فروش اعتباری اسنوا
اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

10 روش براي طراحي با استفاده از نوشته روي عكس ( قسمت دوم )

4. استفاده از تصاوير تار

يكي از ساده ترين ابزار هايي كه مي توانيد در مبحث ادغام تصاوير و نوشته در طراحي سايت از آن استفاده كنيد، قابليت تار كردن قسمت يا بخش كلي تصوير است. استفاده از مقداري تاري در پس زمينه تصوير با استفاده از ابزارهايي مانند فتوشاپ، مي‌تواند كمك كند تا نوشته شما خود را به صورت برجسته نشان دهد. استفاده از تصاوير تار همچنين مي تواند توجه كاربران را به مفهوم كلي طراحي سايت شما جلب كند. در وب سايت Wallmob، استفاده از تصاوير تار باعث شده است تا محصول حقيقي خود را به صورت برجسته نشان دهد و نوشته استفاده شده، توجه كاربران را به سوي خود و محصول وب‌سايت جمع كند.

5. نوشته را درون يك جعبه قرار دهيد

هنگامي كه تصاوير، شامل مقادر زيادي از رنگ ها و تفاوت بين بخش هاي روشن و تيره است، قرار دادن متن در چهارچوبي متفاوت از تصوير، مي تواند آن را از ساير بخش هاي طراحي سايت متمايز كند.

شكلي خاص انتخاب كنيم

براي مثال، استفاده از مثلث و دايره در قسمت تصاوير مي‌تواند هم خواني مناسبي با كلمات و تصوير استفاده شده در طراحي سايت داشته باشد. سپس به دنبال رنگ مناسب براي چارچوب نوشته خود باشيد كه بتواند تضاد مناسبي با اين تصاوير و نوشته مورد نظر داشته باشد. بهتر است از چارچوبي استفاده كنيد كه بتواند در عين نشان دادن متن استفاده شده، تصوير مورد نظر را نيز به صورت برجسته در طراحي سايت مورد نمايش قرار دهد.

6. افزودن نوشته به تصوير پس زمينه

يكي از بهترين روش ها براي استفاده از تصاوير و نوشته به صورت همزمان، قرار دادن نوشته در قسمت پس زمينه طراحي سايت است. اين روش، بسيار بيشتر از قرار دادن نوشته در قسمت پيش زمينه طراحي سايت عمل مي كند.

معمولاً، اكثر پس زمينه ها داراي زمينه اي ساده است كه اين امر باعث مي شود بتوان نوشته هاي مورد نظر را به راحتي بر روي آن ها قرار داد تا خود را به خوبي در طراحي سايت نشان دهند. پس زمينه ها معمولا داراي رنگي خاص هستند، كه اين مورد باعث مي شود بتوان نوشته هاي مورد نظر را در مكان مناسبي در تصوير قرار داد تا خوانايي آن به طور چشمگيري افزايش پيدا كند و و هدف و مقصود طراحي سايت مورد نظر به راحتي به كاربران منتقل شود.

در صورت استفاده از اين روش، نتيجه نهايي، ظاهري ساده و جذاب پيدا مي كند كه نيازمند استفاده از روش هاي پيچيده تغييرات بر روي عكس اصلي نيست. همان طور كه مشاهده مي كنيد، طراحي سايتCaitlin Wicker از افكت هاي متنوع و جذاب براي تصوير پس زمينه خود استفاده كرده است تا بتواند نوشته خود را به خوبي نمايش دهد و در عين حال عمق مورد نظر را به تصوير اضافه كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/101/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۱۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آپديت جديد گوگل در ماه مارس، نتايج سئوي متفاوتي را نشان مي دهد ( قسمت دوم )

روش ها و تاكتيك هاي استفاده شده، باعث شد تا سئو ها باعث تغييراتي شوند.

اين به روز رساني در برخي سايت ها باعث حل مشكلات نمي شود؛ بلكه گاهي اوقات باعث ايجاد مشكلات بيشتر در سئو نيز مي شوند.

دسته بندي سايت ها

يكي از جالب ترين و البته تعجب برانگيز ترين نتايج اين بررسي، دسته بندي سايت ها بود. از برخي افراد خواستيم در اين بررسي سئو شركت كنند و نتايج خود را به ما اعلام كنند. از وب سايت هايي در زمينه سلامتي و امور پزشكي انتظار داشتيم تا دچار مشكلات زيادي در سئو شده باشند. اما نسبت به به روزرساني پيشين، شاهد 10 درصد كاهش در مشكلات مربوط به سئو ي وب سايت هاي سلامت و پزشكي بوديم. به روز رساني منتشر شده رتبه‌بندي هاي سئو ي بيشتري از وبسايت هاي متفاوت را در بر گرفته است. به همين علت، با توجه به بروز رساني منتشر شده، دسته بندي وب سايت ها نيز تحت تاثير قرار گرفته است.

ساير تجزيه و تحليل ها

تجزيه و تحليل هاي زيادي در رابطه با به روز رساني اخير سئو ي گوگل منتشر شده است كه برخي از آن ها توسط ارائه دهندگاني مانند Sistrix، Search Metrics، Rank Ranger و ساير ارائه‌دهندگان منتشر شده است. Marie Haynes پست هايي در رابطه با بازيابي هايي كه مشاهده كرده است منتشر كرده است. Glenn Glabe تجزيه و تحليل هاي سئو ي خود را در رابطه با اين به روز رساني انتشار داده است و شركت گوگل به برخي از پرسش هاي متداول در رابطه با اين به روزرساني سئو پاسخ داده است.

چه كاري بايد انجام دهيد

اگر اين به روز رساني سئو بر روي وب سايت شما تاثير گذاشته است، بنابراين بايد نگاهي بي طرفانه به وب سايت خود داشته باشيد. از ديگران بخواهيد كه سئو ي وب سايت شما را بررسي كنند. ممكن است نياز به تغييرات فني سئو داشته باشيد يا نياز باشد تا محتوايي با كيفيت بهتر توليد كنيد و سايت خود را بازسازي كنيد. رابط كاربري بهتري براي وب سايت خود توليد كنيد يا لينك ها و پيوندهاي موجود در آن را تجزيه و تحليل كنيد. از همكاران خود بخواهيد تا بازخورد هاي خود را در سايت اعلام كنند. از افراد متخصص در زمينه سئو بخواهيد شما را در اين امر ياري كنند. به دنبال راه‌هاي ديگري باشيد كه با استفاده از آن ها سايت تان را به مكان بهتري براي كاربران تبديل خواهيد كرد.

همچنين از اين افراد متخصص در اين زمينه بخواهيد تا اعلام كنند كه چه تغييراتي براي مشاهده ي بازيابي ها يا تغييرات اين به روز رساني انجام داده اند.

پاسخ ها به صورت متفاوت عرضه شده اند. برخي افراد اعلام كردند كه هيچ كاري انجام ندادند و تنها صبر كردند تا تغييرات را مشاهده كنند و برخي افراد اعلام كردند كه تغييرات فني سئو را بر روي وب سايت هاي خود اعمال كردند، پيوندها و لينك ها را حذف كردند، پيوندها و لينك ها را اضافه كردند، رابط كاربري خود را افزايش دادند، محتواي با كيفيت توليد كردند و ...

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/102/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

10 روش براي طراحي با استفاده از نوشته روي عكس

يكي از بهترين تكنيك ها در طراحي سايت ، استفاده از تايپ و فونت در اطراف تصاوير است، اما اين روش در عين حال مي تواند يكي از سخت ترين مفاهيم براي اجرا باشد تا بتوانيد آن را به صورت موفقيت آميز در وب سايت خود به اجرا در بياوريد.

 

براي استفاده از اين روش بايد از تصوير درست و تايپوگرافي مناسب استفاده كنيد و به خوبي بدانيد كه هدف شما براي استفاده از اين نوع روش در طراحي سايت چيست. اگر احساس مي كنيد آماده پذيرفتن اين چالش هستيد، بهتر است با 10 روش براي استفاده بهتر از اين سبك آشنا شويد و آن را به كار بگيريد:

1. افزودن تضاد يا كنتراست

متن استفاده شده در طراحي سايت بايد خوانايي قابل قبولي داشته باشد و به خوبي استفاده شود. اطمينان حاصل كنيد كه در متن استفاده شده از رنگ هاي مختلف استفاده مي كنيد تا در تركيب با تصوير مورد نظر، خوانايي قابل قبولي داشته باشد. اگر تصوير استفاده شده داراي پس زمينه تيره است، از رنگ سفيد يا رنگ‌هاي روشن براي متن خود استفاده كنيد. اگر تصوير پس زمينه داراي رنگ روشن است، بنابراين بهتر است از نوشته هاي تيره استفاده كنيد.

 
متن استفاده شده در عكس طراحي سايت بايد با تصاوير به صورت كامل همخواني داشته باشد. براي مثال، تصوير فوق، اندازه تصوير مورد نظر بزرگ و برجسته است، در حالي كه نوشته استفاده شده باريك و روشن است. اين عناصر به خوبي با يكديگر كار مي كنند، اما در عين حال داراي تضاد خاصي با يكديگر هستند.

2. متن مورد استفاده را با تصاوير ادغام كنيد

گاهي اوقات، متن استفاده شده در واقع بخشي از تصويري است كه در حال كار بر روي آن در طراحي سايت هستيد. موفقيت در اين امر مي‌تواند كاري سخت باشد و تنها در موارد محدودي به خوبي عمل مي كند. براي موفقيت در اين امر نياز به تصويري ساده و كلماتي داريد كه به خوبي با يكديگر هم خواني داشته باشند، طراحي سايت مك لارن از اين امر به خوبي استفاده كرده است و تصور خود را به خوبي با متن موردنظر ادغام كرده است تا بتواند هدف خود را به كاربران منتقل كنند.

3. جريان بصري را دنبال كنيد

كار با بخش بصر يك تصوير، يكي از مهم ترين روش ها هنگام استفاده از تصوير و متن به صورت همزمان است. بايد كلمات را به نحوي استفاده كنيد تا در قسمت هاي مناسبي از يك تصوير در طراحي سايت قرار بگيرند و نياز است تا نوشته ها مورد نظر را در قسمت هاي مهم تصوير قرار ندهيد. اين بخش ها شامل چهره ها، بخش هاي مهم عكس، يا محصولي است كه در تلاش براي معرفي و نمايش آن هستيد.

براي استفاده مناسب از تصاوير، به دنبال فضاهايي باشيد كه مي توانيد نوشته هاي خود را به صورت خوانا در آن قرار دهيد، در حالي كه نوشته هاي مورد نظر هيچ گونه تداخلي با قسمت هاي مهم تصويرطراحي سايت نداشته باشند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/99/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۴۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آپديت جديد گوگل در ماه مارس، نتايج سئوي متفاوتي را نشان مي دهد

اين داده هاي سئو نتايج قطعي و ثابت شده را بر روي سايت هاي متفاوت يا نوع خاصي از الگوريتم ها نشان نمي‌دهند.

 

پيش از اين از شما خواستيم تا در تجزيه و تحليل و به روز رساني روز 12 مارس به ما كمك كنيد و پس از دريافت بيش از 500 نتيجه متفاوت قصد داريم تا نتايج كلي سئو را با شما به اشتراك بگذاريم. پس از بررسي داده‌هاي مختلف، هيچ گونه الگوي خاص در اين به روز رساني پيدا نكرديم كه اين امر نشان دهنده اين است كه اين به روز رساني شامل هيچگونه تاكتيك خاص، وب سايت يا ساير الگوهاي واضح نيست. به صورت خلاصه، به نظر مي رسد شركت گوگل در به روز رساني اخير خود، تنها داده هاي خاصي را مورد هدف قرار داده است. در اين به روزرساني، هيچ گونه تغيير خاصي در به‌روزرساني مركزي سئو ي گوگل انجام نگرفته است و اين شركت تنها تلاش كرده است تا وب سايت ها و داده هاي آن ها را بهينه تر از پيش عرضه كند.

نتايج

همان طور كه پيش از اين گفتيم، بيش از 500 نتيجه دريافت كرديم و براي دسترسي به نتايج بهتر، سئو هاي زيادي را تحت بررسي قرار داديم. به علاوه، به بيش از 300 نفر ايميل ارسال كرديم تا بتوانند در اين بررسي شركت كنند.

تمامي داده ها بازيابي نشده‌اند. يكي از جالب ترين موارد در اين بررسي اين بود كه از افراد خواستيم تا بررسي كنند آيا به روز رساني ماه مارس تاثيري بر روي سئو ي وب سايت آن ها داشته است و تفاوتي را نسبت به به روزرساني هاي پيشين مشاهده كرده اند يا خير. حدود 56 درصد از افراد به اين پرسش پاسخ مثبت دادند و اعلام كردند كه بازيابي هاي خاصي را در وب‌سايت شان مشاهده كردند، در حالي كه 44 درصد افراد پاسخ منفي دادند و تغييرات خاصي را مشاهده نكردند.

اما اكثر افراد شاهد كاهش رتبه بندي سئو ي وب سايت خود بودند. هنگامي كه از افراد پرسيديم كه تاثيرات مثبت و منفي به روز رساني منتشر شده براي آن ها به چه صورت بوده است، اغلب آن ها پاسخ دادند كه تاثيري منفي از اين به روز رساني بر روي وب سايت خود مشاهده كردند. حدود 58 درصد اين افراد شاهد تاثير منفي، 33 درصد اين افراد شاهد تغييرات مثبت بودند و 9 درصد آن ها اعلام كردند كه هيچ گونه تغييري در سئو ي وب‌سايت خود مشاهده نكردند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/100/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۲۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ويژگي جديد كنسول جست و جوي گوگل براي دامنه سايت

هم اكنون زمان آن رسيده است كه با ويژگي‌هاي قديم دامنه وب سايت خداحافظي كنيم و با ويژگي هاي جديد دامنه وب سايت آشنا شويد. اين روش يك روش خودكار جديد براي جمع آوري تمام داده هاي سئوي وب سايت شما در كنسول جستجوي گوگل است.

 

شركت گوگل اعلام كرده است كه ويژگي جديد دامنه يا Domain Property را راه‌اندازي كرده است. اين ويژگي سئو به شما اجازه مي دهد تا داده هاي سئو ي وب سايت خود را از يك دامنه كلي در كنسول جستجوي گوگل مشاهده كنيد. اين ويژگي مي تواند http, https, www, non-www, m-dot, و ساير موارد مشابه را درون يك بخش مشترك به يكديگر متصل كند تا نماي كلي عملكرد سايت و خطاها و هشدار هاي مربوطه را در كنسول جستجوي گوگل به دست آوريد.

اين ويژگي چيست؟

اين ويژگي جديد كه در بخش كنسول جستجوي سئو ي گوگل كار مي‌كند، به صاحبان سايت، وب مسترها، توسعه دهندگان و جستجوگرها نماي كلي يك دامنه را در مكاني خاص نمايش مي دهد تا اين افراد بتوانند آن ها را مشاهده كنند. شركت گوگل روز سه‌شنبه اعلام كرد كه ويژگي قديم مشاهده دامنه هاي وب سايت به زودي حذف خواهد شد و كاربران و صاحبان وب سايت مي توانند از ويژگي جديد استفاده كنند. بنابراين شركت گوگل امروز صبح، ويژگي جديد دامنه را براي جايگزيني با روش قديم اعلام كرد. اين ويژگي سئو در ماه نوامبر مورد آزمايش قرار گرفت و مراحل متعددي را طي كرد.

اين ويژگي چگونه كار مي كند؟

شركت گوگل اعلام كرد ويژگي جديد دامنه براي تمام URL هاي سئو ، از جمله تمام پروتكل‌ها زير دامنه ها و مسير هاي متفاوت، داده‌ها و ... استفاده مي‌شود. براي مثال، اگر اين ويژگي جديد را براي وب سايت example.com انتخاب كنيد، داده هاي مورد نظر شامل تمامي زير دامنه هايي است كه با آن مطابقت دارد .

چگونه مي توان از آن استفاده كرد؟

در حال حاضر ممكن است هنوز قادر به استفاده از اين ويژگي نباشيد و آن را در بخش كنسول جستجوي گوگل مشاهده نكنيد، اما شركت گوگل اعلام كرد اگر پيش از اين تنظيماتDNS را انجام داده باشيد، كنسول جستجوي سئو ي گوگل به طور خودكار در طي چندين هفته آينده با استفاده از داده هاي مربوط به سئو ، تمامي گزارش ها ويژگي هاي جديد خود را فعال مي كند. اگر همچنان تنظيمات DNS خود را فعال نكرده ايد، بر روي Add New Property كليك كنيد، به قسمت Property Selector برويد و دامنه ي جديد را به آن اضافه كنيد و از دكمه ثبت DNS استفاده كنيد.

از آن جايي كه اين ويژگي به طور خودكار تنظيم مي شود، شركت گوگل اعلام كرد اگر خواهان استفاده از اين ويژگي جديد نيستيد و همچنان قصد داريد تا به روش قديمي سئو ي دامنه وب سايت خود را بررسي يا آن را ثبت كنيد، از يكي از تكنيك هاي زير استفاده كنيد:

  • در قسمت Performance Report، فيلتر صفحه ي مورد نظر را به آن اضافه كنيد تا بتوانيد پروتوكل ها يا زير دامنه هاي خاص را مشاهده كنيد.
  • ويژگي URL-Prefix را براي بخش هايي از دامنه خود ايجاد كنيد. به عنوان مثال براي دامنهExample.com ، از ويژگي Additional Properties براي m.example.com, http://example.com, https://example.com/spain و ... استفاده كنيد.

دليل اهميت اين ويژگي

ابتدا، اين ويژگي سئو خاصيت خاصي را فراهم مي كند كه كنسول جستجوي قديمي گوگل از آن بهره نمي برد. ثانيا، از آن جا كه اين ويژگي از طريق تاييد DNS به طور خودكار فعال مي شود، نيازمند است تا بتوانيد به سوابق DNSخود دسترسي داشته باشيد و بتوانيد چگونگي تغيير اين سوابق را درك كنيد. ممكن است نياز باشد تا با ارائه دهنده هاستينگ خود مشورت كنيد و پس از آن بتوانيد سوابق دي ان اس خود را تغيير دهيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/97/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۷:۱۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

اصول طراحي سايت تخت يا Flat ( قسمت سوم )

در اين نوع طراحي سايت ، رنگ ها تمايل دارند پر جنب و جوش و محرك باشند - بهتر است خالص ترين رنگ ها را در طراحي خود به كار بگيريد. رنگ هاي اوليه و ثانويه در اين طراحي بسيار محدود و چشمگير هستند. به علاوه، فونت هاي رنگي نيز اغلب در اين نوع طراحي ها استفاده مي شود. در اين روند طراحي، رنگ هاي يكپارچه مانند بنفش و سبز و آبي بسيار محبوب هستند.

 

رويكرد مينيماليست

طراحي سايت تخت يا فلت، به صورت طبيعي امري ساده است و با رويكرد طراحي حداقل يا مينيماليستي كار مي‌كند.

از افزودن عناصر زياد يا طراحي شلوغ پرهيز كنيد. رنگ و متن ساده يكي از عناصر كليدي در طراحي سايت تخت يا فلت است. اگر مي خواهيد تصاوير مورد نظر را نيز به وب سايت خود استفاده اضافه كنيد، بهتراست مبحث عكاسي ساده را در اولويت قرار دهيد و از تصاوير ساده ا استفاده كنيد كه در عين حال مي توانند مقصود و هدف شما را به كاربران منتقل كند.

برخي از طراحي سايت ها، با استفاده از طراحي فلت، مقصود و هدف خود را به خوبي به كاربران خود انتقال م دهند و با استفاده از قرار دادن موارد مورد نياز در زمينه ساده، اين كار را به خوبي انجام مي دهند و هماهنگي و تعادل خاصي را بين تصاوير استفاده شده، طراحي ساده و فونت برقرار م كنند.

طراحي "تقريباً" فلت

سبكي كه بيشتر طراحان ترجيح مي دهند از آن استفاده كنند و با آن موافقت مي‌كنند، طرحي است كه به صورت تقريبي در دسته طراحي سايت تخت قرار مي گيرد.

در اين نوع طرح، مفاهيم طراحي سايت فلت يا تخت به صورت پايه اي مورد استفاده قرار مي گيرد، اما به برخي از آن ها، طراحي خاصي اضافه مي‌شود. طراحان معمولا يك افكت را انتخاب مي‌كنند و از آن به صورت جامع در اغلب پروژه‌هاي تخت يا فلت استفاده مي كنند. اين سبك انعطاف پذيري بيشتري را در اختيار طراحان قرار مي دهند تا بتوانند به صورت همزمان از طراحي سايت تخت و عناصر زيبايي شناسي در وب سايت خود استفاده كنند.

اغلب طراحان علاقه خاصي به اين نوع از طراحي سايت نشان مي دهند، زيرا با استفاده از اين عنصر مي توانند عمق مورد نظر و بافت خاصي را در وب سايت خود ايجاد كنند. كاربران نيز مانند طراحان وب سايت به اين نوع از سبك طراحي سايت علاقه دارند، زيرا در اين نوع طراحي سايت از زاويه هاي كم تر استفاده شده است و مي توان تعامل كاربران را بيش از پيش افزايش داد. از طرف ديگر، برخي از طراحان نيز به اين نوع طراحي سايت علاقه ندارند، زيرا معتقدند اين سبك، تركيبي از دو سبك متفاوت است و فاقد تعريف مشترك و مشخصي از يك سبك خاص است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/98/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۴۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

حذف بخش هايي از كنسول جست و جوي گوگل

ابزار بازرسي سئو ي url گوگل هم اكنون url كانوني گوگل را نمايش مي دهد.

 

شركت گوگل، اعلام كرد فرمان اطلاعاتي كه در مورد سئو براي كاربران مفيد نيست و استفاده زيادي از آن ها نمي كنند را حذف خواهد كرد و همچنين اعلام كرد كه ابزار بازرسي url داده هاي مورد نياز كاربران را به آن ها عرضه خواهد كرد.

فرمان اطلاعاتي يا Info Command. فرمان اطلاعاتي، كه در مواردي مانند info:searchengineland.com استفاده مي شود هم اكنون url كانوني، براي url هايي كه با استفاده از اين اطلاعات وارد كرديد را به شما باز مي گرداند. ابزار بازرسي سئو ي url هم اكنون url كانوني را براي url هايي وارد كرده ايد نمايش مي دهد. بنابراين شركت گوگل اعلام كرد كه فرمان اطلاعاتي ديگر كاربرد خاصي در سئو ندارد و كاربران نيازي به آن پيدا نمي كنند.

پيش از اين، فرمان اطلاعاتي نه تنها url كانوني را نشان مي داد، بلكه پيوندها يا لينك هايي را به Cache، صفحات مشابه، پيوندها، صفحات از سايت و موارد مشابه را نيز نمايش مي داد. شركت گوگل اغلب اين داده هاي سئو را در نوامبر 2017 حذف كرد.

چه زماني اين اتفاق رخ خواهد داد؟

به زودي Info Command هيچ گونه از اطلاعات سئو ي خود را نمايش نمي دهد. شركت گوگل، ابزار بازرسي url را به نحوي تغيير داده است تا هر گونه url كانوني را نمايش دهد.

پيش از اين اين ابزار سئو تنها ويژگي را نشان مي داد كه شما در قسمت كنسول جستجوي گوگل آن را مديريت مي‌كرديد. با وجود اين تغيير، اطلاعات و ويژگي هايي مانند Command نيز حذف خواهد شد. اين روش، يكي از راه هاي كشف url هاي سئو شده كانوني بود. به دليل عدم استفاده زياد از اين ويژگي و به روز رساني و افزودن ويژگي هاي جديد سئو به ابزار بازرسي ،url ديگر نيازي نبود تا از اين ويژگي استفاده شود. همچنين ابزار بازرسي url به كاربران و صاحبان وب سايت كمك خواهد كرد تا از URL هاي خود به نحو احسن استفاده كنند.

بخش كانوني در ابزار بازرسي url

هم اكنون، هنگامي كه url را در ابزار بازرسي url اجرا مي كنيد، بخش مركزي مشخص شده توسط كاربران و بخش كانوني مشخص شده توسط گوگل را به شما نمايش مي دهد. بخش منتخب گوگل، url هايسئو يي است كه توسط اين شركت انتخاب شده است. ساير نسخه ها را مي توان توسط عامل هايي مانند نوع دستگاه استفاده شده توسط كاربران و زبان انتخابي آن ها ارائه داد. در اين بخش، لايو تست يا آزمايش زنده قابل دسترس نيست و گوگل، URL كانوني سئو را تنها پس از نمايه كردن يا ايندكس كردن صفحه مورد نظر انجام مي‌دهد.

هم اكنون براي مشاهده url منتخب سئو ي گوگل به عنوان url كانوني، نياز است تا دسترسي تاييد شده اي به سايت، در كنسول جستجوي گوگل داشته باشيد و url مورد نظر را در ابزار بازرسي url وارد كنيد. پيش از اين، قادر بوديد تا از اين فرمان اطلاعاتي در بخش عمومي كنسول جستجوي گوگل استفاده كنيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/95/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۴۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

اصول طراحي سايت تخت يا Flat ( قسمت دوم )

عناصر ساده

طراحي سايت تخت از بسياري از عناصر ساده رابط كاربري، مانند دكمه ها و آيكون ها استفاده مي كند. طراحان اغلب به اشكال ساده اي مانند مستطيل، دايره يا مربع ها پايبند هستند و از اين اشكال، به صورت تنها و بدون هر گونه افزودني خاص استفاده مي‌كنند. اين اشكال مي توانند كاملاً زاويه اي، صاف و مربعي باشند يا شامل انحنا باشند.

هر گونه از عناصر رابط كاربري بايد براي كليك كردن يا ضربه زدن كاربران به صورت ساده و آسان طراحي شده باشد. تعامل كاربران در اين گونه طراحي سايت ، بايد به صورت مناسب و بدون نياز به توضيح بيشتر ارائه شود.

علاوه بر ظاهر ساده، از رنگ هاي برجسته و دكمه هاي قابل كليد استفاده كنيد تا كاربران را به استفاده بيشتر از آن ها تشويق كنيد، اما بهتر است عناصر ساده را با عناصر طراحي اشتباه نگيريد؛ زيرا مفهومطراحي سايت تخت مي تواند درست به پيچيدگي هر گونه طراحي ديگر در مبحث طراحي سايت باشد.

تمركز بر روي تايپوگرافي

به علت طبيعت ساده عناصر در مبحث طراحي سايت تخت، تايپوگرافي به شدت حائز اهميت است.

تون (Tone) استفاده شده در تايپوگرافي بايد هم خواني كاملي با طرح كلي وب سايت داشته باشد. استفاده از فونت هاي پيچيده با طراحي خاص، ممكن است در تضاد با طراحي سايت ساده باشد. نوع متن و فونت استفاده شده بايد به صورت برجسته باشد و از كلمات، به صورت موثر استفاده كنيد تا بتوانيد محصول نهايي خود را از نظر بصري و نوشتاري به صورت كامل و مفيد به كاربران معرفي كنيد و آن ها را به تعامل بيشتر با وب سايت و محصولات تان را تشويق كنيد.

براي قسمت تايپوگرافي وب سايت خود، بهتر است از فونتي ساده براي قسمت سر صفحه وب سايت خود استفاده كنيد. به عنوان عنصري خاص در وب سايت، بهتر است از فونتي خاص، تنها در يك قسمت از وب سايت خود استفاده كنيد تا بتوانيد نوعي جنبه هنري نيز به وب سايت خود اضافه كنيد، اما بهتر است از اين گونه فونت هاي خاص بيش از حد استفاده نكنيد تا طبيعت ساده وب سايت خود را به خوبي حفظ كنيد. نوع فونت استفاده شده، بايد قادر باشد تا چگونگي استفاده از طراحي سايت را بازگو كند. دكمه ها و ساير شاخص هاي وب سايت را به صورت برجسته مشخص كنيد، تا استفاده و تعامل با آن ها توسط كاربران، با راحتي بيشتري صورت گيرد.

تمركز بر روي رنگ، قسمتي مهم از طراحي سايت است. نوع پالت هاي رنگي استفاده شده در اين نوع طراحي سايت ، معمولا ساده تر و روشن تر از رنگ هاي استفاده شده در ساير طراحي سايت است.

پالت هاي رنگ استفاده شده پروژه هاي طراحي سايت تخت، معمولا شامل بسياري از رنگ ها است. در حالي كه اكثر پالت هاي رنگي اغلب بر روي دو يا سه رنگ تمركز مي‌كنند، اما رنگ هاي استفاده شده درطراحي سايت تخت مي توانند 6 تا 8 رنگ برسند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/96/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

داده هاي منتشر شده توسط Moz در مورد مشكل اخير شاخص هاي گوگل ( قسمت دوم )

دليل اهميت اين موضوع چيست؟

موضوعي كه بايد به آن اشاره كنيم اين است كه نبايد تصور كنيد سئو ي تمامي وب سايت هاي موجود تحت تاثير اين مشكل قرار گرفته اند. بنابراين اين عبارت به اين معنا نيست كه وب سايت مورد نظر شما 4 درصد از اطلاعات و صفحات خود را در بخش شاخص گوگل از دست داده است. اين عبارت مي‌تواند به اين معنا باشد كه وب سايت شما همچنان تمام صفحات سئو ي خود را در بخش شاخص گوگل حفظ كرده است، يا اين كه 50 درصد از صفحات شما از اين بخش حذف شده اند. هر وب سايت مشخصات منحصر به فرد خود را دارد و مي‌تواند به صورت متفاوت از وب سايت هاي ديگر تحت تاثير اين باگ قرار گيرد.

براي كسب اطلاعات بيشتر، مي توانيد از بخش گزارش كنسول جستجوي سئو ي گوگل براي مشاهده صفحات ايندكس شده و ميزان تغييرات آن ها استفاده كنيد. در حقيقت، شركت گوگل در پي مشكلات پيش آمده در اين بخش، ميزان مشكلات در وب سايت هاي متفاوت را دسته‌بندي كرده است و گزارشي از آن ها تهيه كرده است كه مي توانيد با مراجعه به اين بخش آن ها را مشاهده كنيد. شركت گوگل در روز 5 آوريل اعلام كرد: به دليل مديريت داخلي بخش شاخص جستجوي سئو ، برخي از صفحات وب سايت شما ممكن است از بخش index حذف شده باشند. موضوع مهم در اين خصوص اين است كه اين مشكل در حال حاضر حل شده است و هيچ گونه اقدام خاصي از سوي شما مورد نياز نيست.

چه كاري مي‌توانيم انجام دهيم؟

براي حل اين مشكل سئو هيچ كاري از دست افراد عادي بر نمي آيد. شركت گوگل مشكل را حل كرده است. خبر خوشحال كننده اين است كه اين مشكل بيشتر از يك هفته طول نكشيد، اما ميزان جستجوهاي انجام گرفته در گوگل هم اكنون كمتر از ميانگين هميشگي است. در هر صورت، اين مشكل سئو را مي‌توان به صورت يادآوري در نظر گرفت تا به ياد داشته باشيد ترافيك وب سايت شما همواره به صورت تصاعدي افزايش پيدا نمي كند و ممكن است گاهي با كاهش در ميزان ترافيك و صفحات خود رو به رو شويد.

برخي افراد ادعا مي كنند كه مشكل سئو ي وب سايت آن ها به طور كامل حل نشده است و صفحات آن ها به طور كامل ايندكس نشده است. نكته مورد نظر اين است كه شركت گوگل تمامي قسمت هاي وب سايت را ايندكس نمي كند؛ بلكه آن ها هرگز اين كار را انجام نداده اند و در طول چندين سال گذشته بارها اعلام كرده اند كه هدف آ نها ايندكس كردن يا نمايه كردن تمام url هاي يك وبسايت نيست، زيرا ممكن است تمام صفحات يك وب سات مفيد و قابل استفاده نباشند. جان مولر از شركت گوگل اخيراً اعلام كرده است كه اگر صفحات سئو ي شما همچنان ايندكس نشده‌اند، اين امر طبيعي است:

"يكي از مواردي كه بايد به آن اشاره كنم اين است كه ما تمامي url هاي سئو ي يك وبسايت را ايندكس نمي كنيم ، بنابراين اگر وب سايت شما شما به صورت مجدد پردازش شده باشد، بسيار طبيعي است كه تمامي url ها در بخش ايندكس گوگل نمايش داده نشوند. بنابراين از سايت هاي بسيار معروف با ترافيك بالا مي خواهيم تا به ما كمك كنند تا ارزش گذاري صفحات سئو شان را با دقت بررسي كنيم."

بنابراين اگر صفحات شما همچنان ايندكس نشده اند، به بخش به ابزار بازرسي url كنسول جستجوي سئو ي گوگل مشاهده كنيد و سعي كنيد url هاي خاص و مشخص را تثبيت كنيد تا شركت گوگل بتواند آن ها را بررسي كند. اگر با مشكل خاصي مواجه شديد، ابزار بازرسي url سئو مي تواند مشكل شما را تا حد زيادي حل كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/93/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۱:۴۶ توسط:گرگ سفيد موضوع:

اصول طراحي سايت تخت يا Flat

طراحي سايت تخت يا فلت، عبارتي است كه همواره حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد و اشخاص متبحر در زمينه طراحي همواره در رابطه با آن گفت و گو مي كنند.

 

استفاده از اين طراحي سايت مانند يك شمشير دو سر است؛ زيرا اغلب طراحان هرگز از استفاده از اين نوع طراحي خسته مي شوند، يا اين كه كاملا از آن دوري مي كنند.

اما اغلب افراد به صورت ميانه عمل مي‌كنند. طراحي، به معناي ايجاد مفهومي مفيد است كه به خوبي عمل مي‌كند. اگر در مبحث طراحي سايت ، وب سايت مورد نظرتان با طراحي فلت هم خواني دارد، بنابراين آن را به كار بگيريد، اما اين روند ممكن است براي تمامي پروژه ها عمل نكند، بنابراين نبايد آن را به اجبار به كار بگيريد.

بنابراين بهتر است با يكديگر بررسي كنيم كه چه عواملي باعث به‌كارگيري اين طراحي مي‌شود. 5 ويژگي بسيار متمايز در حين طراحي سايت وجود دارد كه در اين مقاله به هر كدام از آن ها نگاهي مي اندازيم تا بتوانيم به صورت تقريبي هر كدام از آن ها را معرفي كنيم.

عدم وجود افكت

طراحي تخت، نام خود را از اشيا استفاده شده مي گيرد. در اين نوع طراحي سايت از يك سبك سه بعدي مشخص كه طراحي آن به صورت ساده انجام شده است، استفاده مي‌شود.

اين مفهوم با مواردي مانند سايه هاي ساده، شيب ها، ابزارساده، تزيينات و موارد ديگري كه عمق مورد نظر را به اين طراحي سايت اضافه مي‌كنند كار مي كند. هرگونه شاخصه خاص، از عكس ها گرفته تا دكمه ها و ابزار نويگيشن، بسيار واضح و ساده است و فاقد هرگونه تزيينات پيچيده و خاص يا سايه هاي دستكاري شده است.

در اين نوع طراحي سايت از هيچ گونه روش طراحي براي سه بعدي نشان دادن اشكال يا مواردي براي واقعي تر به نظر رسيدن عناصر مورد نظر استفاده نشده است.

لايه ها و عناصر استفاده شده در طراحي سايت تخت يا فلت درست مانند موارد استفاده شده در ساير پروژه ها است، اما صفحات مورد نظر از هيچ گونه تصوير پس زمينه پيچيده، تصوير پيش زمينه، دكمه ها و موارد خاص و پيچيده ديگري استفاده نمي كنند.

چه چيزي باعث جذاب شدن اين نوع طراحي مي شود؟

طراحي تخت يا فلت داراي ظاهري متمايز و بدون هيچگونه افزودني خاص است. در اين نوع طراحي سايت ، به صورت صريح از سلسله مراتب خاصي در طراحي استفاده مي شود كه براي موفقيت پروژه ها و درك ساده وب سايت توسط كاربران، به كار گرفته مي شود، كه اين امر باعث تعامل بيشتر كاربران با وب سايت مورد نظر مي شود. هر روزه، بيش از پيش از اپليكيشن ها و طراحي هاي مربوط به موبايل نيز از اين اصول بهره مي گيرند. با وجود صفحات كوچك، شاهد دكمه‌هاي كم تر و گزينه‌هاي ساده تر هستيم، كه اين امر باعث مي‌شود استفاده از طراحي فلت براي اين گونه دستگاه ها و پلتفرم ها، بسيار آسان و مفيد به نظر برسد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/94/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۱:۲۴ توسط:گرگ سفيد موضوع: