اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

گوگل مشكل پيش آمده از 5 شنبه شب را حل كرده است

2 روز و نيم پس از به وجود آمدن باگ جديد سئو ي گوگل ، اين شركت اعلام كرده است كه اين مشكل كامل بر طرف شده است .

گوگل امروز تاييد كرد كه ايراد سئو ي پيش آمده كه از 5 شنبه شب شروع شده بود ، حل شده است . گرگ سفيد جزو اولين هايي بود كه مشكل ايندكس نكردن مطالب جديد وبسايت ها را به گوگل گزارش داد .

مشكل ايندكس كردن

قبل تر گوگل در روز جمعه صبح اعلام كرده بود :

ما در حال بررسي يك مشكل ايندكسينگ سئو هستيم كه از 6 ساعت گذشته شروع شده است . اين مشكل ربطي به مشكل قبلي سئو ندارد و ما به سختي داريم روي آن كار مي كنيم . به محض در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جديد شما را با خير خواهيم كرد .

مشكل حل شد

دو روز و نيم بعد گوگل اعلام كرد كه اين مشكل سئو برطرف شده است . به نظر مي رسيد گوگل اكثر جزئيات را در روز جمعه برطرف كرده است ولي گوگل تاييد نكرد كه مشكل تا امروز به طور كامل حل شده است . گوگل بيان كرد :

اين مشكل سئو حل شده است . از صبر شما ممنونيم . هفته خوبي را براي شما آرزو مي كنيم .

اطلاعات بيشتر

Danny Sullivan از شركت گوگل جمعه بعد از ظهر به ما گفت كه اكثر جرئيات حل شده است اما به طور كامل اين مشكل سئو حل نشده است . او بيان كرد :

من باور دارم اين مشكل سئو به بالا آوردن مطالب جديد مربوط مي شود زيرا همان طور كه شما گزارشات را مشاهده كرديد ما در مضيقه هستيم كه آن را حل كنيم .

او همچنين بيان كرد اين مشكل با مشكل قبلي سئو متفاوت است . او گفت :

ولي اين يك مشكل متفاوت است . چون اين هفته اتفاق افتاد و ربطي به مشكل قبلي سئو ندارد .

مشكل قبلي سئو

گوگل يك مشكل ايندكسنيگ سئو براي مطالب جدبد در 22 مي داشت كه آن را در 23 مي بر طرف كرد .

اين مشخص مي كند كه مشكل مذكور ايرادي با صف ايندكسينگ سئو ي گوگل دارد كه بررسي شود . هنوز مشحص نيست كه چرا اين 2 مشكل با يكديگر تفاوت دارند . به علاوه گوگل مشكل سئو ي بزرگي در زمينه Canonical URL و اخبار گوگل داشت .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/180/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۸:۵۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

گوگل قيمت هتل ها را به SERP اضافه كرده است

با افزايش جست و جوي سئو ي مسافرين در گوگل ، اين شركت تصميم گرفته است قيمت ها را به ليست SERP خود اضافه كند .

گوگل هم اكنون جدول هايي را مبني بر قيمت هتل ها به كاربران نشان مي دهد . اين ويژگي سئو از محبوب ترين موارد گوگل در مورد سفر بوده است و سال گذشته در جست و جو هاي سئو آزمايش شد .

جدول قيمت ها به قسمت جست و جوي سئو اضافه مي شوند

ما در اين جا عبارت " هتل هاي ايراني " را انتخاب كرديم تا به شما نشان دهيم اين ويژگي سئو در ايران نيز در حال استفاده است .

جست و جو كنندگان سئو مي توانند از فلش هاي مربوطه براي مشاهده هتل هاي قبلي ، بعدي و قيمت هاي آن ها استفاده كنند . همچنين ويژگي هايي كه هتل ها دارند نيز در اين بخش مشخص شده است .

در پاسخ به سوال سئو ي ما ، سخنگوي گوگل اعلام كرد :

تحقيقات ما نشان داده است كه جست و جو كنندگان سئو هنگام مشاهده هتل ها در درجه اول به دنبال قيمت و در دسترس بودن اطلاعات هتل هستند .

براي اين كه ويژگي سئو ي هتل هاي خود را براي استفاده از كاربران كارآمد تر كنيم و به ارائه دهنگان تور راحت تر متصل كنيم ، داريم اطلاعات هتل ها و قيمت ها را بيشتر پوشش مي دهيم تا در صفحات سئو نمايش يابند .

منشأ اصلي اين نكته فردي به نام Damian Rollison از Brandify است .

چرا بايد براي شما مهم باشد ؟

گوگل هميشه در حال آپديت اطلاعات سئو ي سفر در سريع ترين زمان ممكن است . دو هفته گذشته Google Marketing Live اعلام كرد كه اين شركت ابزار جديدي براي سفر ايجاد كرده است كه نام آن را Trips گذاشته است .

يك مقدار قبل تر در ماه مارس ، گوگل يك سايت سئو ي جديد در مورد جست و جوي هتل و رزرو آنلاين معرفي كرد كه شامل تور هاي مسافرتي مي شود و سال گذشته يك ظاهر جديد براي Hotel Local Park معرفي كرد .

بحث سفر در سئو يك موضوع بسيار عميق است ، بيش از ميليون ها يا شايد ميليارد ها دلار در اين زمينه هر ساله خرج مي شود . شركت U.S. Travel Association اين موضوع را اعلام كرده است .

تبليغات ديجيتال و سئو ي مربوط به سفر در سال 2019 به 9 ميليارد دلار مي رسد . ويژگي هاي سفر سئو ي گوگل آپديت مي شود و افزايش نتايج سئو ي آن بيشتر از تبليغات دلاري اهميت پيدا كرده است ، به طوري كه گوگل هر روز اين اطلاعات سئو را آپديت مي كند .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/177/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۴:۴۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

بهترين منابع براي طراحي سايت الهام بخش ( قسمت پنجم )

Awwwards

از زمان هاي خيلي قبل اين سايت يكي از طراحي سايت هاي جذاب و همه جانبه در زمينه منابع الهام بخش بوده است .

اين طراحي سايت يك منبع مناسب براي طراحان و توسعه دهنگان وب است .

طراحي سايت آن به خوبي بر اساس گريد و آپديت دائمي محتوا انجام شده است . اين سايت هر روز يك طراحي سايت جديد معرفي مي كند ، دسته بندي هاي مختلف دارد و يكي از بهترين ابزار جست و جو را در اين صنعت دارد كه شامل فيلتر هاي رنگ ، تكنولوژي ، دسته بندي ، دستاورد ها ، برچسب ها و ... است .

اين سايت يكي از بهترين پيشنهاد هايي است كه مي توان در سراسر اينترنت براي دريافت منابع الهام بخش طراحي سايت پيدا كرد .

خوبي ها

همان طور كه در بالا گفته شد ، اين طراحي سايت همه چيز دارد ! در واقع غول مرحله آخر است .

بدي ها

هيچ ويژگي بدي ندارد .

99designs’ Discover

نمي خواهيم زياد تعريف كنيم ، اما اگر شما به الگو هاي بيشتري در طراحي سايت نياز داريد اين سايت فوق العاده است . هيچ وقت نمي توانيد سايت ديگري مثل اين پر از طراحان خلاق و طراحي سايت هاي الهام بخش پيدا كنيد .

بخش جست و جوي اين طراحي سايت به شما اجازه مي دهد پلتفرم را براي طراحي الهام بخش ، استايل ها و ايده ها پيدا كنيد .

و بهترين بخش آن كدام است ؟ درسته ، اگر شما يك طراحي سايت الهام بخش پيدا كنيد ، مي توانيد مستقيما با طراح ارتباط برقرار كنيد و آن طراحي را براي برند جديد خود بر گزينيد .

انتخاب ديگري كه شما مي توانيد داشته باشيد اين است كه پروفايل هزاران طراح را مرور كنيد و هر كدام كه طراحي سايت هاي بهتري داشت را براي خود انتخاب كنيد .

خوبي ها

بخش جست و جوي آن فقط به شكلي نيست كه فيلتر نوع طراحي را برگزينيد ، بلكه به شما اجازه مي دهد نتايج را بر اساس برترين طراحان مرتب كنيد تا مطمئن شويد طراحي سايت هايي كه به شما نشان داده مي شود مربوط به با تجربه ترين افراد است و اين باعث مي شود شما ليستي از بهترين بهترين هاي طراحي سايت داشته باشيد .

و وقتي كه طراحي سايت مورد علاقه خود را پيدا كرديد ، فقط كافي است به طراح يك پيام ارسال كنيد . آن ها سريعا شروع به طراحي خواهند كرد .

بدي ها

به نظر ما هيچ بدي خاصي در اين طراحي سايت ديده نمي شود ! نياز نيست پايين بريد تا طراحي سايت هاي بيشتري را مشاهده كنيد .

 

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/178/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۴:۱۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

مشكل ايندكس نكردن مطالب جديد در گوگل هنوز برطرف نشده است

مشكل سئو همچنان پا برجاست ! گوگل هم اكنون نمي تواند مطالب اخير سايت ها را ايندكس كند .

امروز صبح گوگل مشكل سئو ي ايندكس نكردن مطالب جديد را برطرف كرد . خوب ، حالا دوباره اين مشكل برگشته است .

مطالب جديد سئو ايندكس نمي شوند

سعي كنيد آخرين مطالب سئو ي كساني كه منتشركنندگان بزرگي به حساب مي آيند را بررسي كنيد . اگر فيلتر جست و جو را روي يك ساعت گذشته قرار دهيد متوجه خواهيد شد كه از مطالب سئو چيزي به شما نمايش داده نمي شود .

اين جا ما مثالي در مورد گرگ سفيد آورده ايم :

البته در اين جا ما فيلتر جست و جو را روي 24 ساعت گذشته تنظيم كرديم و مشاهده مي كنيد كه مطالب سئو ي ما نيز هنوز ايندكس نشده اند و اين متواند خطري جدي براي كساني باشد كه لحظه اي به دنبال اخبار هستند و ممكن است در انجام كار كساني چون خبرنگاران اختلال ايجاد كند .

اين مشكل برطرف مي شود ؟

ما اين مشكل سئو را به گوگل اعلام كرديم و انتظار داريم كه اين مشكل به زودي برطرف شود . دفعه قبلي كه اين مشكل سئو به وجود آمده بود چندين ساعت زمان برد كه گوگل آن را برطرف كند .

اين مشكل ربطي به مشكل قبلي سئو ندارد

گوگل اعلام كرده است كه در حال بررسي مشكل سئو يي است كه ما به آن ها اطلاع داديم . البته بيان كرده است كه اين مشكل ارتباطي به مشكل قبلي سئو ندارد و كاملا تفاوت مي كند .

اميدواريم كه شركت گوگل اطلاعات و جزئيات دقيق تري را در اختيار گرگ سفيد قرار دهد تا آن ها را با شما به اشتراك بگذاريم و آخرين آپديت ها را به دست شما برسانيم .

آخرين بيانيه گوگل :

ما در حال بررسي آخرين مشكل پيش آمده در سئو هستيم كه از 6 ساعت گذشته شروع شده است . مشكل فعلي ارتباطي با مشكل ديروز ندارد و ما به شدت داريم روي آن كار مي كنيم . به محض دريافت آخرين جرئيات شما را از آن ها آگاه مي كنيم .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/175/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۹:۱۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

بهترين منابع براي طراحي سايت الهام بخش ( قسمت چهارم )

The Best Designs

مستقيم ، ساده و پر از نمونه هاي طراحي سايت ! The Best Designs هدف طراحاني است كه به دنبال طراحي سايت هاي الهام بخش هستند . اين سايت بدون هيچ هياهو و قديمي شدن به كار خود ادامه مي دهد .

فوايد

همان طور كه اشاره شد ، اين طراحي سايت  بسيار ساده ، مستقيم و استفاده از ان آسان است . به علاوه ، طراحي سايت به روز آن باعث شده است كه هميشه آپديت باشد . همچنين شما قدرت اين را خواهيد داشت كه طراحي سايت هاي وردپرس و محتويات آن ها را مستقيما با طراحان را بررسي كنيد .

مضرات

بهترين طراحي سايت ها قطعا به خاطر زرق و برق دار بودن ، زيبايي طراحي يا با كيفيت بودن جايزه اي به دست نمياورند ، اما چه كسي اهميت مي دهد ! هيچ ويژگي بدي براي اين طراحي سايت وجود ندارد و قطعا يكي از بهترين رتبه هاي طراحي سايت را در ليست ما دارد .

ResponsiveDesign.is

يك طراحي سايت خوب به شدت مهم است ، اما اگر سايتي ريسپانسيو نباشد ديگر طراحي سايت معني نخواهد داشت . ResponsiveDesign.is فقط به عنوان يك الگوي الهام بخش كاربرد ندارد ، بلكه به شما اجازه مي دهد ببينيد هر سايت در هر پلتفرم مثل موبايل ، تبلت و ... چگونه نمايش داده مي شود .

خوبي ها

ResponsiveDesign.is فقط يك پلتفرم براي دريافت طراحي سايت هاي الهام بخش نيست ، بلكه هدف آن بررسي تمام موارد ريسپانسيو در يك طراحي سايت است . اين سايت شامل نكته هاي طراحي سايت، مقالات طولاني در مورد ريسپانسيو و توسعه ، ماركتينگ ، محتواي استراتژي و پادكست نيز هست .

اگر شما به دنبال هر چيزي بگرديد اين سايت به شما پيشنهاد خواهد داد كه قطعا باعث قرار گرفتن اين طراحي سايت به عنوان يكي از سايت هاي الهام بخش مي شود .

بدي ها

بر اساس قوانين طراحي سايت هاي الهام بخش كه بايد مثال هاي زيادي در مورد الگو ها داشته باشند ، اين سايت از مثال هاي كم تري برخوردار است كه يكي از ويژگي هاي بد اين سايت به شما مي رود .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/176/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۴۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

بهترين منابع براي طراحي سايت الهام بخش ( قسمت سوم )

CSSnectar

فوايد

اگر شما تخصص زيادي در طراحي سايت نداريد ، اين سايت مي تواند با در اختيار گذاشتن نظر سايرين در مورد هر يك از موارد طراحي سايت مطرح شده ، به شما كمك شاياني كند .

همچنين CSSnectar يك بخش جست و جوي دستي در طراحي سايت دارد كه به شما اجازه مي دهد فيلتر ها را بر اساس رنگ ، دسته بندي ، ويژگي ها يا كشور تنظيم كنيد .

مضرات

اگر شما به دنبال نمونه هاي طراحي سايت ساده يا مينيماليست هستيد يا مي خواهيد يك طراحي سايت بر بستر يك سيستم مثل وردپرس انجام دهيد ، نمي توانيد طراحي سايت هاي الهام بخشي براي خود در اين سايت پيدا كنيد .

BWG

BWG يا Best Website Gallery يك كالكشن از طراحي سايت هايي است كه الهام بخش طراحان و توسعه دهندگان است .

شايد به نظر جذاب نباشد اما چون اين سايت حدود 10 سال است كه راه اندازي شده است ( در سال 2008 با نام MakeBetterWebsites ) ، يك كالكشن فوق العاده قوي در زمينه طراحي سايت است .

در ادامه طراحي سايت هاي الهام بخش ، اين سايت شامل يك بخش مفيد است كه در آن مقالات طراحي سايت و توسعه وب قرار گرفته است .

فوايد

اين سايت يكي از منحصر به فرد ترين بخش هاي جست و جو را در بين طراحي سايت ها دارد و از ويژگي مهم آن است كه به شما اجازه مي دهد سيستم مديريت محتواي خود را اعم از وردپرس ، جوملا ، دروپال و ...  يا فريم ورك خود را مثل جي كوئري ، بوت استرپ و ... انتخاب كنيد . اگر شما مي دانيد كه كجا و چگونه مي خواهيد طراحي سايت خود را انجام دهيد ، بررسي ساير طراحي سايت هاي مشابه مي تواند بسيار مفيد باشد .

مضرات

BWG يك وبسايت براي طراحي سايت هاي الهام بخش است ، اما از نظر طراحي سايت خود ، الهام بخش نيست . طراحي سايت بر اساس گريد باعث مي شود شما به راحتي سايت را بررسي كنيد اما هيچ جنبه مثبتي را به طراحي سايت شما اضافه نمي كند .

مشكلي ندارد ، چيزي كه مهم است ، دريافت طراحي سايت هاي الهام بخش است كه اين سايت در اختيار شما مي گذارد .

اگر به دنبال يك شركت طراحي سايت هستيد كه خلاقانه كار شما را انجام دهد ، گرگ سفيد را از دست ندهيد .

 

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/173/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۰:۲۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

مشكل ايندكس نكردن مطالب جديد در گوگل هم اكنون برطرف شده است

گوگل مشكل اخير سئو ي خود را كه درباره ايندكس كردن مطالب اخير سايت ها بود بر طرف كرده است .

ديروز ما گفتيم كه گوگل نمي تواند مطالب اخير سايت ها را براي سئو ايندكس كند . گوگل امروز صبح توييتي ارسال كرد و بيان كرد كه اين مشكل سئو هم اكنون برطرف شده است :

مشكل امروز ايندكسينگ هم اكنون برطرف شده است . از شكيبايي شما ممنونيم .

چه اتفاقي افتاد ؟

اين مشكل سئو را از زماني متوجه شديم كه برخي از جست و جو كنندگان بيان كردند كه گوگل در ايندكس كردن مطالب اخير سايت ها دچار مشكل شده است . بدين ترتيب گوگل مشكل كرال كردن مطالبسئو را نيز در آخرين مطالب دارد . يا به عبارتي گوگل مطالب سئو را كرال مي كرد اما كرال كردن به صورتي نبود كه باعث شود به مرحله بعدي يعني ايندكسينگ برسد .

اگر شما مطلب سئو يي در روز قبل ارسال كرديد ، ساعات زيادي طول مي كشد كه گوگل آن مطلب را ايندكس كند . اما امروز گوگل مشكل سئو را برطرف كرده است و مطالب جديد را ايندكس مي كند .، مخصوصا در مورد سايت هايي كه روزانه آپديت مي شوند ؛ مثل سايت هاي خبري كه دقيقه اي آپديت مي شوند .

مشكلات داده ها

Gary Illyes از گوگل در توييتر بيان كرد كه به نظر نمي رسد كه اطلاعات سئو ي خاصي به خاطر اين مشكل در كنسول جست و جو از بين رفته باشد . او مي گويد اگر مطالب سئو ايندكس نشده اند پس قطعا از بين هم نرفته اند . او بيان كرد :

به نظرم هيچ داده اي از دست نرفته است .

وي روي " به نظرم " تاكيد زيادي داشت .

چرا بايد براي ما اهميت داشته باشد ؟

اگر ترافيك سئو ي سايت شما وابستگي زيادي به اخبار لحظه اي ، آپديت بودن دارد بايد بگوييم كه شما كمي بد شانس بوديد . خيلي جالب است كه چگونه برخي از وبسايت ها وابستگي فراواني به گوگل براي دريافت ترافيك سئو دارند . قطعا زمان اين است كه شما برخي از ترافيك سئو ي خود را از شبكه هاي اجتماعي ، ترافيك مستقيم ، ايميل ، تبليغات و ... داشته باشيد .

پس سعي كنيد كه ترافيك خود را بين ساير موارد مطرح شده پخش كنيد تا در صورت بروز مشكل ، دچار افت ترافيك نشويد .

براي دريافت آخرين مقالات سئو و طراحي سايت گرگ سفيد را دنبال كنيد .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/174/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۹:۴۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آيا گوگل محتويات جديد را ايندكس نمي كند ؟

به نظر مي رسد باگ جديدي درباره سئو از شركت گوگل به دست آمده است .

اگر شما براي به دست آوردن آخرين مطالب نيويورك تايمز ، وال استريت يا هر سايت مورد علاقه تان مثل گرگ سفيد اقدام كنيد ، متوجه مي شويد كه چيزي به شما نمايش داده نمي شود .

باگ سئو ي جديد گوگل كه امروز صبح متوجه آن شديم ، باعث شده است كه محتويات اخيري كه در وبسايت هاي توليد مي شود در نتايج سئو نمايش داده نشود .

اسكرين شات ها

اگر در باكس جست و جو عبارتي مانند site:example.com وارد كنيد و فيلتر را روي يك ساعت گذشته قرار دهيد ، هيچ نتيجه سئو يي به شما نمايش داده نمي شود .

فيلتر يك ساعت گذشته

كاملا روشن است . شما بايد فيلتر نمايش نتايج سئو را روي يك ساعت گذشته تنظيم كنيد . در غير اين صورت گوگل به شما نتايج سئو را نشان خواهد داد . اما اين نتايج مربوط به يك ساعت گذشته نيستند .

اين فقط به اين معني نيست كه نتايج سئو ي برخي سايت ها به درستي كار نمي كنند . حتي سايت هايي مثل گرگ سفيد نيز دچار اين مشكل شده اند . اگر فيلتر را روي يك ساعت گذشته و نام دامنه را رويگرگ سفيد تنظيم كنيد نتايج سئو ي غير مرتبطي به شما نمايش داده مي شود .

آيا اين مورد يك باگ است ؟

به نظر مي رسد كه اين مورد يك باگ در سئو باشد اما ما مطمئن نيستيم كه باگ ايندكسينگ است يا مشكل فيلتر جست و جوي گوگل است يا مربوط به مورد ديگري است ! ما با گوگل ارتباط برقرار كرديم و اين مورد را گزارش داديم .

چرا مهم است ؟

اگر شما جزو كساني هستيد كه محتويات تازه سئو ايجاد مي كنيد ، افرادي كه جست و جو مي كنند ممكن است مطالب سئو ي شما را پيدا نكنند .

مشكلات اخير گوگل

همان طور كه ميدانيد در يك ماه گذشته ، گوگل در زمينه دي-ايندكسينگ حول ايندكس كردن سئو به مشكل خورده بود . كنسول جست و جوي سئو ي گوگل اطلاعات زيادي را در زمينه سئو از دست داد و ذخاير همه از بين رفتند .

در ادامه گوگل مشكل سئو ي شديدي در زمينه تشخيص آدرس اصلي صفحه لندينگ ( canonical ) و اخبار گوگل داشت . اين چند ماه براي گوگل به سختي گذشت چون مشكلات سئو تمام شدني نبود .

گوگل تاييد كرده است كه اين مشكل سئو وجود دارد و هم اكنون در حال تلاش براي رفع اين مورد هستند .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/171/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۲:۱۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

بهترين منابع براي طراحي سايت الهام بخش ( قسمت دوم )

Designspiration

فوايد

همان طور كه اشاره شد ، اين طراحي سايت شباهت زيادي به پينترست دارد اما به خصوص ترين ويژگي آن ، اين است كه اين طراحي سايت شامل محتواي طراحي است .

اين به آن معني است كه نياز نيست مطالب مورد نياز خود را از بقيه جدا كنيد ؛ به طور مثال نياز نيست مطالب غير مرتبط مانند مقالات طراحي داخلي خانه را بخوانيد تا به مطالب طراحي سايت برسيد .

مضرات

بر خلاف طراحي سايت پينترست ، به جاي استفاده از تصاوير عمودي از تصاوير افقي بيشتر استفاده شده است و اين به اين معنا است كه شما بايد براي مشاهده سايز كامل تصوير بايد روي آن كليك كنيد .

siteInspire

اگر براي ايده هاي طراحي سايت الهام بخش به دنبال يك سايت قوي هستيد دقيقا بايد به سايت siteInspire مراجعه كنيد . اين طراحي سايت شامل اكثر سايت هاي الهام بخشي است كه در سطح اينترنت وجود دارد . همچنين عملكرد بخش جست و جوي اين طراحي سايت نيز فوق العاده است  كه به شما اجازه مي دهد هر چيزي كه نياز داريد را پيدا كنيد .

فوايد

هياهوي زيادي در اين طراحي سايت وجود ندارد و اين يكي از خصوصيات خوب اين سايت است . بخش جست و جوي آن به راحتي قابل استفاده است  ، طراحي سايت آن به صورت گريد انجام شده كه به شما اجازه مي دهد تعداد ايده هاي زياي را مشاهده كنيد .

همچنين siteInspire گزينه با عنوان " اضافه كردن به كالكشن " دارد كه به شما اجازه مي دهد طراحي سايت هاي مورد علاقه خود را ذخيره كنيد و در آينده ايده هاي الهام بخش خود را از آن ها دريفت كنيد .

مضرات

اين طراحي سايت دقيقا همان چيزي است كه شما به دنبال آن هستيد . هيچ ويژگي بدي ندارد كه به آن اشاره كنيم .

CSSnectar

جرئيات بيشتري در مورد طراحي سايت وجود دارد كه از چشمان ما پنهان است . اگر شما جزو افرادي هستيد كه برايتان مهم است عناصر مختلف چگونه كنار هم قرار مي گيرند تا يك طراحي سايت را ايجاد كنند بهتر است كه اين سايت را بررسي كنيد .

مانند تمامي سايت هاي الهام بخش ، CSSnectar نيز متشكل از سايت هاي متفاوتي از سراسر اينترنت است ، اما بر خلاف ساير سايت هاي الهام بخش ، موضوع همين جا تمام نمي شود . هر طراحي سايتدر جامعه طراحان به سه دسته تقسيم مي شود : كد نويسي ، طراحي سايت و خلاقيت .

CSSnectar تمامي راي ها را جمع مي كند و يك راي واحد را به يك طراحي سايت مي دهد كه شما مي توانيد هنگامي كه در حال جست و جو هستيد در پايين هر الگو مشاهده كنيد .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/172/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۱:۳۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

8 نوع متفاوت از وب سايت ها و نحوه ي طراحي آن ها ( قسمت پنجم )

هنگام ايجاد محتوا در طراحي سايت ، تمركز خود را بر روي مواردي قرار دهيد كه پتانسيل زيادي از نظر به اشتراك گذاري در رسانه هاي اجتماعي دارند، مانند ويديوهاي سرگرم كننده، فتوشاپ، MEME و پيشنهادات رايگان

وبسايت نوتلا در صفحه اجتماعي فيسبوك

صفحه فيسبوك نوتلا تركيبي جالبي از محتوا نشان مي دهد كه همگي آن ها با پالت رنگي يكسان و نام تجاري اين شركت مطابقت دارد. اين شركت از الگوهاي خاصي براي رسانه هاي اجتماعي خود استفاده مي كند مانند "امروز، نوتلاي خود را با ... تقسيم مي‌كنم". اما، اين شركت از كاربران خود نيز مي خواهد با ارسال ويديو ها و ايده ها، به آن ها در استفاده از محصولات شان كمك كنند. به نحوه بكارگيري دكمه هاي مختلف در شبكه هاي اجتماعي توسط اين شركت دقت كنيد، زيرا شركت نوتلا با ايده هاي خاص خود باعث شده است تا كاربران بتوانند آن ها را به راحتي در پلتفرم هاي متفاوت پيدا كنند.

8. دايركتوري و صفحات تماس

دايركتوري و صفحه تماس، جايي است كه كاربران مي‌توانند با شما يا ديگران ارتباط برقرار كنند.

هنگامي كه مي خواهيد كسب و كار افراد متفاوت در يك سازمان را به صورت ليست تهيه كنيد، اين طراحي سايت ها به خوبي نيازهاي شما را برآورده مي كند. به عنوان مثال، يك دايركتوري در كسب و كار مربوط به رستوران، داراي رستوران ها در منطقه اي خاص به همراه منوها، محدوده قيمت، شماره تلفن و بررسي هاي انجام گرفته توسط افراد متفاوت است.

ماهيت يك سازمان، فرصتي براي طراحي سايت هاي دايركتوري ايجاد مي كند. براي مثال، انجمن دندانپزشكان محلي يك شهر مي‌توانند تخصص و اطلاعات تماس خود را در اين ليست قرار دهند. بهتر است اين گزينه را همواره براي بهبود كسب و كار و مشتريان خود در نظر داشته باشيد.

وب سايت دايركتوري مانتا

مانتا، يكي از طراحي سايت هاي مرتبط در اين زمينه است كه شامل بيزنس هاي كوچكي است كه بر اساس مكان و لوكيشن خاص در اين طراحي سايت قرار گرفته اند. علاوه بر گزينه جستجو بر اساس كليدواژه، در اين طراحي سايت كتگوري هاي متفاوتي نيز به كاربران پيشنهاد شده است كه مي توانند گزينه هاي متفاوتي را در دسته بندي رستوران ها، پيمانكاران و پزشكان جستجو كنند. شركت هاي متفاوت مي توانند كسب و كار خود را به اين دايركتوري اضافه كنند و اين طراحي سايت نيز از طريق تبليغات كسب درآمد مي كند

نوع وب سايت مناسب را براي مخاطبان خود انتخاب كنيد

طراحي خوب، مفهومي بسيار پيچيده تر از ظاهر جذاب است، اما در عين حال باعث مشاركت بيشتر كاربران مي شود و به شدت باعث افزايش اشتياق كاربران و مخاطبان براي بازديد از طراحي سايت هاي مورد نظر مي شود. بهتر است تمركز خود را بر روي آنچه شركت هاي ديگر در طراحي سايت خود انجام داده‌اند متمركز كنيد و سعي كنيد فرمت هاي به كار رفته براي هر پروژه را به سرعت شناسايي كنيد و با دانستن آنچه ديگران با انواع صفحات مختلف طراحي سايت خود انجام داده‌اند، ايده و الهام قوي براي آنچه كه مي توانيد در طراحي سايت خود انجام دهيد به دست آوريد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/169/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۲:۰۲ توسط:گرگ سفيد موضوع: