراحي سايت خود ايجاد كنيد.

در مورد قابليت استفاده فراموش نكنيد

در نهايت اين مهم ترين چيز است – كاربر هنگام استفاده از سايت شما چه حسي دارد بله، بايد ساده، شسته و ريز و شيك باشد، اما در عين حال نبايد ناوبري را نيز فراموش كنيد. سعي كنيد در مورد ناوباري نو آوريي به خرج ندهيد. افراد با استفاده از نوار بالا يا چپ به مرور هدايت مي شوند و زماني كه آنها با چيز جديدي مواجه ميشوند ، ممكن است گاهي اوقات گيج شوند. اين يك قانون اثبات شده نيست . هنگامي كه مطمئن شديد ناوبري شما ساده است، پيش برويد و آن را در وب سايت خود قرار دهيد. فقط به ياد داشته باشيد كه انواع مختلفي از كاربران وجود دارد و برخي از آنها ممكن است دوستانه نسبت به اين نوع تغييرات واكنش نشان ندهند .

درباره رنگ ها و كنتراست

بعضي از طراحان به عنوان يك انتخاب براي طراحي سايت مينيماليستي خود به سياه و سفيد ساده يا سفيد ميپردازند. من مي گويم هر رنگ رنگين كمان را مي توان براي طراحي سايت استفاده كرد تا زماني كه آن بر محتواي شما تاثير گذار نباشد . رنگ مي تواند هر دو را انجام دهد – باعث توجه بيشتربه محتويات وبسايت شود يا باعث شود مطالعه و تمركز روي آن غير ممكن باشد، بنابراين اين يك انتخاب مهم است. قبل از تصميم گيري در مورد رنگ، كمي بيشتر فكر كنيد.

سعي كنيد هنگام اجراي طرح خود با رقبا بازي كنيد. اين ميتواند به شما كمك كند به برخي از محتويات يا اطلاعاتي را كه لازم داريد به آن ها اشاره كنيد و آن را آسانتر بيان كنيد از ظاهر كمك بگيريد. اگر تصميم به استفاده از فضاي سفيد و خالي بيشتري براي طراحي سايت مينيماليستي كه رسايي داشته باشد را داريد، بايد كنتراست را اضافه كنيد.

در نهايت به شما و تصور شما بستگي دارد كه چگونه طراح وب سايت خود را طراحي مي كنيد. اما من به شدت توصيه مي كنم كه شما از قوانين خاصي كه قبلا ثابت شده اند كه موفقيت آميز اند استفاده كنيد اگر شما مي خواهيد يك طراحي سايت خوب داشته باشيد، به ويژه اگر شما هنوز مطمئن نيستيد كه چگونه شما مي خواهيد وب سايت خود را به پايان برسانيد.

اين ها بعضي نكات ضروري منحصر به فرد براي طراحي سايت بودند، اما من مي دانم كه ممكن است برخي از آنها را در اين متن جا انداخته باشم و گفتن آنها را فراموش كرده باشم، از اين رو در پست هاي بعدي من با راهنمايي هاي بيشتري در خدمت شما خواهم بود .

موفق باشيد به همه طراحان خلاق كه اين متن را ميخوانند !

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/23/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۰:۲۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :