اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

كنسول جستجوي گوگل پس از چندين هفته تاخير به روال عادي خود باز ميگردد

هم اكنون مي توانيد گزارش پيشرفت سئو ي وب سايت خود را در كنسول جستجوي گوگل پس از يك تاخير 3 هفته بررسي كنيد.

اوايل ماه جاري، گزارشي از سئو منتشر شد كه مشكل دي ايندكسينگ شركت گوگل باعث ايجاد تاخير در گزارشات كنسول جستجوي گوگل شده است. نهايتا، پس از تاخير سه هفته اي، شركت گوگل گزارشاتسئو ي تاثير گرفته از اين باگ را به صورت كامل به روز رساني كرده است.

اگر به بخش كنسول جستجوي سئو ي گوگل وارد شويد و به بخش پوشش گزارش ها يا بخش هاي ديگر وارد شويد، تاخير دو روزه را مشاهده مي كنيد.

چيزي كه شركت گوگل اعلام كرده است اين است كه گزارشات سئو ي اين بخش هم اكنون به صورت كامل به روز رساني شده اند، اما كاركنان آن همچنان در حال كار و بررسي بر روي اين باگ هستند.

بخش كنسول جستجوي سئو ي گوگل همچنان در حال بازيابي اطلاعات خود پس از مشكل ايندكسينگ پيش آمده است. در نتيجه برخي گزارشات مربوطه سئو همچنان به طور كامل به روزرساني نشده اند و ابزار بازرسي url ممكن است وضعيت زنده را به طور كامل و بدون نقص پوشش ندهد.

دانستن اطلاعات اوليه وب سايت و وضعيت آن و نحوه ي كارايي آن، امروي ضروري و غير قابل اجتناب براي سئو است. مي دانيم كه بسياري از سئو ها طي مدا زمان اخير، تحت تاثير مشكل پيش آمده در شركت گوگل قرار گرفته اند. به علاوه، به دليل مشكل دي ايندكسينگ، سئو ها و صاحبان وب سايت شاهد كاهش ترافيك و مشكلات پيش آمده به دنبال آن بودند و هم اكنون به فكر راه حل براي رفع آن هستند.

هم اكنون مي توانيد گزارشات مربوط به عملكرد سئو ي وب سايت خود را مشاهده كنيد و بدانيد كه چگونه ترافيك جستجوي گوگل مي تواند بر روي وب سايت شما تاثير داشته باشد.

شركت گوگل هم اكنون تاييد كرده است كه گزارشات اصلي سئو ي كنسول جستجوي گوگل به خوبي عمل مي كنند، اما همچنان زمان بيشتري براي رفع و رجوع مشكل بك لينك ها نياز است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/170/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۱:۱۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

8 نوع متفاوت از وب سايت ها و نحوه ي طراحي آن ها ( قسمت چهارم )

يكي از طراحي سايت هاي مربوط به اين زمينه، وب سايت كارهاي طراح معروف، Gautier Maillard است كه تركيب بي نقصي از خلاقيت و بهترين پروژه هاي خود در اين طراحي سايت ايجاد كرده است. با كليك بر روي هر تصوير، مي توانيد كمپين تبليغاتي مربوط به پروژه مورد نظر را مشاهده كنيد. اگر قصد داريد اطلاعات بيشتري از اين طراح بدانيد، بر روي دكمه مربوط به نويگيشن در گوشه سمت راست بالاي صفحه كليك كنيد و اطلاعاتي در رابطه با پروژه هاي طراحي، مكان زندگي او در پاريس، تحصيلات و كارهاي متفاوت او مشاهده كنيد. در اين طراحي سايت ، قالب و استراتژي بكار رفته به خوبي با ساير اجزاي وب سايت همخواني دارد، زيرا تمركز اين طراح بر روي كار حقيقي خود است و نوشته هاي خود را محدود كرده است. كاربراني كه از اين طراحي سايت بازديد مي‌كنند، تصاوير مشاهده شده را بهتر از مقالات و نوشته هاي قرار گرفته به خاطر مي سپارند.

6. صفحات لندينگ

اين نوع صفحات، جزو طراحي سايت هاي خاص است كه براي كمپين هاي بازاريابي تشكيل شده است كه باعث مي شود كاربران، اقدام خاصي در اين صفحات انجام دهند.

محتواي قرار گرفته بر روي لندينگ پيج بايد محدود باشد و منجر به كال تو اكشني شود كه علاقه داريد كاربران به انجام آن اقدام كنند. در اين نوع طراحي سايت ها، بهتر است از مقدار زيادي فضاي سفيد در اطراف CTA خود بهره بگيريد و عناصري كه به هدف كمپين هاي بازاريابي مرتبط نيستند را براي صفحات ديگر ذخيره كنيد.

صفحه لندينگ وب سايت شاپيفاي

لندينگ پيج آزمايش رايگان طراحي سايت شاپيفاي، از تيتر و كال تو اكشن ساده بهره مي گيرد، مانند" شروع آزمايش رايگان". تمامي عناصر قرار گرفته بر روي صفحه باعث مي شود بازديد كنندگان و خريداران محصولات اين طراحي سايت ، سفري كوتاه درون اين وب سايت آغاز كنند و به خريد محصولات و استفاده از امكانات اين طراحي سايت اشتياق بيشتري نشان دهند. در اين وب سايت، از تصاوير مرتبط و بروز استفاده شده است و به برخي تصاوير اثر سه بعدي كمي اضافه شده است كه در عين حال نشان دهنده قالب طراحي سايت آن ها است.

7. وب سايت هاي رسانه هاي اجتماعي

در دنياي امروز، تقريباً 2.77 ميليارد نفر در رسانه‌هاي اجتماعي عضو هستند و با هزاران سيستم عامل متفاوت از آن استفاده مي كنند. اهميتي ندارد كه مخاطبان هدف شما چه كساني هستند. مي توانيد آن ها را به احتمال زياد در فيس بوك، توييتر، اينستاگرام، اسنپ چت با لينكد اين پيدا كنيد. گرچه نمي‌توانيد پلتفرم‌هاي اين شبكه‌هاي اجتماعي را به طور مجدد طراحي كنيد، اما مي‌توانيد ظاهر صفحه خود را تحت كنترل داشته باشيد و محتوايي را ايجاد كنيد كه باعث افزايش بازديد در شبكه هاي اجتماعي مي شود.

بهتر است در تمامي صفحات شبكه‌هاي اجتماعي خود ظاهري يكسان به كار بگيريد تا كاربران بتوانند برند شما را شناسايي كنند. از لوگو و پالت رنگ يكسان بهره بگيريد. صوتي خاص انتخاب كنيد و شخصيتي را برگزينيد كه در تمامي محتواي قرار گرفته رعايت مي شود.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/168/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۲۶ توسط:گرگ سفيد موضوع:

برخي از سئو هاي محلي، با ايده دريافت هزينه اشتراك براي دريافت خدمات GMB مخالفت مي‌كنند

برخي از سئو ها، منطق و دلايل شركت گوگل را به طور كامل پذيرفته اند، اما بسياري از آن ها نيز انتقادات شديدي به شركت گوگل وارد كرده اند.

در طول آخر هفته، شركت گوگل بررسي سئو را در رابطه با مالكين كسب و كارهاي كوچك انجام داد كه در اين بررسي، اشتياق آن ها به پرداخت هزينه اشتراك ماهانه براي تعدادي از ويژگي هاي سئو و خدمات پيشرفته Google My Business مورد سوال قرار گرفته است. برخي از پيشنهادات سئو شامل درخواست نقل قول از كاربران، پاسخ خودكار به پيام ها، دكمه رزرو، حذف تبليغات گوگل، قرار دادن نتايج جستجوي گوگل، گوگل گارانتي و چندين ويژگي ديگر است.

شركت گوگل اعلام كرده است:

"هنگام ارائه پيشنهادات پرداختي سئو همواره رويكرد متفكرانه اي را در پيش خواهيم گرفت و اين بررسي تنها يكي از تلاش هاي شركت ما براي اين است كه كاربران بتوانند به ما كمك كنند تا درك كنيم چگونه مي توانيم ارزش بيشتري به سئو ي تجارت هاي آن ها وارد كنيم."

اما واكنش هاي صورت گرفته از سوي متخصصان محلي سئو در رابطه با خدمات و ويژگي هاي پيشنهادي و همچنين واكنش مشتريان آن ها بسيار متفاوت عرضه شده است، زيرا برخي پيشنهادات انجام يافتهسئو از سوي شركت گوگل با استقبال روبرو شده است )مانند پشتيباني از مشتري( و برخي ديگر اين گونه نبوده است )مانند نتايج جستجوي گوگل).

بسياري از سئو هايي هايي كه پاسخ هاي آن ها را مورد بررسي قرار داده ايم باور دارند كه معرفي سرويسGMB ، با توجه به موقعيت گوگل در بازار فعلي سئو و مشكلات اقتصادي كنوني منطقي است. همان طور كه مشتريان و كاربران شركت گوگل سعي در درك انگيزه هاي سئو ي شركت گوگل دارند، به اين امر نيز فكر مي كنند كه آيا خدمات ارائه شده توسط شركت گل قابل اعتماد است و اين كه آيا مشتريان مايل به پرداخت 30 دلار در ماه براي بسته‌هاي جي ام بي هستند يا خير. براي درك بهتر واكنش كاربران بهتر است پاسخ هاي زير را مشاهده كنيد، كه به دليل طولاني بودن برخي پاسخ ها، به صورت خلاصه ارائه شده است.

مايك بلومنتال، GatherUp

" يكي از فرضيه هاي انجام گرفته در اين زمينه سئو اين است كه شركت گوگل در جستجوي ايده هاي بيشتري براي سرويس هاي اشتراك خود است. شركت اپل و آمازون نيز اين كار را انجام مي‌دهند و همين طور شركت Slack و GatherUp نيز از اين ويژگي بهره مي‌برند، بنابراين چرا شركت گوگل نبايد آن را در ليست خدمات سئو ي خود بگنجاند؟ اگر با اين ديدگاه به اين مسئله نگاه كنيم، منطقي است كه شركت گوگل بخواهد پيشنهادات متفاوتي را براي سئو ي تجارت هاي متفاوت و براي افزايش سودآوري خود از اين مسئله ارائه دهد.

اما يكي از انتقادات وارد شده به اين نظر سنجي اين است كه، پرسش هاي مطرح شده در اين بررسي مانند پرسش هايي ابتدايي سئو به نظر مي رسد كه توسط كارآموزان طراحي شده است. اما مي توانم به وضوح مشاهده كنم كه اس ام بي ها 25 تا 30 دلار بابت اين حق اشتراك پرداخت خواهند كرد. اين احتمال وجود دارد كه شركت گوگل به دنبال ايده حق اشتراك به جهت رشد كسب و كار خوب نباشد و GMB تنها يك هدف واضح است."

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/167/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۴۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

8 نوع متفاوت از وب سايت ها و نحوه ي طراحي آن ها ( قسمت سوم )

4. بلاگ ها

بلاك ها به طور منظم شامل مطالبي در رابطه با به روزرساني مقاله ها، عكس‌ها و فيلم‌ها است. وبلاگ ها كار خود را با محتواي شخصي و غير رسمي شروع كرده اند و در مقايسه با طراحي سايت هاي مجله مانند، حالتي شخصي تر و كوچك تر دارند. اما از زمان گذشته تا اكنون، تغييرات زيادي در وبلاگ ها رخ داده است و هم اكنون وبلاگ ها جزئي اصلي از تجارت برندها محسوب مي شود و اكثر تجارت ها داراي وبلاگي براي خود هستند. افزودن محتواي تخصصي شده به وبلاگ ها، اعتبار آن ها را افزايش مي‌دهد و اگر شخصي به صورت انفرادي وبلاگي را اداره مي كند، اعتبار و ارزش اين فرد به صورت قابل توجهي افزايش پيدا مي كند. وبلاگ ها هم چنين فضايي را براي پست هاي قرار گرفته بر روي فضاي مجازي و كمپين هاي ايميل مهيا مي سازند.

اما، وبلاگ ها مي توانند امري چالش برانگيز براي شركت‌هاي كوچك تر باشند. اطمينان حاصل كنيد كه قبل از اقدام براي راه اندازي وبلاگ، تيم و استراتژي مخصوص به خود را براي نگهداري محتويات و مقالات وبلاگ داشته باشيد. در واقع اگر قرار است وبلاگ نااميد كننده‌اي تاسيس كنيد، بهتر است ايده استفاده از آن را از ذهن خود خارج كنيد و كار خود را با انتشار ويدئو و تصاوير مرتبط ادامه دهيد.

وب سايت وبلاگ مانند Nourish Eats

اين طراحي سايت ،قالب خود را به صورت ساده حفظ كرده است و بر روي محتواي قرار گرفته بر روي وبلاگ تمركز كرده است. به جاي استفاده از اسلايدر در قسمت بالاي صفحه، اين طراحي سايت از اسلايدر چرخان در قسمت راست كمك گرفته است، كه دسته بندي ها و كتگوري هاي متفاوت وب سايت را نمايش مي دهد. اين اسلايدر، محتوا را به صورت تازه حفظ مي كند و كاربران را به مشاركت بيشتر با وبلاگ تشويق مي‌كند. كاربران مي‌توانند در هر نقطه از طراحي سايت ، عمليات نويگيشن را انجام دهند يا از فلش هاي استفاده شده براي برگشتن به قسمت‌هاي پيشين يا قسمت هاي بعد استفاده كنند.

5. وب سايت‌هاي پورتوفيلو يا نمونه كارها

اين طراحي سايت ها به متخصصان خلاق اجازه مي دهد مكان هاي بيشتري براي نمايش بهترين كارها و نمونه كارهاي خود داشته باشند. اين نوع وبلاگ ها براي هنرمندان و نويسندگان، طراحان، فيلمسازان، سازندگان وسايل خانگي و ... مناسب است.
همان‌طور كه نمونه كارهاي خود را ايجاد مي كنيد، نيازي نيست تا تمامي پروژه هاي خود را به صورت تكي بر روي وبلاگ قرار دهيد؛ بلكه تمركز خود را بر روي ايجاد دسته بندي هايي قرار دهيد كه كار شما را به صورت احسن به نمايش مي گذارند. اين طراحي سايت ها، خلاقيت بيشتري در خود گنجانده اند. بنابراين اين گونه طراحي سايت‌ ها مكاني مناسب است كه تلاش كنيد قالب‌هاي بي‌همتا به وب سايت خود اضافه كنيد و ويژگي‌هاي جالب و متمايزي را در آن به كار بگيريد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/165/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۱:۳۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP ( قسمت چهارم )

خروجي مورد نظر بايد فايل .csr باشد و هم اكنون بايد داراي فايل .csr و .key باشيد تا بتوانيد از آن ها در مراحل بعد براي سئو استفاده كنيد.

اين فايل ها را به طور ايمن، براي استفاده در مراحل بعد سئو در پوشه خصوصي ذخيره كنيد.

فايل هاي گواهي ديجي سرت

براي به دست آوردن فايل هاي .crt بايد متن فايل .crt را كپي كنيد و آن را به فرم سفارش ديجي سرت، پيست كنيد. Apache را از ميان گزينه هاي ديجي سرت براي وب سرور خود به منظور انجام سئو انتخاب كنيد. پس از آن مي توانيد از ابزار Cat براي كپي كردن متن .csr از طريق ترمينال خود استفاده كنيد و سپس آن را پيدا كنيد. هم اكنون بايد گزينه اي با عنوان دانلود دريافت كنيد كه نياز است تا آن را به ميزبان يا هاست خود منتقل كنيد. (با استفاده از scp يا ftp)
$ cat server.csr

تنظيمات Apache

در نهايت، نياز به مكان و نام فايل هاي Apache براي ادامه سئو داريد. براي دستيابي به اين امر مي توانيد از grep استفاده كنيد:
$ grep -i -r "SSLCertificateFile" /etc/httpd/

نتايج نهايي ممكن است متفاوت به نظر برسند. اين تصوير، كدهاي مورد نظر را به شما براي سئو نمايش مي دهد تا ايده هايي از مكان فايل هاي تنظيمات Apache داشته باشيد، و همين طور مي توانيد دريابيد كه فايل هاي (/etc/httpd/conf.d/ssl.conf) را در چه مكان هايي قرار دهيد. اگر متوجه نمي شويد كه فايل هاي Certificate خود را در چه مكاني بايد قرار دهيد مي‌توانيد جستجوي Grep خود را براي TSL تكرار كنيد، يا از مكان و عنوان جستجوي ديگري استفاده كنيد. فايل تنظيمات Apache در سئو بسيار حائز اهميت است.

مكان فايل براي گواهي

فايل هاي .crt مربوط به ديجي سرت را در مكاني مشخص براي سئو قرار دهيد و آن را با استفاده از فايل هاي تنظيمات Apache در بخش Virtual هاست قرار دهيد. فايل تنظيمات Apache براي سئو تقريبا طولاني است. مي توانيد از جستجوي ويندوز با استفاده از كليد فوروارد اسلش، در تركيب با ويرچوال هاست براي مكان يابي قرار دادن بلوك استفاده كنيد.

مجدداً تأكيد مي كنيم كه سرور را با نام سرور خود جايگزين كنيد و مطمئن شويد كه آدرس آي پي براي سرور شما به صورت درست تعريف شده است:


DocumentRoot /var/www/html
ServerName www.yourdomain.com
SSLEngine on
SSLCertificateFile /etc/pki/tls/certs/server.crt
SSLCertificateKeyFile /etc/pki/tls/certs/server.key
SSLCertificateChainFile /etc/pki/tls/certs/DigiCertCA.crt

تنظيمات جديد را ذخيره كنيد، سپس Apache را مجدداً بارگذاري كنيد:

$ apachectl configtest
$ apachectl stop
$ apachectl restart

ممكن است به Apache2ctl نيز در سئو نياز پيدا كنيد. اگر اين مراحل با تنظيمات فعلي شما سازگار است، تا به اين جاي كار مراحل را به صورت درست پشت سر گذاشته‌ايد. تنظيمات شما ممكن است به صورت كلي متفاوت باشد، اما ممكن است به تنظيمات ديگري براي Apache خود نياز داشته باشد. براي مثال، اگر در حال اجراي اپليكيشن Ruby به همراه ماژول Passenger براي Apache هستيد، ممكن است تنظيمات و نيازمندي هاي بسيار متفاوتي براي اجراي آن نياز داشته باشيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/166/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۵۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

8 نوع متفاوت از وب سايت ها و نحوه ي طراحي آن ها ( قسمت دوم )

2. وب سايت هاي مجله مانند

يك طراحي سايت مجله مانند شامل مقالات، تصاوير و ويديو هايي ست كه به صورت آموزشي و براي اطلاع رساني عرضه مي‌شود. در 20 سال گذشته، صنعت مجلات از پلتفرم هاي چاپي به فرمت ديجيتال تغيير كرده است. طراحي سايت مجله مانند بيشتر جنبه وب سايت اطلاع رساني دارد كه مقالات و مطالب نوشته شده در اين نوع طراحي سايت ها از سوي منتشر كنندگان سرتاسر جهان و سازمان هاي متفاوت عرضه مي شود.

اگر به فكر ساخت طراحي سايت مجله مانند هستيد، كار خود را با ايجاد چارچوب اوليه شروع كنيد. كاربران، علي رغم زماني كه به وب سايت شما مراجعه مي‌كنند، بايد قالب و چارچوب مشابهي را مشاهده كنند و هر كدام از مقالات قرار گرفته بر روي سايت بايد داراي قالب و نويگيشن يكسان باشد. به ياد داشته باشيد كه كليت طراحي سايت در صفحات نمايش متفاوت و سايزهاي مختلف آن چگونه به نظر مي رسد، تا اطمينان حاصل كنيد كه محتواي شما بر روي دسكتاپ ها و اسمارت فون ها به راحتي خوانا است.

Urban Omnibus، يكي از نمونه هاي طراحي سايت مجله مانند است كه با طرحي نسبتا سنتي عرضه شده است. موضوع طرح كلي وب سايت آن ها، در حال حاضر با تصوير يكي از اسطوره هاي قديمي نمايش داده شده است و در قسمتي كوچك توضيحاتي در رابطه با مقالات عرضه شده ارائه شده است. در قسمت زيرين هر پست، قالبي گنجانده شده است كه در آن تصوير، عنوان و شرح مختصري از آنچه خوانندگان در داخل هر مقاله پيدا مي كنند قرار گرفته است.

3. وب سايت هاي تجارت الكترونيك

طراحي سايت تجارت الكترونيك، مركز خريد آنلايني است كه كاربران مي‌توانند محصولات يا خدمات خود را از شركت شما خريداري كنند.

يك صفحه وب سايت قوي در زمينه تجارت الكترونيك، فهرست محصولات، فيلتر بر اساس دسته هاي مورد نظر، فروش و خريد را براي كاربران آسان مي كند. يكي از آسان ترين روش ها براي شروع اين است كه از پلتفرم هايي مانند Shopify يا SquareSpaceاستفاده كنيد. تيم تجارتي شما مي تواند موجودي آنلاين و ليست محصولات جديد خود را به روز كند. به علاوه، به دليل اينكه سيستم تجارت الكترونيك بسيار در هم آميخته است، مي توانيد فروش، تداركات و بازاريابي خود را به خوبي مشخص كنيد. در قسمت طراحي، سيستم عامل هاي مربوط به تجارت الكترونيك چندين قالب را ارائه مي دهند كه نيازهاي هر گونه كسب و كاري را براورده مي كند.

وب سايت تجارتي FlipKart

اين طراحي سايت محصولات بسيار زيادي را به فروش مي رساند، كه اين عبارت به اين معني است كه آيتم ها و موارد بسيار زيادي بر روي هوم پيج آن ها وجود دارد. به دسته بندي محصولات آن ها دقت كنيد كه چگونه محصولات خود را به طبقه بندي هاي متفاوت تقسيم كرده اند، اما در عين حال محصولات برجسته روز را در صفحه اصلي خود ارائه مي‌دهند. تمامي تصاوير قرار گرفته بر روي اين سايت به صورت حرفه اي طراحي شده است و محصولات را به صورت واضح نشان مي‌دهد، اما توضيحات قرار گرفته براي هر محصول به صورت كلي مختصر است و با مراجعه به صفحه مربوط به هر آيتم مي توانيد جزئيات بيشتري از آن را مشاهده كنيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/163/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP ( قسمت سوم )

در مايكروسافت، شما اساساً از ويندوز براي پردازش استفاده مي كنيد، بنابراين مي توانيد به راحتي دستورالعمل‌هاي منتشر شده توسط ديجي سرت در سئو را دنبال كنيد. از سوي ديگر، در Apache نحوه كار مي‌تواند كمي مشكل تر باشد.

(كارساز وب آپاچي يا سرويس دهنده? اچ‌تي‌تي‌پي آپاچي كه بيشتر آن را آپاچي مي‌نامند، يك برنامه? كارساز وب است كه نقش كليدي در توسعه? سئو در دنياي وب ايفا مي‌كند. در سال 2009 آپاچي اولين برنامه? كارساز وب بود كه حدود 100 ميليون وب‌گاه به كمك آن سرويس‌دهي مي‌كردند و سئو را توسعه مي دادند. آپاچي همچنين نقشي كليدي در گسترش آغازين شبكه جهاني اينترنت داشته‌است. از اين سرويس دهنده به‌طور معمول در محيط‌هاي بر پايه? يونيكس و لينوكس استفاده مي‌شود.

آپاچي توسط انجمن برنامه‌نويسان آزاد توسعه و پشتيباني مي‌شود و تحت حمايت بنياد نرم‌افزاري آپاچي قرار دارد.

اين برنامه براي طيف بسيار وسيعي از سيستم‌هاي عامل قابل استفاده است. از جمله? آن‌ها: يونيكس، گنو، فري بي‌اس‌دي، لينوكس، سولاريس، NovelNetware,آميگااُاس، مك‌ااس‌اكس، ويندوز، OS/2 و eComStation.)

راهنماي Apache

براي شروع توسعه سئو ، بايد سفارش ديجيكرت خود را از طريق دستي حفظ كنيد و كليد خصوصي درخواست امضاي گواهي را توليد كنيد.

خروجي آن به ترتيب فايل هاي .key و .csr خواهد بود و بايد اطمينان حاصل كنيد كه مجوز هاي لازم براي تغيير در ميزباني اين فرآيند وجود دارد. بنابراين، قبل از شروع كار سئو بايد با محيط لينوكس و يونيكس آشنا شويد.

توليد كليد خصوصي و فايل هاي CSR

انجام اين عمليات براي سئو به عنوان روت يا ريشه امري ضروري است. با استفاده از دستور سوئيچ كاربر اصلي به صورت فوق، با استفاده از هايفن، مي توانيد قبل از انجمن هر گونه خطا، آن را به روت تغيير دهيد. يك دايركتوري خصوصي و ايمني مانند دامنه مشابه خود به دست بگيريد: /home/username-with-sudo

به عنوان روت، بايد مجوز دسترسي و كار با آن را داشته باشيد. كليد خصوصي ECC را با استفاده ازOpenSSL توليد كنيد تا فايل .key را به دست بياوريد و اطمينان حاصل كنيد كه سرور مورد نظر را با نام سرور خود تعويض كنيد.

$ openssl ecparam -out server.key -name prime256v1 -genkey

در مرحله بعد، نياز است تا درخواست امضاي گواهي ECC را صادر ‌كنيد. (از طريق موقعيت مكاني كشور، ايالت يا استان، شهر، سازمان) مشخص كنيد كه چه موقعيت هايي در جزئيات نمايش داده مي‌شود. مهم ترين زمينه در FQDN قرار دارد. اين گواهي تنها براي استفاده با آدرس وب سايت شما در سئو مورد استفاده قرار مي‌گيرد:

$ openssl req -new -key server.key -out server.csr -sha256

(يك نام دامنه? جامع‌الشرايط (به انگليسي: FQDN) كه به نام دامنه? مطلق هم شناخته مي‌شود، يك نام دامنه‌اي است كه محل دقيق سلسله مراتب درختي سئو را در سامانه? نام دامنه ((به انگليسي: DNS)) مشخص مي‌كند. اين همه? سطوح دامنه را تعيين مي‌كند، شامل نام‌هاي دامنه? سطح بالا يا (به انگليسي: دامنه سطح‌بالا) و منطقه? ريشه. عموماً (به انگليسي: FQDN) يا چيز ديگري اشتباه گرفته نخواهد شد.

دامنه? ريشه? (به انگليسي: DNS) بدون نام است كه با يك برچسب خالي مشخص شده است. در نتيجه نام دامنه? جامع‌الشرايط هميشه با يك نقطه (.) به انتها مي‌رسد.

در مقابل با نام دامنه‌اي كه به طور كامل تعيين شده است، يك نام دامنه‌اي كه شامل مسير كامل برچسب‌ها از ريشه? (به انگليسي: DNS) نباشد، partially qualified domain name مي‌گويند
)

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/164/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۶ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP ( قسمت دوم )

خطر امنيتي

گول زدن كاربران، از اين نظر كه آن‌ها تصور مي‌كنند در لوكيشن ديگري قرار دارند؛ در حالي كه اين طور نيست، همواره به عنوان خطر جدي سئو براي سوء استفاده از كاربران در نظر گرفته شده است. از دامنه هاي وب سايت هاي محبوب كه داراي اشتباهات جزئي سئو در وب سايت هستند، تا سايت هاي كلاهبرداري كه كاربران را گول مي‌زنند تا اطلاعات حساس را ناديده بگيرند، فريب كاربران همواره امري خطرناك براي سئو در نظر گرفته مي شود. به همين دليل است كه سازندگان مرورگر، به شركت گوگل و سياست‌هاي آن ها اعتماد كافي دارند و مرورگر موزيلا نيز Signed Exchange هاي سئو را در نخستين تبصره خود عنوان كرده است.

مزايا

از طرفي ديگر، بسيار خوب است كه بتوانيم مفهومي را براي غير متمركز كردن محتواي وب سئو به وجود بياوريم تا پكيج ها بتواند ظرف 90 روز از سرورهاي ذخيره شده در خارج از مناطقي كه شبكه هاي فراواني در آن جا وجود دارد استفاده كنند. به عنوان مثال، هنگامي كه دانشمندان و ماجراجويان به مناطق سرد سفر مي كنند، مي توانند از آذوقه خود تا مدت 90 روز در فضاهاي سرد و بالاي كوه ها استفاده كنند.

پياده سازي، به طور خلاصه

بهترين جزئيات سئو براي به كارگيري اين ويژگي را مي توانيد از طريق ويديو هايي كه در استيج AMPCONF2019# گرفته شده است مشاهده كنيد. اين فيلم ها سهولت استفاده از محصول جديد گوگل با استفاده از Cloudfare را نشان مي دهد، كه يك فروشنده و سازنده گواهينامه Signed Exchange با رابط كاربري ساده است. براي راه اندازي كلادفر، نياز به ويرايش تنظيمات DNSبراي اشاره به سرور هاي كلادفر داريد، كه پراكسي مورد نظر را به سرور اصلي باز مي گرداند. اگر قادر به انجام اين كار هستيد، ديگر نيازي نيست تا از TLS براي سئو استفاده كنيد.

خودتان نيز مي‌توانيد Signed Exchange را به كار بگيريد!

اگر خودتان قصد داريد اين تكنولوژي سئو را به كار بگيريد، بايد گواهي TLS خود را تغيير دهيد و هر 90 روز آن را تمديد كنيد. اگر با نحوه انجام اين كار از طريق كليك برروي Let’s Encrypt آشنايي داريد، مي توانيد از اين گزينه استفاده كنيد. DigiCert در حال حاضر تنها ارائه دهنده گواهي براي Signed Exchange است، كه بسياري افراد پيش بيني مي كنند در آينده نزديك ساير شركت هاي مربوطه نيز به اين صنعت وارد شوند.

Digi Cert

اگر پيش از اين از ديجي كرت استفاده نكرده‌ايد، بهتر است يك حساب كاربري باز كنيد و توانايي اجراي Shell Terminal بر روي ميزبان خود، براي ساخت كليدECC (رمزنگاري منحني القايي) و سرور CSR داشته باشيد. اين مراحل به اين جهت براي TSLضروري است تا اطمينان حاصل شود كه كليد خصوصي براي رمزگذاري و رمزگشايي ارتباطات مرتبط با نام دامنه شما، معتبر است. ديجي كرت داراي دستورالعمل براي آپاچي و مايكروسافت است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/161/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۰:۱۷ توسط:گرگ سفيد موضوع:

بهترين منابع براي طراحي سايت الهام بخش

در دنياي امروز طراحي سايت كه پر از تكنولوژي است ، داشتن يك سايت منحصر به فرد و به روز غير قابل يك امتياز بزرگ محسوب مي شود .

اما گاهي اوقات ، قرار دادن جزئيات طراحي سايت كنار يكديگر چالش برانگيز است . تصميمات زيادي مي توان گرفت ! يك طراحي سايت مينيماليستي پياده سازي كنيد يا پيچيده تر كار كنيد ؟ از چه رنگ هايي بايد استفاده كنيد ؟ در اين بين فونت ها و عكس ها را نيز نبايد در طراحي سايت فراموش كنيد .

وقتي در پاسخ به اين سوالات دچار مشكل مي شويد نگاهي به طراحي سايت هاي ديگر بيندازيد و خلاقيت خود را تقويت كنيد .

ما براي شما ليستي آماده كرديم كه منابع الهام بخشي را براي طراحي سايت شامل مي شود . با استفاده از اين منابع مي توانيد طراحي سايت خود را با سليقه اي هر چه تمام تر طراحي كنيد .

پينترست

فوايد

بزرگ ترين فايده استفاده از پينترست براي طراحي سايت الهام بخش ، عريض بودن آن است . در واقع پينترست تمامي صفحه را در بر مي گيرد . شما مي توانيد جست و جوي گسترده اي را براي " طراحي سايت الهام بخش " يا " رنگ هاي مناسب براي طراحي سايت " و " عكس در طراحي سايت " انجام دهيد . در هر صورت شما نتايج زيادي را پيدا خواهيد كرد . هر چه منابع و نتايج بيشتري را بررسي كنيدطراحي سايت الهام بخش تري را مي توانيد پياده سازي كنيد .

از فوايد ديگر پينترست مي توان به عكس هاي آن اشاره كرد كه به صورت عمودي در طراحي سايت قرار گرفته اند و نماي گسترده تري به شما نمايش داده مي شود كه شما مجبور نيستيد براي مشاهده عكس بزرگتر حتما روي آن كليك كنيد .

مضرات

بر خلاف ساير طراحي سايت هاي الهام بخشي كه توسط ساير طراحان ساخته شده اند ، پينترست توسط مردم و براي آن ها طراحي شده است . اين به آن معني است كه بعضي از طراحي سايت هايي كه پيدا مي كنيد كم تر منحصر به فرد ، ويژه و الهام بخش خواهند بود .

Designspiration

طراحي سايت Designspiration تا حدودي مانند پينترست است . مثل پينترست ، طراحي سايت اين وب به شكلي است كه مردم مي توانند عكس ها ، مقالات يا چيز هاي الهام بخش را ذخيره كنند . فقط با Designspiration همه چيز به طراحي وابسته است .

شما مي توانيد تمامي چيز هاي الهام بخش را در اين طراحي سايت پيدا كنيد . از مهم ترين آن ها مواردي است كه مربوط به طراحي سايت مي شود . اين سايت مثال هاي زيادي درباره طراحي سايت هاي عالي دارد كه شما مي توانيد از آن ها الگو بگيريد و براي طراحي سايت خود استفاده كنيد .

 

 منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/162/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۳۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP

شركت گوگل موفق شده است راه حلي در رابطه با پياده سازي URL هاي سئو در نتايج جستجوي گوگل AMP آماده كند. اگر كسب و كار شما به نتايج جستجوي سئو ي گوگل AMP بستگي دارد، ممكن است بتوانيد از كمك راهنماي زير براي پياده سازي بسته نرم افزاري وب بهره ببريد. اين طرح پيشنهادي سئو شامل Vendor است كه اين كار را براي شما آسان مي كند، يا رمزنگاري TSL شما را براي مطابقت با ساير اجزاي به كار رفته تغيير مي دهد. آگاه باشيد كه اعلاميه سئو ي شركت گوگل تا حدودي گمراه كننده است: " صفحات AMP را بطور فوري از دامنه‌هاي خود بارگذاري كنيد."

بارگذاري فوري صفحات ،AMP به طور قطع درون دامنه هاي وب سايت شما شكل نمي گيرد؛ بلكه از طريق دامنه هاي شركت گوگل مهيا مي شود. ويژگي جديد سئو به شما امكان مي دهد تا پكيج وب را به صورت رمز نگاري شده به اشتراك بگذاريد تا نسخه هاي اخير مرورگر گوگل كروم، درون پلتفرم هاي همراه، بتوانند با استفاده از تغيير مكان واقعي از سوي گوگل، نياز كاربران را مهيا كنند، اما سازندگان ساير مرورگرها بايد مراقب اين توسعه سئو و به روزرساني باشند.

شركت گوگل داراي سياست حفظ حريم خصوصي است كه در مبحث بارگذاري AMP در سئو ، هنگامي به كار گرفته مي شود كه آن ها AMP شما را در بخش نتايج جستجوي سئو ، از قبل رندر مي كنند. آن ها رخداد هاي مربوطه در شبكه را به تاخير مي اندازند و به سرور اصلي منتقل مي كنند. شركت گوگل از دستياران و ذخيره هاي موجود در بخش Cache گوگل استفاده مي كند و تا هنگامي كه اولين كليك را بر روي صفحه خود انجام ندهيد، كوچك ‌ترين سيگنالي براي سئو در هيچ نقطه از وب سايت خود دريافت نخواهيد كرد. بسياري از افراد فكر مي‌كنند كه اين ويژگي سئو يك امتياز منفي، اما ضروري براي شركت گوگل است كه با استفاده از اين كار بتواند نتايج جستجوي خود را به خوبي كنترل كند.

معايب

هنگام استفاده از Signed Exchange گوگل، كاربران تصور مي‌كنند كه با كليك بر روي نتايج جستجوي سئو مستقيما وب سايت شما را مشاهده مي كنند، در صورتي كه اين چنين نيست. قبل از اين كه مرورگر ها بتوانند http ضروري را براي بارگذاري صفحات از سرور اصلي شما شروع كنند، كليك ثانويه براي انجام اين كار مورد نياز است، و تنها در صورت انجام كليك ثانويه مي توانيد بلوك هاي سرور خود را مشاهده كنيد. مطمئن باشيد كه شركت گوگل نظرات كاربران و رتبه بندي سئو ي وب سايت شما را در بخش كنسول جستجوي گوگل نمايش مي دهد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه به شركت گوگل و سياست‌هاي آن ها اعتماد كنيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/159/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۳۲ توسط:گرگ سفيد موضوع: