فروش اعتباری اسنوا
اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

داده هاي منتشر شده توسط Moz در مورد مشكل اخير شاخص هاي گوگل

هم اكنون كه اين مشكل سئو حل شده است، زمان آن رسيده است كه با يك ديگر بررسي كنيم ميزان تاثيرات آن تا چه حد بوده است.

 

حدود 4 درصد از صفحات نمايه شده يا indexed تحت تاثير دي- ايندكسينگ گوگل قرار گرفته است. شركت گوگل در روز پنجشنبه اعلام كرد كه اين مشكل را حل كرده است و همچنين اعلام كرد: حدود چهار درصد از شاخص هاي سئو ي گوگل توسط اين اشكال تحت تاثير قرار گرفته‌اند.

چه اتفاقي رخ داد؟

بسياري از صفحات سئو ي وب سايت ها در روز پنج شنبه بعد از ظهر از فهرست گوگل خارج شدند. شركت گوگل در روز شنبه اعلام كرد كه به اين مسئله را رفع كرده است، اما درست روز بعد از آن، يعني روز يكشنبه اين بيانيه را رد كرده و اعلام كردند كه اين مشكل هنوز به طور كامل حل نشده است. شركت گوگل شب گذشته باري ديگر اعلام كرد كه مشكل به صورت كامل حل شده است.

طبق گزارش ها و داده هايي كه از سوي پت مايرز در روز پنجشنبه اعلام شد، او معتقد است كه چهار درصد از شاخص هاي گوگل تحت تاثير قرار گرفته است، اما او توانست تنها 23.237 URL پايدار سئو را بررسي كند. اين مقدار فقط بخش كوچكي از شاخص هايي است كه حاوي هزاران url است، بنابراين نشانه اي از تاثير در كل شاخص ها در دسترس نيست.

به نظر مي رسد url هاي بيشتري تحت تاثير قرار گرفته است، اما با توجه به بررسي ها و الگوهاي انجام گرفته به نظر مي رسد كه تنها تعداد مشخصي از url ها، تحت تاثير مشكل پيش آمده قرار گرفتند.

براي شفاف سازي اين مسئله، از ساير ارائه دهندگان داده ها كمك گرفتيم و هيچ كدام از آن ها قادر نبودند تا پاسخي مشخص به ما ارائه كنند و اين اتفاق تنها به دليل منابع محدود است. به دليل عدم وجود داده هاي مناسب، اين افراد نتوانستند تا تأثير مشكل سئو ي پيش آمده را تجزيه و تحليل كنند و به درخواست ما پاسخ دهند.

چهار درصد از شاخص هاي گوگل تحت تاثير قرار گرفته اند

داده هاي منتشر شده به ما نشان مي‌دهند كه حدود 4 درصد از url هاي سئو در شاخص گوگل تحت تاثير اين مشكل قرار گرفتند. تعداد دفعات زيادي از شركت گوگل درخواست كرديم تا راه‌حل خود را با ما در ميان بگذارند و تا به اين لحظه پاسخي از سوي آن ها دريافت نكرديم ، بنابراين نتيجه گيري هاي خود را طبق داده هاي Moz تجزيه و تحليل خواهيم كرد. در جدول زير مي توانيد كاهش مشخص در روز جمعه، 5 آورل و سپس كاهشي مشابه در روز يكشنبه 7 آوريل مشاهده كنيد.

بر اساس گزارش‌هاي Moz، ميزان كاهش روزانه در روز 5 آوريل برابر با 4 درصد است كه اين درصد تا مقداري بازيابي شده است و سپس به صورت مجدد تا 4.4 درصد كاهش داشته است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/91/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۱۶ توسط:گرگ سفيد موضوع:

قوانين جديد پيمايش (Scrolling) در طراحي وب ( قسمت جهارم )

بهترين تمارين موجود براي اسكرولينگ

لانگ اسكرولينگ، پارالل افكت (Parallax Effect) و مكانيسم‌هاي مشابه، تقريبا جزو روش هاي جديد به شمار مي‌روند، اما با استفاده از چندين آزمون و خطا، مي توانيد كارايي اين نوع اسكرولينگ براي طراحي سايت خود را بسنجيد.

در ادامه، چندين روش معرفي خواهيم كرد كه با تمرين روزانه آن ها مي توانيد Long scrolling را در وب سايت خود به كار بگيريد.

 • از جايگزين كردن اسكرول كوتاه و بلند نترسيد. اجازه دهيد محتواي قرار گرفته در طراحي سايت تان طول اسكرول را مشخص كند. كاملا منطقي است كه بخواهيد از اسكرول كوتاه براي هوم پيج و از اسكرول بلند براي لندينگ پيج استفاده كنيد.
 • نويگيشن را در نظر بگيريد. با اين كار، كاربران مي توانند به راحتي از بخشي به بخش ديگر بازگردند.
 • اسكرولينگ را با استفاده از شاخص هاي طراحي ابزارهاي خاص انجام دهيد تا كاربران بتوانند نحوه كار طراحي سايت شما را سريعا مشاهده كنند. كمان ها، دكمه هاي انيميشني يا ابزارهاي مشابه، روشي آسان و جالب براي كمك به كاربران است. برخي وب سايت ها از دكمه هاي كوچكي با دستورالعمل هايي مانند Scroll for more و Get Started براي كمك به كاربران خود استفاده مي‌كنند.
 • تمايز بين كليك هاي اسكرولينگ يا تب ها و ساير Call to Action ها را به وضوح مشخص كنيد تا وب سايت شما تعامل مورد نظر را به دست آورد
 • تحقيق كنيد و ببينيد كه چگونه كاربران با اسكرول تعامل برقرار مي كند. در Google Analytics يا بخش تجزيه و تحليل گوگل، مي توانيد بخش In page Analytics را باز كنيد تا ببينيد كه چندين نفر از كاربران بر روي قسمت هاي مختلف كليك مي كنند. بر اساس اطلاعات و داده هاي مشاهده شده، مي توانيد در صورت لزوم طراحي سايت مورد نظر را انجام دهيد.
 • افراط نكنيد. اسكرولينگ بلند به معناي گنجاندن 500 صفحه از محتواي ادامه دار نيست؛ بلكه لانگ اسكرول مي تواند بسيار ساده باشد. داستان و محتواي مورد نظر خود را بازگو كنيد و سپس صبر كنيد. كاربران خود را مجبور نكنيد تا از اسكرول براي مشاهده محتواي طولاني استفاده كنند.
 • بر روي كاربران هدف خود تمركز كنيد و قبول كنيد كه حتي طراحي سايت هايي كه عنوان اسكرولينگ بي نهايت را دارند نيز در قسمتي از وب سايت به انتهاي خود مي رسند. هنگام ايجاد سايت‌هايي با اسكرولينگ طولاني‌تر، درك كنيد كه كاربران همچنان به ناوبري يا Navigation احتياج دارند.
 • نشانه هاي بصري را به طراحي سايت خود استفاده اضافه كنيد كه راهنماي خوبي براي كاربران باشند و در امر اسكرولينگ به آن ها كمك كنند.
 • اسكرولينگ مي تواند مانند يك شمشير دو سر باشد؛ بنابراين سعي كنيد از مزاياي آن به نحو احسن استفاده كنيد و تا جاي امكان از معايب آن دوري كنيد.

طراحي هاي بدون صفحه در آينده

طراحي سايت هاي اسكرولينگ طولاني به هيچ عنوان از بين نمي‌روند. در حالي كه همواره تغييراتي در اندازه صفحات نمايش بر روي دستگاه هاي محبوب مشاهده مي كنيم، مي توان پيش بيني كرد كه حتي اگر با صفحات كوچك تري در آينده مواجه شويم، اسكرولينگ ها در آن‌ها به كار مي‌آيد.

در حقيقت، تغييرات انجام گرفته بر روي طراحي سايت بدون صفحه، هم اكنون نيز آغاز شده است و برخي طراحان باور دارند كه آينده وب سايت ها در دست سيستم هاي آينده است. در حالي كه برخي وبسايت ها به روش فكر كاربران و استفاده اطلاعات توسط آن ها اهميت زيادي مي دهند، اما طراحان همچنان بايد در رابطه با بهترين روش ها براي ايجاد محتوا در محيط هاي متفاوت فكر كنند.

طراحي تعاملي، پايه و اساس طراحي سايت لانگ اسكرولينگ است. اگر كاربران به استفاده از آن علاقه نشان مي‌دهند، بنابراين اهميت زيادي به طول اسكرول نمي‌دهند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/92/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

قوانين جديد پيمايش (Scrolling) در طراحي وب ( قسمت سوم )

معايب اسكرولينگ

كاربران سخت گير

به اين اهميت ندهيد كه چرا برخي كاربران همواره به تغييرات ايجاد شده در طراحي سايت واكنش منفي نشان مي دهند. بااين حال، اين تكنيك به قدري موثر و پركاربرد است كه طبق آمار وارقام، اكثريت كاربرانبه اين تكنيك عادت كرده‌اند.

اشكالات سئو

داشتن تنها يك صفحه بر روي وب سايت ممكناست تاثيرات منفي بر روي سئو طراحي سايت داشته باشد.

به هم خوردن

قطع ارتباط ايجاد شده بين اسكرولينگ و محتوايصفحه طراحي سايت ممكن است كاربران را گيج كند و ترجيح دهند از وب سايتشما خارج شوند.

مشكلات نويگيشن يا ناوبري

برگشت به محتواي پيشين بر روي طراحي سايت مي تواند امري آزاردهنده باشد. براي مقابله با اين امر،مي‌توانيد نويگيشني دائمي بر روي صفحه خود ايجاد كنيد كه هرآيتم و بخش وب سايت شما به بخشي ازصفحه اصلي متصلباشد.

سرعت سايت

بخشي از محتوا مانند گالري تصاوير يا ويديوقرار گرفته بر روي وب سايت ممكن است سرعت سايت شما را تاحد زيادي كاهش دهد؛ به ويژه براي طراحي سايت هاي Parallax-Scrolling كه بر پايه جاوا اسكريپتو jQuery هستند.

عدم وجود فوتر (Footer)

در وبسايت هايي با اسكرولينگ بينهايت ، پيشنهاد مي كنيم تا حتما از فوتر استفاده كند تا پيمايش طراحي سايت به خطر نيفتد. در غير اين صور ، در صورت عدم وجودناوبري يا نويگيشن مناسب در قسمتنهايي صفحه، ممكن استكاربران گج شوند.

به غير از مزايا و معايب گفته‌شده، اسكرول طولاني تكنيكي استكه با برخي از طراحي سايت‌ ها، بيشتر از ساير وب سايت ها مطابقتدارد. وب سايت هايي كه داراي اسكرولينگ طولاني تر هستند وقصداستفاده از محتوا و طراحي بدون نقصي دارند، بايد:

بخش خاصي براي ترافيك موبايل در وب سايت خود قرار دهند

به روز رساني هاي مكرر يا محتواي جديد آپلود كنند

اطلاعات زيادي كه با روش هايي مانند استفاده از اينفوگرافيك هاتوليد شده اند در وب سايت خود قرار دهند.

از تصاوير و گرافيك هايي با حجم بالا استفاده نكنند، زيرا اينكار باعث تداخل در بارگذاري صفحه مي شود.

شبكه هاي اجتماعي

طراحي سايت هاي شبكه هاي اجتماعي كه سرمايه گذاري زيادي برمحتواي توليد شده توسط كاربران انجام مي شوند، از اسكرولينگطولاني به خوبي سود مي برند. از طرفي ديگر، سايت هايي كههدف دارهستند، مانند تجارت الكترونيك كه نيازمند ناوبريمنسجم است، تمايل بيشتري به استفاده از روش هاي قديمي ومحافظه كارانه دارند.

در قسمت مياني، وب سايتي مانند Etsy قرار دارد كه فروشگاهيآنلاين براي محصولات توليد شده توسط كاربران است؛ كه اينوبسايت از راه حلي دوگانه استفاده مي‌كند:

صفحات زيادي كه از اسكرولينگ بي نهايت استفاده مي كنند و درنهايت، قسمت انتهاي صفحه با كال تو اكشن “Show me more” مشخص مي‌شود.

مانند تمامي روش هاي


 ، بهتر است از اسكرول طولانيتر تنها به منظور تقليد از سايت هاي ديگر استفاده نكنيد. اطمينانحاصل كنيد كه وب سايت شما با معيارهاي استفاده از اين نوعاسكرولينگ مطابقت دارد. در غير اين صورت ممكناست نتيجهعكس رخ دهد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/89/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۱۷ توسط:گرگ سفيد موضوع:

مشكل de-indexing گوگل هنوز به طور كامل حل نشده است ( قسمت دوم )

جان مولر از شركت گوگل و كمپاني هايي مرتبط، در چندين روز اخيرتوييتر هاي زيادي را در اين رابطه سئو منتشر كرده اند.

 

مسئله اي كه واضح است اين است كه درصد واضحي از تاثيرپذيرياست ايندكس سئو ي گوگل از اين مشكل در دسترس نيست. اما مسئله اي كهمهم است اين است كه اين مشكل همچنان به طور كامل حلنشده استو صفحات زيادي را تحت تاثير قرار مي دهد.

تغييرات

به دليل بروز اين مشكل، ممكن است تغييرات زيادي را در وب سايتخود مشاهده كنيد، نرخ‌تبديل دچار تغييرات شود و تمامي شاخصه‌هايجستجوي گوگل دچار تغيير و تحول شود. همچنين ممكن است تازمانيكه اين مشكل به طور كامل حل شود، بخش تجزيه و تحليل و ابزار سئو ي مربوط به آن با افت قابل توجهي مواجه شود.

 اگر احساس مي‌كنيد به صفحاتي نياز داريد كه هم اكنون در بخشايندكس گوگل قرار ندارند، مي توانيد از ابزار بازرسي url استفادهكنيد و ويژگي Index را در آن ثبت كنيد. اين كار به شما كمك مي‌كندتا صفحهمورد نظر را هرچه سريع تر به ايندكس سئو ي گوگل بازگردانيد. شركت گوگل همچنان در حال كار بر روي پردازش مجدد url هاي تحت‌تأثير است و معتقد است كه اين مشكل به سرعت حل خواهد شد.

زمان مورد نياز

شركا گوگل در روز 9 آوريل، در ساعت 3 و 45 دقيقه بعد از ظهر اعلامكرد كه آن ها به زمان بيشتري براي حل مشكل نياز دارند. اين كمپانيهمچنين اعلام كرد كه به راه حل اين مشكل بسيار نزديك شده‌اند وبهاحتمال زياد در 8 ساعت آينده اين مشكل را تا حد امكان حل خواهندكرد، اما در طي 12 تا 24 ساعت آينده اين مشكل به طور كامل حلنخواهد شد و اين شركت اعلام كرد كه هنگام حل اين مشكل كاربرانخودرا مطلع خواهد كرد.

شركت گوگل در توييتر خود اعلام كرد:

"مشكل ايندكسينگ سئو بايد طي 8 ساعت آينده به طور كامل حل شود.  ذخيره و نمايش مجدد برخي صفحات ممكن است تا 12 الي 24ساعت آينده نيز طول بكشد. هنگام حل كامل اين مشكل، حتماكاربرانخود را از طريق به روزرساني مطلع خواهيم كرد."

توييتر جان مولر نيز به اين شرح است:

"مسئله اي كه بايد به آن اشاره كنيم اين است كه تمامي url ها را برروي وب، Index نمي كنيم، بنابراين حتي اگر url ها به طور مجددپردازش شوند، طبيعي است كه تمامي url ها بر روي وب سايت هاايندكسنخواهند شد. از وب سايت ها مي خواهيم تا ما را درشناسايي ارزش ايندكسينگ سئو ي صفحات شان ياري كنند."

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/90/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

قوانين جديد پيمايش (Scrolling) در طراحي وب ( قسمت دوم )

اما به به محض اين كه اسكرولينگ را به عنوان روشي براي نشان دادن آغاز، ميانه و پايان طراحي سايت به كار مي‌گيريد، نقش اساسي آن را در جلب توجه كاربران مشاهده خواهيد كرد.

در حقيقت، برخي از الگوهاي در حال ظهور در طراحي سايت ، به عنوان آخرين روش پيدا شده در اسكرولينگ يا پيمايش هستند. به عنوان مثال، "اسكرول Fixed-in-place" (ثابت) كه در UXpin Tour Page (ابزار طراحي رابط كاربري) خود استفاده مي كنيم، باعث ايجاد برخي تجارب تعاملي از لانگ اسكرال سنتي (Traditional long scroll) مي شود.

آيا اسكرولينگ براي شما مناسب است؟

هرگونه تكنيك طراحي سايت ايجاد شده در اين راه، داراي مخالفان و طرفداران خاص خود است. در اغلب موارد، هيچ كدام از ابزارها و روش هاي ايجاد شده به طور كامل غلط يا صحيح نيستند، به همين دليل بايد تمامي موارد مورد نياز را قبل از به كارگيري چنين پروژه‌اي بسنجيد.

مزاياي اسكرولينگ

 • باعث تشويق به تعامل مي شود: با تحريك عوامل و شاخصه هاي متغير، اين روش مي تواند يكي از روش هاي جالب و موثر براي تشويق تعامل كاربران باشد.
 • اسكرولينگ طولاني و سريع تر در طراحي سايت مي تواند عاملي موثر و سريع تر از كليك كردن در وب سايت ها باشد، زيرا اين امر مسير راحتي را براي كاربران ايجاد مي‌كند و سرعت وب گردي آنها را آهسته نمي كند. همان طور كه پيش از اين نيز توضيح داده شد، استفاده از زمان سپري شده بر روي يك وب سايت، بسيار مهم تر از مبحث گذر زمان است.
 • كاربران را راضي مي كند - راحتي استفاده از اين نوع اسكرولينگ ، ميزان زمان سپري شده كاربران بر روي سايت را افزايش مي دهد. اين امر براي وب سايت هايي كه از اسكرولينگ بي نهايت استفاده مي كنند بسيار مفيد است؛ زيرا با اين كار مي توانيد به كاربران كمك كنيد تا محتوايي را كشف كنند كه ممكن است حتي به آن فكر نكرده باشند.
 • طراحي پاسخگو (Responsive) - طراحي سايت و صفحات آن مي‌تواند در پلت فرم هاي مختلف مانند صفحه نمايش كامپيوتر و تلفن همراه متفاوت باشد، اما با استفاده از تكنيك هاي جديد اسكرول ينگ مي توانيد اين تفاوت ها را به حداقل برسانيد تا كاربران تجربه يكساني از اين اين پلتفرم ها داشته باشند.
 • كنترل حركات - از آن جايي كه تكان دادن انگشتان بر روي صفحه نمايش بسيار راحت تر از كليك كردن بر روي قسمت‌هاي مختلف است، بنابراين عمليات اسكرولينگ رابطه ي بسيار نزديكي با حس لامسه دارند. كاربران ديگر، به خصوص كاربراني كه از دستگاه هاي موبايل استفاده مي‌كنند، اين روش را به عنوان راهي موثر براي دريافت و نمايش اطلاعات خود مي دانند.
 • طراحي سايت جذاب و لذت بخش - تنها چندين كليك مي تواند باعث تعاملات سريع تر براي يك اپليكيشن يا بازي شود و تعاملات كاربران را با وب سايت مورد نظر افزايش دهد و رضايت آن ها را جلب كند.

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/85/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۳۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

مشكل De-Indexing گوگل هنوز به طور كامل حل نشده است

با توجه به مشكل پيش آمده، شركت گوگل همچنان در حال كار بر روي اين مشكل است و به نتايج بهتري دست يافته است. در روز جمعه، شركت گوگل اعلام كرد كه مشكل De-inexing را به طور كامل حل كرده است، اما هم اكنون اين شركت اعلام كرده است كه اين مشكل هنوز به طور كامل رفع نشده است و همچنان در حال كار بر روي پردازش بسياري از URLهاي سئو يي است كه از اين مشكل تاثير گرفته اند. شركت گوگل پيش بيني مي كنه كه اين مشكل هرچه سريع تر حل خواهد شد و هنگام رفع كامل اين مشكل، به روزرساني ديگري را منتشر و مهيا خواهد كرد.

چه اتفاقي رخ داد؟

در روز پنج شنبه، شركت گوگل شروع به حذف كردن مقدار زيادي ازURL هاي ايندكس جستجوي خود كرد. بسياري از افراد پس از مشاهده مشكلاتي در بخش سئو ، گزارش مشكل پيش آمده را به شركت گوگل ارائه دادند. سئو ها و صاحبان وب سايت، وب مستر ها و توسعه دهندگان متوجه شدند كه بخش زيادي از وب سايت آن ها در بخش جست كنسول جستجوي گوگل نمايش داده نمي شد. صفحات آن ها به طور كلي حذف شده بود و دليل آن نيز نامشخص بود.

به دليل عدم نمايش صفحات سئو در بخش جستجوي گوگل، ترافيك سايت ها به شدت تحت تاثير قرار گرفت و عوامل مرتبط با آن نيز از اين مشكل تاثير گرفتند. دليل رخ دادن اين مشكل همچنان نامشخص است و به طور دقيق مشخص نيست كه چه مقدار از ترافيك سايت‌ها تحت تاثير اين باگ از دست رفته است و هم چنين ميزان و درصد تاثير پذيري ايندكس گوگل از اين مشكل نيز نامشخص است.

آخرين وضعيت اين مشكل به چه صورت است؟

برخلاف اينكه شركت گوگل در روز پنج شنبه اعلام كرده بود كه اين مشكل به طور كامل حل شده است، اما اين چنين نيست.
پس از اين كه بسياري از وب مستر ها در صفحات سئو ي خود بهبود خاصي را مشاهده نكردند، جان مولر از شركت گوگل بار ديگر اعلام كرد كه به روز رساني جديدي به زودي منتشر خواهد شد و به نظر مي‌رسد كه هم چنان برخي صفحات با مشكل مواجه هستند و اعلام مي‌كنيم كه اين صفحات به طور مجدد پردازش خواهند شد. سيستم هاي ما پيشرفت خوبي حاصل كرده اند، اما زمان بهبود كامل اين مشكل بيشتر از زمان پيش بيني ما به طول مي انجامد.

جان همچنين اعلام كرد كه هم اكنون مي توانيد از ابزار بازرسي url سئو براي ثبت صفحات خود در كنسول جستجوي گوگل استفاده كنيد و از اين ابزار بهره ببريد. او همچنين اضافه كرد كه حتي اگر اين مشكل به طور كامل حل شود، ممكن است همچنان صفحات خود را در ايندكس گوگل مشاهده نكنيد؛ زيرا شركت گوگل هميشه صفحات كامل يك سايت را در بخش ايندكس خود نمايش نمي دهد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/86/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۱۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

مشكل De-indexing گوگل هم اكنون برطرف شده است

صاحبان وب سايتي كه مقادير بسيار بالايي از صفحاتي را كه در كنسول جستجوي سئو ي گوگل نشان داده نمي‌شود مشاهده كرده‌اند، ديگر نگراني از اين بابت نداشته باشند.

 

گزارشات

بسياري از سئو ها و صاحبان سايت گزارش مشاهده صفحاتي كه از شاخصه جستجوي گوگل خارج شده اند اعلام كرده‌اند، كه اين اتفاق طي چندين روز آينده به مراتب رخ داده است. اين مشكلات در كنسول جستجوي گوگل، هنگام استفاده از فرمان سايت در مرورگرها قابل مشاهده بوده است.

گزارشاتي كه مبني بر مشكلات فني كنسول جستجوي سئو ي گوگل بوده است هم اكنون برطرف شده است. به نظر مي رسد اين مشكل در نتيجه ايراد فني در گوگل رخ داده است.

جان مولر، يكي از كاركنان شركت گوگل در اين رابطه توضيح مي دهد:

"براي مدت زمان كوتاهي دچار ايراد فني در ايندكسينگ شده ايم."

او هم چنين اعلام كرد كه مشكل ايجاد شده برطرف شده است او و url هاي سئو يي كه تحت تاثير اين مشكل قرار گرفته‌اند به طور مجدد پردازش شده اند.

او در توييت خود توضيح مي‌دهد كه "بابت مشكل پيش آمده متاسفم و سعي مي‌كنيم كه در كوتاه ترين زمان ممكن ايراد پيش آمده را حل كنيم و url هاي تحت تاثير به طور مجدد پردازش خواهند شد. همچنين بسيار خوب است كه مي‌بينيم ابزار بازرسي url سئو در چنين مواقعي بسيار خوب عمل مي كند!"

علت اصلي

"علت اصلي مشكل پيش آمده همچنان نامشخص است. توضيحات بيشتر از سمت شركت گوگل بعيد به نظر مي رسد. كساني كه چنين مشكلي را در صفحات سئو ي خود مشاهده كرده‌اند، هم اكنون بايد قادر باشند تا صفحات خود را مجدداً مشاهده كند، گرچه همچنان برخي گزارش ها از اين مشكلات به دست ما مي رسد."

به نظر مي رسد ابزار بازرسي url در چنين مواقعي بسيار خوب عمل مي‌كند.

اين ابزار بازرسي هم اكنون در كنسول جستجوي جديد گوگل قابل دسترسي است و به شما اجازه مي دهد تا URL هاي خاص را بر روي وب سايت تان چك كنيد تا ببينيد كه وضعيت آن در فهرست جستجويسئو ي گوگل به چه صورت است. اين ابزار، شاخص و اطلاعات مربوط به صفحه را به طور مستقيم از فهرست گوگل فراهم مي كند. شما قادر خواهيد بود تا تاريخ آخرين خزش (Crawling)، هر گونه كرالينگ يا خطاي مربوط به ايندكسينگ و URL كانوني صفحه خود را مشاهده كنيد. اين ابزار همچنين قادر خواهد بود خطاهاي مربوط به AMP، خطاهاي داده‌هاي سازمان يافته و مسائل مربوط به نمايه سازي يا ايندكسينگ را به طور كامل نشان دهد.

نتيجه

وجود اين مشكلات، بار ديگر به صاحبان وبسايت يادآوري كرد كه آن ها در معرض باگ هاي مهندسي، مشكلات و ساير مسائل فني هستند؛ البته شركت گوگل براي رفع اين مشكلات به طور منظم كنسول هاي جستجوي سئو ي خود را بررسي و مشكلات پيش آمده را رفع مي كند. به نظر مي رسد اين موضوع در تاريخ 4 و 5 آورل به برخي سايت ها آسيب رسانده است و در نتيجه مشكل يابي شركت گوگل، هم اكنون با مشكل اينكسينگ در وب‌سايت‌ها مواجه نيستيم.

شركت گوگل اضافه كرده است كه اين مسئله هنوز به طور كامل حل نشده است و تيم فني اين شركت همچنان به دنبال علت ايجاد مشكل و رفع آن هستند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/83/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۴:۰۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

قوانين جديد پيمايش (Scrolling) در طراحي وب

مسئله‌اي كه روزي به عنوان تابو در طراحي سايت شناخته مي شد، مجدداً به عنوان يكي از محبوب‌ترين تكنيك هاي سالهاي اخير شناخته شده است؛ زيرا كاربران علاقه ي خود را به وب سايت هايي كه اسكرولينگ را امري ضروري مي دانند، نشان داده اند. عمليات اسكرولينگ، در حال بازسازي خود به عنوان يكي از عناصر اصلي تعامل در طراحي سايت است - كه اين عبارت به آن معناست كه طراحان بايد قوانين جديد اسكرولينگ را بياموزند.

 

در اين قسمت، تغييرات و تولد جديد اسكرولينگ را با يكديگر بررسي خواهيم كرد، مزايا و معايب آن را مورد بحث قرار خواهيم داد و برخي روش هاي سريع و خلاصه شده اين تكنيك را معرفي خواهيم كرد.

چرا اسكرولينگ مجدداً متولد شده است؟

پاسخ آن ساده است، دستگاه‌هاي موبايل!

از زماني كه استفاده از دستگاه هاي موبايل از كامپيوتر هاي قديمي پيشي گرفته است، طراحان همواره به دنبال راهي براي تطبيق طراحي سايت ها بر روي دستگاه هاي تلفن همراه هستند. از آن جايي كه هر روز تعداد كاربران اين دستگاه ها بيشتر مي‌شود، اسكرولينگ به امري ضروري تر تبديل شده است: هرچقدر صفحه نمايش كوچك تر باشد، اسكرول يا پيمايش، طولاني تر مي شود.

اما عوامل ديگري نيز در اين امر دخيل است. امروزه دسترسي به اينترنت با سرعت بالا، تقريباً در تمامي اماكن امكان پذير است و اين امر باعث مي شود عمليات اسكرولينگ راهي سريع تر براي دسترسي به اطلاعات باشد و مزاياي بيشتري نسبت به كليك كردن بر روي صفحه ها داشته باشد. رشد بي وقفه شبكه هاي اجتماعي نيز از جمله عوامل تاثير گذار بر پيدايش مجدد اسكرولينگ در طراحي سايت است: زيرا عمليات اسكرولينگ باعث دسترسي سريع تر و بهتر به محتوايي مي‌شود كه توسط كاربران توليد شده است. (User Generated Content)

ارتباط با عوامل ديگر

همان طور كه در راهنمايي طراحي سايت در سال 2015 و 2016 توضيح داده شد، اسكرول طولاني (Long Scrolling) در كنار طراحي سايت تكامل يافت و هنگامي كه اين دو با يكديگر تركيب مي‌شوند، تكنيك‌هاي ايجاد شده به شما امكان مي دهد تا براي كاربران، تعداد بي شمار محتوا توليد كنيد؛ كه اين نوع محتوا براي وب، به خصوص دستگاه‌هاي تلفن همراه عالي است.

به علاوه، دكترين (دكترين (به لاتين: Doctrina) مجموعه اي از باورها، رهنمودها و آموزه هاي توصيفي است به شرط آنكه براي مقصودي عملياتي سازمان يابند و نقش راهنما و چهارچوب را بازي كنند. دكترين، فراتر از راهبرد و بنابراين فراتر از سياست و خط مشي است.دكترين ها به ناچار دير يا زود از ايدئولوژي ها زاده مي شوند) فوق العاده‌اي كه پيش از اين اسكرولينگ را اجرا مي‌كرد، در حال حاضر به عنوان يك اسطوره در طراحي سايت شناخته شده است.

نتايج به دست آمده

در حقيقت، طبق مطالعات انجام گرفته، كاربران توجه زيادي به اسكرولينگ نشان نمي‌دهند. در واقع كاربران ترجيح مي‌دهند به جاي رويارويي با وب سايتي كه تمامي اطلاعات و قسمت هاي آن در رديف بالاي وب سايت قرار گرفته است، با وب سايتي مواجه شوند كه اطلاعات و بخش‌هاي مختلف آن در قسمت هاي صحيح خود قرار گرفته است و كار كردن با آن طراحي سايت بسيار راحت است. البته، يكي از دلايلي كه باعث محبوبيت اسكرولينگ پيشين شد، اين بود كه اسكرولينگ در واقع تنها روش و الگوي طراحي سايت پس از پيشرفت هاي انجام گرفته در جاوا اسكريپت و سي اس اس بود؛ زيرا قبل از آن، استفاده از عمليات اسكرولينگ به آساني امروز نبود. همان طور كه مي‌توانيد تصور كنيد، وب سايتي كه با اطلاعات و نوشته هاي زيادي كه توسط تصاوير تصادفي پر شده است، رابط كاربري بسيار جذابي ندارد و گيرا نيست!

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/84/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۳:۴۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

اضافه شدن بخش "پاسخ هاي غني" به دستيار گوگل

كمپاني گوگل به تازگي گرافيك ها ، ابزارها و محتواي بصري پيشرفته‌تري را به بخش جستجوي سئو ي خود در دستگاه‌هاي آندرويد اضافه كرده است. با استفاده از اين تصاوير و انواع جديدي از محتوا كه با عنوان پاسخ غني شناخته مي‌شود بيرگون به نظر مي‌رسد كمپاني گوگل قصد دارد تا نتايج جستجوي خود را در دستيار خود با جستجوهاي انجام گرفته در دستگاه هاي موبايل مطابقت دهد.

 

اسنيپت ها، OneBox، پنل Knowlege، پاسخ هاي مستقيم. تصاوير قرار گرفته در سمت چپ نشان دهنده نتايج قبل از استفاده از ويژگي جديد دستيار سئو ي گوگل و تصاوير قرار گرفته در سمت راست نشان دهنده نتايج پس از استفاده از ويژگي جديد پاسخ‌هاي غني در دستيار سئو ي گوگل است. تصاوير قرار گرفته در سمت چپ هم اكنون به امكاناتي مانند دكمه ذخيره، نشان گر سهام و نمودار گرافيكي و محتواي پيشرفته مجهز شده است.

تعدادي از اسنيپت ها و ساير انواع محتوا در اين نتايج سئو وجود دارند كه برخي از آن ها شامل محتواي علامت گذاري شده هستند و برخي از آن ها از اين ويژگي برخوردار نيستند. مثال ها و دسته‌بندي‌هاي محتواي ديگري نيز در اين ويژگي جديد گوگل قرار دارد.

چرا بايد به اين ويژگي جديد اهميت دهيم؟

از آن جايي كه دستيار جديد سئو ي گوگل هم اكنون بر روي بيش از ميليون ها دستگاه قابل دسترسي است، اهميت آن دو چندان مي شود. از آن جايي كه گوگل منبع و جريان اصلي دريافت اطلاعات براي كاربران است، اين نتايج براي بازديدكنندگان، بازاريابان و شركت گوگل اهميت زيادي دارد و نتايج سئو ي به دست آمده در آن باعث جلب توجه افراد زيادي مي شود.

از آن جايي كه درصد زيادي از حجم جستجوي سئو ي گوگل در طي ساليان آينده به دستيار گوگل منتقل مي شود، شركت ها به طور صعودي بر روي اين ويژگي سئو تمركز مي كنند و شركت گوگل رفته‌رفته شروع به كسب درآمد از آن مي كند.

شركت گوگل اخيراً تستي از ليست خدمات خود را در نتايج دستيار خود گنجانده است. اين فضا به طور قابل توجهي با ارزش است، زيرا توجه توجه كاربران به آن جلب شده است و موارد زايد بسيار كمي در اين تست سئو مشاهده مي شود.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/81/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۲۷ توسط:گرگ سفيد موضوع:

6 مزيت استفاده از رويكرد كپي براي طراحان ( قسمت دوم )

3. دو برابر اهداف را بررسي كنيد

همانطور كه پروژه طراحي سايت در حال حركت است، شما همچنين بايد محتوا را در برابر اهداف خود چك كنيد. من در مورد اهداف كاربر و اهداف كسب و كار صحبت مي كنم. در مقياس ماكرو، شما مي توانيد چك كنيد كه آيا محتواي كلي با اهداف كاربر و اهداف در نظر گرفته شده هماهنگ شده است يا نه . و اينكه آيا هر صفحه شخصي به اهداف خود رسيده است ؟ در سطح ميكرو، آيا هر بخش فردي است؟ حتي هر جمله؟

اگر كپي و محتواي برنامه ريزي شده از اين اهداف به شدت متفاوت باشد، زمان مناسب براي بازنويسي آن در طراحي سايت است. حتي اگر محتوا فقط كمي تغيير كند، اين به شما يك فرصت عالي براي شروع بهينه سازي آن مي دهد. اصلاح كپي و تنظيم دارايي هاي محتوا به صورت مستقيم تر، راهي عالي براي استراتژي براي نرخ هاي بالاتر و نرخ بازده پايين است.

4. خلاصه كردن ، خلاصه كردن ، خلاصه كردن

يك نقل قول مشهور از كتاب "كتابچه تجربه كاربر مشهور" استيو كروگ " به نام "فكر نمي كنم" وجود دارد: "نيمي از كلمات را در هر صفحه طراحي سايت خلاص كنيد، سپس از نيمي از آنچه كه باقي مانده است خلاص شويد."

همه ما مي دانيم كه تعداد زيادي از متن براي تجربه كاربر، قابليت استفاده، قابليت خواندن يا معيارهاي طراحي سايت مناسب نيست. با اين حال، اغلب اوقات، بسيار بيشتر از يك كپي در يك صفحه به پايان مي رسد و بايد وجود داشته باشد.

برش نسخه و محتوا توسط 75 درصد، يك حركت استراتژيك است. صفحه فرود در طراحي سايت Bitcharge يك مثال فوق العاده از نسخه كوتاه است كه به نقطه است. همه آنها فقط سه حرف دارد.
در وب سايت ها، كمتر بيشتر است
همانطور كه شما طراحي سايت خود را خلاصه مي كنيد، شما فروش خود، جريان كاربر، نقشه سايت، ناوبري و بيشتر را بهبود ميبخشيد . حذف بخش كل يا كل صفحات عالي است اگر مسير خريد را براي دسترسي بيشتر فراهم كند.

صفحه فرود طراحي سايت Incomee يك نمونه عالي از زمان كمتري است. آنها در حالي كه نقاط لازم را در اختيار دارند، كپي را به حداقل مطلق مي رسانند.

5. بررسي براي نام تجاري

اكنون كه كپي بهينه سازي شده است، ايده خوبي است كه آن را در برابر نام تجاري بررسي كنيد. من به تن و صدا اشاره ميكنم آيا آن به تنهايي با اهدافي كه برند دارد مطابقت دارد ؟ آيا با شخصيت برند هماهنگ است؟ اگر بله، حركت كن . اگر كه نه ، طراحي سايت را بازنويسي كن

6. طراحي بصري را تنظيم كنيد

هنگامي كه مي گويم يك رويكرد اولين كپي كمك مي كند تا طراحي سايت بصري ايجاد شود، منظورم اين است كه بخش هاي هر صفحه به روشني تعريف شوند . اين به انواع جنبه هاي طراحي سايت ، به خصوص طرح كمك مي كند . ساختن صفحه اصلي از Unwander، ساختارها از قبل به خوبي ساخته شده بودند. حالا من مجبور شدم نوشتني ها را با ديداري تركيب كنم
رويكرد اولين كپي يك فرآيند همكاري زياد است. هنگام تصميم گيري در مورد محتوا، طراح معمولا با كپي كردن و يا بازاريابان كار مي كند. حتي توسعه دهندگان نظرات خود را در مورد اينكه كدام مفاهيم را مي توان توسعه داد، ارائه مي دهند. چيز بزرگ اين است كه اين گفتگوها در اوايل اين پروژه آغاز مي شود كه براي همكاري هاي موفق تر امكان پذير است.

با توجه به ماهيت مشاركتي رويكرد اول، شما قبلا طراحي سايت بصري را آغاز كرده ايد. به عنوان مثال، شما مي دانيد كه قهرمان صفحه و صفحه پاييني صفحه اصلي داراي تصاوير بزرگ از سخنران برجسته است. شما مي دانيد كدام بخش ويديو را به عنوان پس زمينه و غيره تركيب مي كند.

چرا رويكرد كپي اولين كار مي كند؟

بزرگترين چيزي كه مي توانم در مورد رويكرد اولين كپي بگويم اين است كه به دليل ماهيت همكاري و برنامه ريزي آن، كمك مي كند تا اصلاحيه ها را اصلاح و UX را تقويت كند. به همين دليل است كه زمانطراحي سايت مرحله بصري و UI، همه صفحات و بخش هاي آنها قبلا توسط همگان درگير شده است. اين باعث مي شود دامنه خزيدن تقريبا غيرممكن باشد. اين يك راه موثر براي هدايت پروژه هاي طراحي سايت آينده است

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/82/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۰۵ توسط:گرگ سفيد موضوع: