فروش اعتباری اسنوا
اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

تست نسخه آزمايشي گوگل بوت

شركت گوگل در حال تست نسخه آزمايشي گوگل بوت است كه مي تواند محتواي سئو ي بيشتري را رندر كند.

 

(رداز زدن يا ارائه? ماشيني تصاوير يا نمايان‌سازي يا رندرينگ (به انگليسي: Rendering) فرايند توليد ماشيني تصاوير بر پايه? مدل‌هاي محاسباتي، و سپس، ارائه? رايانه‌اي آن‌ها بر روي صفحه? نمايش را شامل مي‌گردد .در تعريف كلي: رندرينگ به فرايند نمايش تصاوير اجسام سه بعدي (3D) بر روي صفحه? نمايشگر دو بعدي گفته مي‌شود)

شركت گوگل ممكن است بتواند بسيار پيشرفته تر از قبل وب اپ ها را كرال كند و اين عمليات سئو را زودتر از موعد مقرر انجام دهد.

(Crawling در لغت به معناي دنبال كردن مسير است. اما در دنياي سئو به معناي "دنبال كردن لينك ها" مي باشد. وقتي ربات ها شروع به بررسي سئو ي صفحات سايت شما مي كنند (هر صفحه اي) فقط روي سايت شما متمركز نيستند و هر صفحه اي را كه به سايت شما لينك شده باشد را در نظر مي گيرد. يكي از دلايلي كه از نقشه هاي گوگل استفاده مي كنيم، اين است كه آن ها شامل تمام لينك هاي موجود در وبلاگ ها و يا سايت ها هستند.)

وب سايت DeepCrawl كشف كرد كه شركت گوگل در حال آزمايش نسخه اي جديد از گوگل بوت براي سئو است كه مي تواند وب را درست مانند مرورگر مدرن گوگل كروم رندر كند.

پيش از اين نيز مي دانستيم كه شركت گوگل در حال تلاش براي بهبود توانايي سئو ي گوگل براي رندر وب پيج هايي است كه از جاوا اسكريپت پيشرفته يا وب اپ هاي پيشرفته تر استفاده مي كنند. توسعه گر شركت گوگل، مارتين اسپيليت نيز اين آزمايش سئو را تاييد كرده است.

گوگل بوت، بيش از پيش عمليات رندرينگ را انجام مي‌دهد. در ادامه، اسكرين شاتي را مشاهده مي كنيد كه نشان مي دهد آزمايش جديد گوگل بوت براي سئو بسيار پيشرفته تر از قبل عمل مي كند.

شركت گوگل نيز اين آزمايش را تاييد كرده است. مارتين اسپيليت از شركت گوگل در توييتر خود پستي قرار داده است كه به آزمايش جديد سئو ي گوگل اشاره مي كند. مارتين اعلام كرده است كه: " 24 ساعته در حال آزمايش قابليت‌هاي شركت خود هستيم و برخي اوقات اين آزمايشات قابل مشاهده هستند."

اگر گوگل بوت قادر است تا وب پيج ها را درست مانند مرورگرهاي مدرن، سئو ها، منتشر كنندگان و توليدكنندگان محتوا رندر كند، بنابراين نيازي نيست تا هنگام ساخت اين وب اپ هاي مدرن نگراني خاصي از اين بابت داشته باشيد. از اين به بعد نيازي به راه حل هايي مانند رندرينگ پويا نداريد تا بتوانيد محتواي سئو را به صورت بالقوه رندر، ايندكس و رتبه بندي كنند.

(در شرايط عمومي Indexing فرايند اضافه كردن صفحات وب، به جستجوي سئو ي گوگل است.بسته به اين كه برچسب Meta كدام تگ هاي Index و يا No-Index را استفاده كند.گوگل صفحات شما را جستجو، و فهرست مي كند.بهتر است براي رتبه بندي بالاتر در موتورهاي جستجو تنها بخش هاي اصلي وبلاگ يا وب سايت Index شوند)

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/109/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۰:۳۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي سايت با اهداف مورد نظر

طراحي سايت چشم گيري كه ظاهر آن زيبا به نظر مي رسد كاري خوب است اما، وب سايت شما بايد شاخصه‌هايي مهم تر از ظاهر زيبا داشته باشد.

 

طراحي سايت تجاري را در نظر بگيريد و به 30 ثانيه ابتدايي مراجعه كاربر به وب سايت فكر كنيد. تنها 30 ثانيه كافي است تا فرد مورد نظر نگاه كلي و ديد ابتدايي به اين طراحي سايت را در ذهن خود شكل دهد. وب‌سايت شما ممكن است زمان كم تري براي اين ديدگاه اوليه نياز داشته باشد.

عوامل زير، نقش بسيار مهمي در شكل گيري اوليه ديدگاه افراد به طراحي سايت دارند:

 • راحتي استفاده از طراحي سايت ، به نحوي كه ساير مشخصه هاي وب سايت براي كاربران مزاحمت ايجاد نكند.
 • ايجاد احساس و انرژي مثبت در رابطه با تجارت طراحي سايت .
 • ظاهر حرفه‌اي و زيبا.
 • استفاده از فرمت آسان براي استفاده از طراحي سايت .
 • برجسته نشان دادن اطلاعات مهم.
 • ايجاد ديدگاه اوليه مثبت با استفاده از گرافيك ها و نوشته ها.

شاخص هاي ذكر شده براي استراتژي طراحي سايت ، شما را در شناسايي اهداف تان همراهي خواهد كرد و مي توانيد از اين شاخص ها به عنوان راهنما براي ايجاد بهترين طراحي سايت استفاده كنيد.

به كارگيري طراحي استراتژيك

موارد كه در ادامه ذكر مي شوند را به عنوان مراحلي براي تفكر استراتژيك در رابطه با پروژه طراحي سايت در نظر بگيريد.

اهداف مشتريان خود را تعريف كنيد

بايد بتوانيد به وضوح اهداف مشتريان خود را تعريف كنيد و درك كنيد كه انتظار دست يابي به چه موفقيت‌هايي را داريد و طراحي سايت خود را در جهت آن ايجاد كنيد.

ممكن است با پرسيدن پرسش هاي ساده در رابطه با اهداف طراحي سايت بتوانيد اطلاعات كافي از مشتريان خود به دست آوريد، اما ممكن است مشتريان نتوانند اهداف كمپاني را در قالب كلمات بيان كنند.

زمان كافي براي مشاوره و صحبت با مشتريان خود كنار بگذاريد. سعي كنيد سليقه و اهداف آن ها از بازديد يك طراحي سايت را به دست آوريد. بهتر است در رابطه با هدف و مسير خود به نقطه نظر مشترك با مشتريان خود برسيد.

طراحان وب اغلب نمي توانند موارد بالا را به صورت عملي انجام دهند. شما خواهان قالب و طراحي سايت متعادل براي وب سايت خود هستيد، اما چيزي كه بايد به ياد داشته باشيد اين است كه طراحي سايت، هنري كاربردي است. كاربرد فروش محصولات، انتقال اطلاعات، دسترسي به خدمات، سرگرمي و موارد ديگر را بايد به نحو احسن در طراحي سايت خود در نظر بگيريد. اهداف شما بايد براي تمامي كاربران روشن باشد.

مخاطبان خود را بشناسيد

چگونگي تشكيل ديدگاه اوليه نسبت به وب سايت شما، بستگي به طراحي سايت و هدف آن دارد. شناسايي كاربران، تكنولوژي، جنسيت، سن، منافع مشترك و موارد بيشتر، بر انتخاب زيبايي‌شناسي و نوع استفاده از وب سايت شما تاثير زيادي مي گذارد. طراحي سايت آموزشي براي كودكان بسيار متفاوت از وب سايتي براي انجمن هاي بالغ است. قابليت استفاده از وب سايت هاي مربوط به بازي با وب سايت هاي تجارت الكترونيك كاملا متفاوت خواهد بود. جزئيات ديگر مانند اندازه نوشته و سبك، استفاده از گرافيك و انتخاب رنگ تأثير بسزايي بر ديدگاه مخاطبان در طراحي سايت مي گذارد. بهتر است در رابطه با شناسايي مخاطبان خود با وجدان عمل كنيد!

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/110/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۰:۰۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

چگونه مي توان در ليست خدمات محلي در Google Assistant و Google Home ظاهر شد

در اكثريت بازارهاي عمده در ايالات متحده آمريكا، شركت گوگل از شاخص جستجوي سنتي موبايل براي ارائه نتايج سئو ي خدمات محلي (مانند قفل سازي يا لوله كشي) از طريق Google Assistant و Google Home استفاده نمي كند. در عوض، ليست خدمات را با استفاده از زير مجموعه اي از ليست هايي كه توسط شركت گوگل تضمين شده است نمايش مي دهد. بايد بدانيد كه اين ليست سئو توسط Home Advisor يا Porch تضمين شده است.

 

افزوده شدن به ليست

ليست هاي سئو ي سرويس‌هاي خدمات محلي كه به تاييد رسيده اند، مي توانند خدمات خود را ارائه دهند، گرچه در بازارهاي جداگانه اي كه تجارت هاي تاييد شده به حد كافي وجود ندارند، ممكن است شركت گوگل ليست هاي جداگانه اي با استفاده از شاخص هاي متفاوت سئو ايجاد كند. هر ليست حاوي نشانه خاصي است كه اين نشان ، نمادي براي گواهينامه يا تاييديه توسط گوگل است.

Yext، منبع داده سئو ي مستقيمي را به الكساي آمازون ارائه مي‌دهد، بنابراين هرگونه ناشر يا نمايندگي شخص ثالث كه با Yext كار مي كند، مزاياي آن را براي مشتريان خود به دست خواهد آورد. اما، هيچ گونه برنامه قابل مقايسه اي براي دستيار گوگل يا گوگل اسيستنت وجود ندارد. ارائه‌دهندگان محلي بايد با يكي از دو گزينه پورچ يا هوم ادوايزر كار كنند، يا اين كه ليست انفرادي خود را به طور مستقيم به شركت گوگل ارائه دهند و با پيروي از قوانين ضمانت سئو ي گوگل، در بخش نتايج دستيار گوگل نمايش داده شود.

به تاييد رسيدن

گرچه اين تاييديه به معناي تاييد مستقيم سئو توسط شركت گوگل نيست، اما اين فرم مكاني است كه ارائه دهنده محلي يا بازاريابان آن ها مي‌توانند تجارت خود را در آن ثبت كنند تا بتوانند نظرات افراد متفاوت را دريافت كنند. خدمات محلي سئو ي گوگل و تبليغ كنندگان آن كه پيش از اين تاييديه ضمانت گوگل را دريافت كرده‌اند، به طور خودكار در بخش نتايج سئو ي جستجوي دستيار گوگل نمايش داده مي شوند.

براي دريافت ضمانت توسط شركت گوگل، تجارت هاي متفاوت بايد پيش زمينه خود را به شركت گوگل ارائه دهند و گواهينامه و جزئيات بيمه خود را در اختيار اين شركت قرار دهند.

تا زماني كه در رابطه با اين نيازمندي ها با شركت گوگل صحبت نكرده بودم (نويسنده)، كاملا از آن ها آگاهي نداشتم. حدس مي زنم كه اغلب بازاريابان محلي سئو نيز با اين مشكل دست و پنجه نرم مي‌كنند.

رسيدن به آمادگي لازم

در سال 2016 شركت گوگل اعلام كرد كه 20 درصد از ترافيك سئو و جست و جوي موبايل در دستگاه هاي اندرويد مربوط به جستجوي صوتي بوده است. با اين وجود، درصد و ارقام به روز شده اي از حجم جست و جوي انجام گرفته بر روي دستگاه دستيار صوتي وجود ندارد، اما مسئله اي كه واضح است اين است كه اين ارقام همواره در حال افزايش است و حجم جستجو مسئله اي بسيار مهم است.

از آن جا كه فقط زير مجموعه خاصي از فهرست ارائه دهندگان محلي توسط گوگل اسيستنت ارائه مي شود، بنابراين ميزان رقابت در مقايسه با جستجوي كامپيوتري يا جستجوي قديمي بر روي موبايل متفاوت است. اين امكان، فرصتي است كه احتمالا مدت زمان زيادي طول نخواهد كشيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/107/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

رابط كاربري مترو (Metro User Interface) - قسمت چهارم

منو هاي امروزي در طراحي سايت تقريباً همواره بر روي آيكون ها ساخته مي شوند، كه اين آيكون ها تصاوير ثابتي هستند كه نه تنها به شما اجازه مي دهند اپليكيشن خاص خود را پيدا كنيد؛ بلكه با استفاده از آن ها مي توانيد اپليكيشن ها را اجرا كنيد. البته، نوتيفيكيشن يا رخداد مي‌تواند قسمتي جدا نشدني از آيكون باشد، اما اين مسئله ضرري به كاربران و طراحي سايت شما نمي رساند. به طور كل، آيكون نوعي شناسه براي اپليكيشن است، اما با اين تفاوت كه ثابت و پايدار است. بنابراين، توسعه دهندگان بايد قادر باشند تا جذاب ترين آيكون موجود را براي اپليكيشن خود طراحي كنند، كه اين آيكون ها معمولا سه بعدي و به شكل يكي از اشكال هندسي ساخته مي‌شوند.

 

جزء بصري در طراحي سايت يكي از موارد بسيار مهم در آيكون ها است. رويكرد اينفوگرافيك ها اين است كه شاخص Menu نه تنها بايد قادر باشد تا قسمت ابتدايي اپليكيشن را تضمين كند؛ بلكه بايد بتواند اطلاعات ضروري مربوط به اپليكيشن را مهيا كند: وضعيت فعلي، رخدادهاي جديد و ساير اطلاعات. بنابراين، براي كاربران، منوي اصلي تنها يك اجرا كننده نيست؛ بلكه منبعي وسيع براي اطلاعات است كه از طريق آن مي‌توانند دادهاي جديد سيستم را در يك چشم به هم زدن مشاهده كنند و به سرعت به آن ها پاسخ دهند. در توضيحات مختصر ايدئولوژي رابط مترو در طراحي سايت ، از مشاوره و توصيه‌هاي گفته شده توسط مايكروسافت كمك گرفتيم و تمام شاخص هاي ثانويه را مورد بررسي قرار داديم و بر روي موارد ضروري تمركز كرديم.

رابط كاربري مترو تهيه و اختراع شده است

در روز 18 آگوست 2011 ، اداره USPTO حق اختراع اپليكيشن كه توسط مايكروسافت تهيه شده است را ثبت كرد. اين اختراع با عنوان: "حركت بصري براي بازخورد رابط كاربري" شناخته شده است.

ثبت اختراع رابط كاربري مترو

يكي از جنبه هاي رابط كاربري مترو در طراحي سايت اين است كه بازخوردي مجازي در پاسخ به داده هاي ساخته شده توسط كاربران فراهم مي‌كند. به عنوان مثال، از قسمت گوشه صفحه مي توان براي ايجاد جلوه هاي بصري براي كاربران استفاده كرد كه اين امر نشان مي دهد كه به پايان قسمت اسكرول نزديك شده ايم. مثال ديگر چنين بازخوردي اين است كه برخي از عناصر رابط كاربري مي توانند به صورت جداگانه و با سرعت متفاوت در پاسخ به عمل كاربران انتقال داده شوند. مثالي ديگر، شبيه سازي حركت عناصر در طراحي سايت و شاخصه هاي رابط كاربري است كه براي ارائه نگاهي طبيعي تر به قسمت ورودي ها يا input هاي لمسي استفاده مي شود. تركيب هاي مختلف استفاده شده در اين رابط كاربري، ويژگي هاي متفاوتي را خلق كرده است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/108/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۳۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

سئو در تجارت هاي كوچك ( قسمت دوم )

بيش از نيمي از تجارت هاي كوچك اعلام كردند كه استفاده از تلفن همراه و جستجوي كوچك براي كلمات كليدي براي بهترين تاكتيك هاي سئو ، براي آن ها به خوبي عمل كرده است.

 

در ادامه با نتايج بررسي انجام گرفته و درصد هاي مربوط به آن با شما همراه خواهيم بود

درصد هاي زير، روش هاي اعلام شده توسط تجارت هاي كوچك براي ارتقاء سئو و روش هاي برتر است:

 • وب سايت موبايل دوستانه: 54%
 • جستجوي مربوط به كلمات كليدي: 51%
 • ايجاد محتواي با كيفيت: 48%
 • بهينه سازي جستجو: 45%
 • بهينه سازي سايت: 40%
 • تبليغات: 35%
 • پيوندهاي لينك هاي مرتبط: 28%
 • بهينه سازي جستجوي صوتي: 21%

مسئله اي كه بسيار جالب است اين است كه 21 درصد آن ها اعلام كردند كه بهينه سازي جستجوي صوتي را براي به كار گيري سئو انجام مي دهند، با اين وجود مشخص نيست كه اين عبارت به چه معنا است!

روش هاي رديابي موفقيت در سئو

هنگامي كه از اين افراد پرسيده شد چگونه موفقيت خود در سئو را بررسي كردند، تنها 4 درصد اين افراد پاسخ دادند كه هرگز به دنبال نتيجه تلاش‌هاي خود نرفته اند و تلاش‌هاي انجام گرفته براي بهبود سئو را بررسي نكردند!

 • ترافيك وب و موتورهاي جستجو: 25 درصد
 • هدايت و تبديل: 19 درصد
 • تعداد و كيفيت لينك ها: 14 درصد
 • رتبه بندي كليدي: 13 درصد
 • تأثير اوليه: 13 درصد
 • مشاركت درون وب سايت:12 درصد
 • به دنبال معيارهايي براي بررسي سئو نبودم: 4 درصد

تبليغات PPC (Pay Per Click)

در اين بررسي، از افرادي كه از تبليغات ppc به جاي سئو استفاده مي‌كنند، در رابطه با بودجه موردنظر پرسش‌هايي مطرح شد. 33 درصد اين افراد، بين 10 تا 30 درصد بودجه بازاريابي خود را به تبليغات ppc اختصاص داده‌اند. گروه بعدي كه شامل 24 درصد اين افراد است، بين 31 تا 50 درصد بودجه خود را به اين امر اختصاص دادند. اكثريت آن ها، يعني 82 درصد اين افراد اعلام كردند كه از پي پي سي به طور دائمي استفاده مي كنند و 45 درصد آن ها اعلام كردند كه از اين روش به صورت ماهانه استفاده مي‌كنند.

اين بررسي نشان مي‌دهد در حالي كه تعداد بسيار كمي از تجارت هاي كوچك در امر سئو فعاليت مداوم دارند، اما درصد قابل توجهي از آن ها اعلام كردند كه بايد سئو و استراتژي هاي مربوط به موفقيت در آن را به كار بگيرند، زيرا استفاده از استراتژي هاي مربوط به سئو ، فرصتي مناسب براي ارائه دهندگان كنندگان خدمات شخص ثالث است و كمپاني هايي كه به تجارت هاي كوچك خدمت مي كنند مي توانند منافع زيادي از اين طريق به دست آورند، اما استفاده از سئو و استراتژي هاي مربوط به آن به اين معنا نيست كه نتايج آن به صورت فوري مشخص خواهند شد؛ بلكه ارزش بالاي آن باعث مي‌شود رسيدن به نتايج دلخواه در اين امر زمان بر باشد. براي تجارت هاي كوچكي كه انگيزه يا صبر كافي براي رسيدن به اين امر را ندارند، نتيجه عكس به همراه خواهد داشت و به هيچ عنوان نمي توان به نتايج و منافع فوري دست پيدا كرد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/105/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۲:۵۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

رابط كاربري مترو (Metro User Interface) - قسمت سوم

به عنوان مثال، يكي از شاخص ترين ويژگي هاي رابط كاربري در طراحي سايت ، اين است كه قسمتي از عنوان صفحه بعدي در سمت راست صفحه نمايش نشان داده مي شود.

 

در مفهوم مترو، نقش بسيار مهمي به انيميشن اختصاص داده شده است. اين انيميشن بايد قابليت اين را داشته باشد تا كاربران را در طراحي سايت سرگرم كند و رابط كاربري زيبا و متحرك با قرار دادن جلوه هاي ويژه، تجربه خوبي را براي كاربران خلق مي كند. انيميشن باعث مي شود رابط كاربري همچنان پويا و فعال باشد و شركت مايكروسافت شديدا بر اين ايده خود معتقد است.

براي مثال، شاخص هاي فعال و دكمه ها بايد هنگامي كه كاربران آن ها را لمس مي كنند سريعاً پاسخ دهند: اين دكمه ها بايد نوسان داشته باشند يا فشار داده شوند. انتقال از صفحه اي به صفحه ديگر در طراحي سايت بايد با اثر متحرك انجام شود (اما طراحان نرم افزار، حتي كساني كه با نرم افزار اصلي كار مي كنند اغلب اين ايده را ناديده مي گيرند).

اين سيستم، انواع بسياري از انيميشن هاي بسيار جالب را ارائه مي‌دهد.

به عنوان مثال، در سرويس گيرنده ايميل، هنگام انتقال از پوشه صندوق يا Inbox به پيام خاص، شاهد اين انيميشن ها خواهيم بود و نام فرستنده و موضوع پيام از صفحه نمايش ناپديد نمي شود؛ بلكه به نظر مي‌رسد نام آن ها بر روي صفحه نمايش پرواز مي كند. هنگامي كه بر روي دكمه ارسال كليك مي‌كنيد، پيغام ارسال شده كاهش پيدا مي‌كند و به سمت بالاي صفحه نمايش انتقال داده مي شود.

به هرحال، انيميشن توسط سيستم هاي مختلف در طراحي سايت به كار گرفته مي شود، يعني قبل از آن، توسعه دهندگان مجبور بودند انيميشن هاي مورد نظر را خلق كنند و آن ها را به صورت دستي ايجاد كنند، اما هم اكنون تنها كافي است تا نوع انيميشن مورد نظر را به سيستم اعلام كنند و اغلب عمليات به صورت خودكار انجام مي شود. اين كار باعث مي شود كه زندگي توسعه دهندگان تا حد زيادي راحت تر از پيش شود، گرچه اين كار باعث مي‌شود برخي انيميشن هاي سفارشي غير ممكن به نظر برسد.

انيميشن در طراحي سايت وظايف ديگري نيز دارد. انتقال هاي متحرك، هنگامي كه سيستم نياز به پردازش دستورات كاربر دارد. در حالت ايده آل، اگر انيميشن به خوبي طراحي شده باشد، هنگام انتقال از صفحه اي به صفحه ديگر، به دليل وجود انيميشن زيبا، كاربران متوجه گذر زمان بين اين دو انتقال نخواهند شد.

شركت مايكروسافت توصيه هايي در رابطه با كپي كردن اشيا و افكت ها از دنياي واقعي درون رابط‌ كاربري مجازي دارد، اما در عوض پيشنهاد مي‌كند تا صاحبان وب سايت از فرصت ها و امكانات فضاي مجازي به طور فعال تر استفاده كنند. بنابراين، آيكونوگرافيك ها و اينفوگرافيك ها براي رابطه كاربري مترو در طراحي سايت ارتقا يافته است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/106/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۲:۳۰ توسط:گرگ سفيد موضوع:

رابط كاربري مترو (Metro User Interface) - قسمت دوم

براي سبك طراحي سايت مترو، سيستم انحصاري خاصي توسعه يافته است كه مايكروسافت از آن ها براي ايجاد سيستم عامل و برنامه هاي كاربردي خود استفاده مي كند. اين شركت به طراحان برنامه‌هاي شخص ثالث نيز توصيه مي كند كه از همان روش استفاده كنند.

 

هدف اصلي طراحي سايت اين سيستم، تمركز بر محتواي كاربران است. هنگام كار با دستگاه الكترونيكي، كاربر قصد دارد به تمامي داده هاي خود دسترسي داشته باشد، يا برخي از وظايف خود را به راحتي و با حداقل مزاحمت توسط موارد ديگر انجام دهد.

بنابراين، نقش رابط كاربري اين است كه كاربر را به سرعت و به راحتي به اهداف خود هدايت كند و كاري كند تا كاربر مورد نظر بتواند آنچه را كه مي خواهد در طراحي سايت انجام دهد. اگر رابط كاربري تنها وظيفه اشاره‌گر به مسير مورد نظر را داشته باشد، ارزش خود را به طور كامل از دست خواهد داد. به همين دليل، مايكروسافت براي بهبود رابط كاربري از عناصر تزييني و پس زمينه استفاده نمي كند تا اين موارد باعث حواس پرتي كاربران نشود؛ بلكه تنها مهم ترين موارد را در رابط كاربري جاي مي‌گذارد. اين امر باعث مي شود كاربران بتوانند اطلاعات را به طور كامل و درست درك كنند.

البته، رابط كاربري طراحي سايت بايد ظاهري دلچسب داشته باشد و احساس خوبي به كاربران منتقل كند. با اين حال، زيبايي آن نبايد بر روي سرعت و ظرافت اطلاعات تاثير داشته باشد. بنابراين، در رابط كاربري ابزار هاي بصري زيادي براي كاربران در نظر گرفته نشده است. با اين حال، شركت مايكروسافت معتقد است كه در دسترس بودن، به معناي امكان دستيابي به نتايج مورد نظر است. در ابتدا، بايد توجه خود را به سمت نوشته ها و ويژگي هاي فونت جلب كنيم. اندازه، سبك و مكان نوشته ها مي تواند موارد بسيار زيادي را براي شما مشخص كند. گاهي اوقات، تاثير بصري نوشته مي تواند بسيار قوي تر از اطلاعات به كار رفته در وب سايت باشد و بهتر است اين امر را در رابط كاربري در نظر بگيريد.

در ويندوز فون 7، شركت مايكروسافت مجموعه فونت هاي خاصي را طراحي كرده است.

در طي توسعه ي فونت هاي متفاوت در طراحي سايت ، توجه خاصي به ميزان خوانايي آن شده است. در نتيجه، كاربر مي تواند حتي با نگاهي كوتاه نوشته مورد نظر را درك كند و نيازي نيست تا معني حروف را درك كند. علاوه بر اين، فونت هاي به كار رفته حتي با نوشته هاي بسيار كوچك نيز قابل خواندن است.

در نهايت، اين نكته توسط شركت مايكروسافت نيز تأييد شده است كه اين فونت تنها از نظر بصري زيبا است. يكي از اولويت هاي مهم ديگر، اين است كه نوشته هاي استفاده شده بايد پويا باشد و بر روي حركات تمركز كند. اين عبارت توضيح كمي سختي دارد اما ايده اصلي آن اين است كه ساختار و ظاهر رابط رابط كاربري بايد كاربران را تشويق كند تا به سمت جلو حركت كنند و به آن ها نشان دهد كه امكانات و اطلاعات بيشتري پيش روي آن ها است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/103/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۵۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

سئو در تجارت هاي كوچك

اكثرتجارت هاي كوچك، سئو را با استفاده از روش هاي خود و بدون مشورت با متخصصان انجام مي دهند

نزديك به 80 درصد افراد داراي تجارت هاي كوچك، اعلام كردند كه دانش و اعتماد به نفس كافي براي دسترسي به بهترين نتايج سئو را دارند.

بررسي كه در رابطه با تجارت هاي كوچك انجام شده است، نشان مي‌دهد كه اكثريت آن ها اعلام كرده‌اند كه بايد استفاده از سئو را آغاز كنند، اما تنها 36 درصد آن ها استراتژي سئو ي مناسب را دارند و به صورت فعال از آن استفاده مي‌كنند. اين مطالعه بر روي 529 تجارت كوچك، كه بين 1 تا 50 كارمند دارند انجام گرفته است و نتايج آن اعلام شده است.

علاوه بر 36 درصد ذكر شده، در اين بررسي اعلام شد كه 23 درصد اين افراد قصد دارند تا در سال 2019 از قوانين مربوط به سوء استفاده كنند و 15 درصد آن ها اعلام كردند كه قصد دارند در سال 2020 و بعد از آنسئو در وب سايت و تجارت خود به كار بگيرند. گرچه از تصميم گيري براي انجام اين كار تا اقدامات عملي راهي بسيار طولاني وجود دارد و ممكن است برخي از آن ها از انجام اين كار پشيمان شوند.

در مطالعه انجام گرفته مشخص شد نزديك به 44 درصد تجارت هاي كوچك، زمان يا پول خود را در سئو هزينه مي‌كنند. اما اين درصد ذكر شده مربوط به تجارت هايي است كه بيش از 500 كارمند دارند.

اغلب افراد از سئو در تجارت خود استفاده مي كنند

اغلب تجارت هاي كوچك اعلام كردند كه سئو و قوانين مربوط به آن را بدون كمك از متخصصان و مشاوران خبره در اين زمينه و توسط دانش خود انجام مي دهند، همچنين 42 درصد اين افراد از سئو و مشاورين مربوط به آن استفاده مي‌كنند. 28 درصد آن ها اعلام كردند كه براي بهبود تجارت و وب سايت خود، از كمپاني ها و شركت هاي مربوط به بهبود سئو بهره مي گيرند و 50 درصد اين افراد اعلام كردند كه از ابزارها و نرم افزارهاي مربوط به سئو استفاده مي‌كنند. تصور مي كنم (نويسنده) كه تفاوت و مسئله اصلي، بين افرادي است كه از كمپاني هاي مربوط به سئو استفاده مي كنند و آن هايي كه از مشاوران مربوط به اين زمينه بهره مي گيرند.

تقريباً 80 درصد از اين تجارت هاي كوچك، اذعان داشتند كه اعتماد به نفس يا دانش كافي براي استفاده از بهترين شيوه هاي سئو را دارند. با اين حال، حقيقت امر اين است كه نتايج منتشر شده از بازاريابي شبكه هاي اجتماعي اين افراد و تجارت ها، نتايجي متفاوت از ادعاهاي آن ها به همراه داشت.

روش هاي برتر سئو بين تجارت هاي كوچك

در اين بررسي، از تجارت هاي كوچكي كه هم اكنون از سئو استفاده مي كنند پرسيده شد كه سئو باعث فعال شدن چه اموري در شركت آن ها شده است؟ بسياري از اين افراد، به طور اشتباه پاسخ دادند: بازاريابي رسانه هاي اجتماعي! اين عبارت يكي از مهم‌ترين تاكتيك هاي اين افراد بود و در واقع بالاترين درصد را به خود اختصاص داد (63 درصد).

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/104/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۲۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

سئو

بهينه سازي موتور هاي جست و جو ( سئو ) نوعي هنر و علم است ! يعني شما بتوانيد نظر كاربران زيادي را نسبت به سايت خود جلب نماييد .

 

موضوعاتي كه ما در اين صفحه مي خواهيم در موردشان صحبت كنيم را به صورت تيتر بيان مي كنيم :

 • چرا سئو اهميت دارد ؟
 • موتور هاي جست و جو چگونه كار مي كنند ؟
 • مشتريان و كلمات كليدي
 • محتواي متناسب با سئو
 • مثال هايي در مورد محتواي با كيفيت
 • پايه هاي سئو ي داخلي يا On-Page
 • مقدمه اي براي سئو ي تكنيكي
 • پايه هاي لينك سازي
 • هدف جست و جو
 • رشد روز افزون عوامل سئو

چرا سئو اهميت دارد ؟

به طور خلاصه مي توان بيان كرد كه جست و جو منبع اصلي ترافيك ( تعداد بازديد ) سايت شما است .

ما سعي كرديم آمار تقريبا واقعي تهيه كنيم كه ترافيك سايت ها از كجا به دست مي آيد :

همان طور كه مشاهده مي كنيد نزديك 60 درصد از كل ترافيك موجود در سطح وب مربوط به جست و جو از طريق گوگل است . اگر درصد ساير موارد مثل بينك ، ياهو ، يوتيوب و … را حساب كنيد و به اين درصد اضافه كنيد متوجه مي شويد كه 70.6 درصد از ترافيك موجود از طريق موتور هاي جست و جو به دست مي آيد !

خوب اجازه دهيد با ارائه يك مثال اهميت سئو را به شما نشان دهيم :

بگذاريد با اين شروع كنيم كه شما مي خواهيد يك فروشگاه لوازم مهماني باز كنيد .

با توجه به گزارشات گوگل ، 110.000 نفر در هر ماه براي كلمه لوازم مهماني سرچ مي كنند .

البته گوگل بيان كرده است كه از اين تعداد ، حدود 20 درصد از كل كليك ها روي لينك هاي رتبه دار انجام شده است و اين به معناي آن است كه اگر شما يكي از نتايج برتر و رتبه دار گوگل باشيد فقط 22.000 نفر ماهانه از سايت شما بازديد خواهند كرد .

اجازه بديد كمي بيشتر بررسي كنيم – اين تعدادي كه از سايت شما بازديد مي كنند چقدر ارزش دارند ؟

اگر شما بخواهيد رو اين كلمه تبليغات انجام دهيد به طور ميانگين براي هر كليك بايد 1 دلار پرداخت كنيد ؛ در واقع اگر شما بخواهيد 22.000 بازديد كننده براي سايت خود داشته باشيد بايد 22.000 دلار براي يك ماه پرداخت كنيد .

و اين فقط مربوط به همين 1 كلمه مي شود . اگر سايت شما سئو شده باشد ، شما مي توانيد در صد ها يا هزاران كلمه رتبه داشته باشيد .

در ساير صنايع ، مثل مشاور املاك يا بيمه ارزش ترافيك موتور هاي جست و جو به مراتب بالاتر است .

براي مثال ، تبليغ كنندگان براي كلمه اي مانند قيمت بيمه خودرو به ازاي هر كليك بالاي 45 دلار پرداخت مي كنند .

سئو يا تبليغات

وقتي شما عبارتي را جست و جو مي كنيد ده ها لينك به شما نمايش داده مي شود . اين لينك ها به دو دسته تقسيم مي شوند كه براي شما توضيح خواهيم داد :

نتايج سئو شده

نتايج سئو شده يا سازماندهي شده ( گاهي اوقات به عنوان نتايج طبيعي نيز از آن ها ياد مي شود ) ، نتايجي هستند كه 100 درصد به طور طبيعي رتبه گرفته اند و شايستگي حضور در آن رتبه را دارند .

به بيان ديگر هيچ راهي وجود ندارد كه شما به گوگل يا ساير موتور هاي جست و جو هزينه اي را پرداخت كنيد كه در نتايج طبيعي به شما رتبه بدهد .

موتور هاي جست و جو با توجه به صد ها عامل متفاوت سئو به نتايج بهينه شده رتبه مي دهند . اما در كل نتايج سئو شده به عقيده گوگل نزديك ترين ، قابل اعتماد ترين و معتبر ترين صفحاتي هستند كه محتواي مرتبط با موضوع جست و جو شده را دارند .

من در مورد عملكرد الگوريتم موتور هاي جست و جو اطلاعات بيشتري دارم اما بعدا به آن خواهيم پرداخت . اما براي الان ، نكته ي مهمي را بايد به خاطر بسپاريم :

وقتي در مورد سئو صحبت مي كنيم ، داريم در مورد آن صحبت مي كنيم كه سايت شما جايگاه بالايي در نتايج بهينه شده به دست آورد .

تبليغات

نتايج پرداختي ، تبليغاتي هستند كه بالاي نتايج سئو شده يا پايين آن ها ظاهر مي شوند .

تبليغاتي كه انجام مي شوند هيچ ارتباطي با ليست سايت هاي سئو شده ندارند . تبليغ كنندگان در بخش سايت هاي تبليغاتي بر اساس مبلغي كه به ازاي هر كليك تعيين مي كنند رتبه بندي مي شوند . هر چه مبلغ را بالا تر قرار دهيد ، رتبه بهتري خواهيد داشت . همه چيز دست خودتان است !

موتور هاي جست و جو چگونه كار مي كنند ؟

وقتي شما در گوگل ( يا هر موتور جست و جوي ديگر ) براي چيزي جست و جو مي كنيد ، الگوريتمي در لحظه كار مي كند كه بهترين نتايج را به شما نشان دهد .

به ويژه ، گوگل تمامي صفحات ايندكس شده در مخزن خود را بررسي مي كند تا بهترين جواب را به شما ارائه دهد .

حال بايد بدانيم گوگل چگونه بهترين نتيجه را تشخيص مي دهد ؟

هر چند كه گوگل نحوه عملكرد الگوريتم خود را به صورت عمومي منتشر نمي كند ، با توجه به اسناد موجود و اعلامات گوگل ، صفحات بر اساس موارد زير رتبه مي گيرند :

ارتباط

وقتي شما براي عبارتي مثل ” طرز تهيه كوكي شكلاتي ” جست و جو مي كنيد ، قطعا نمي خواهيد كه صفحاتي مربوط به ” لاستيك كاميون ” به شما نشان داده شود .

اين دليلي است كه گوگل به صفحاتي رتبه مي دهد كه تقريبا به كلمه كليدي شما نزديك باشند .

با اين حال ، گوگل به سادگي صفحات مرتبط را بالا تر از بقيه قرار نمي دهد ؛ دليل آن هم كاملا مشخص است ! براي هر موضوعي كه شما جست و جو مي كنيد هزاران ( يا حتي ميليون ها ) صفحه مرتبط وجود دارد .

براي مثال ، كلمه كليدي ” طرز تهيه كوكي ” 349 ميليون نتيجه در گوگل دارد .

پس براي اين كه بهترين نتايج مثل حباب به بالا بيايند ، موتور هاي جست و جو به سه عامل ديگر از الگوريتم خود نيز توجه مي كنند :

اعتبار

اعتبار همان طور كه از معني آن مشخص است ، روش گوگل براي تعيين كردن اين است كه محتواي صفحه صحيح و قابل اعتماد است يا خير .

اما سوال اين جا است كه گوگل از كجا متوجه مي شود كه يك صفحه معتبر است ؟

آن ها به تعداد صفحه هايي كه به آن صفحه لينك شده اند توجه مي كنند :

لينك هايي كه از ساير صفحات به صفحه مورد نظر داده مي شوند به ععنوان بك لينك مشخص مي شوند .

به طور كلي ، هر چه يك صفحه تعداد بك لينك هاي بيشتري داشته باشد ، رتبه آن نيز بالا تر خواهد بود :

در حقيقت ، مهارت گوگل براي اندازه گيري اعتبار از طريق بك لينك ها موردي است كه آن را از موتور هاي جست و جو مثل ياهو متمايز مي سازد .

فايده

محتوا مي تواند مرتبط و معتبر باشد اما فايده اي نداشته باشد . گوگل هرگز نمي خواهد اين گونه محتوا ها را در بالاي نتايج سئو نشان دهد .

در واقع ، گوگل به طور عمومي بيان كرد كه تفاوت زيادي بين محتواي با كيفيت و محتواي سودمند و با فايده وجود دارد .

براي مثال ، فرض كنيم شما مي خواهيد براي ” رژيم پالو ” جست و جو كنيد .

اولين نتيجه ي سئو ( نتيجه A ) كه شما روي آن كليك مي كنيد توسط متخصص جهاني پالو نوشته شده است و چون اين صفحه محتواي با كيفيتي در خود دارد ، اكثر مردم به آن مراجعه مي كنند .

با اين حال ، محتوا كاملا غير سازماندهي شده است و پر از اصطلاحاتي است كه اكثر مردم متوجه نمي شوند .

نتيجه سئو شده ي A با نتيجه B كاملا در تضاد است .

نتيجه B توسط فردي كه تازه با اين نوع رژيم آشنا شده نوشته شده است و سايت آن ها بك لينك هاي زيادي ندارد كه به آن اشاره كند .

با اين حال ، محتواي آن ها در بخش هاي مختلف قرار گرفته اند و طوري نوشته شده اند كه هر كسي متوجه آن مي شود .

خوب ، صفحه اي كه معتبر تر است بالا تر از صفحه اي قرار دارد كه مطالبش مفيد تر است .

با اين كه نتيجه سئو شده B به اندازه نتيجه A اعتبار ندارد و از نظر گوگل مورد اعتماد نيست اما همچنان به خوبي در گوگل رتبه مي گيرد .

( حتي ممكن است نتيجه B از نتيجه A نيز رتبه اش بهتر شود )

گوگل مفيد بودن را بر پايه سيگنال هايي كه از تجربه كاربران دريافت مي كند ، اندازه گيري مي كند .

به بيان ديگر هر طوري كه كاربران با نتايج تعامل داشته باشند . اگر گوگل تشخيص دهد كه مردم واقعا نتيجه سئو شده مشخصي را دوست دارند ، رتبه آن را بهبود مي بخشند :

اولين پيشنهاد ما براي درياقت رتبه بهتر

سايتي طراحي كنيد كه مردم عاشق آن باشند ! موتور هاي جست و جو طراحي شده اند تا سيگنال هاي متفاوت سئو را در سراسر وب بررسي كنند تا بتوانند سايت هايي را پيدا كنند كه مردم بيشتر دوست دارند . با ايجاد كردن اين سيگنال ها به طور واقعي ( نه به طور تقلبي ) همان چيزي كه آن ها به دنبالش هستند را در اختيارشان بگذاريد .

حال زمان آن رسيده كه اين اطلاعات را با تمرين و با استفاده از يك آموزش سئو ي گام به گام پياده سازي كنيم .

مشتريان و كلمات كليدي

قبل از اين كه وارد ريزه كاري تگ هاي عنوان و HTML شويد ، گامي مهم وجود دارد كه نبايد از انجام آن غافل شويد :

مشتري و كلمه كليدي كه جست و جو مي كند .

خوب اين مرحله اي است كه شما متوجه مي شويد مشتريان شما چه كلماتي را جست و جو مي كنند … قرار است دقيقا متوجه شويد كه چه كلمات و عباراتي هستند . اين راهي است كه شما مي توانيد سايت خود را روي كلماتي سئو كنيد كه هر روز مشتريان شما به دنبال آن هستند .

تا اين جاي كار همه چيز ساده است ؛ اين طور نيست ؟ خوب حالا دقيقا به شما نشان مي دهيم چگونه اين كار را انجام دهيد .

جست و جوي مشتريان

اگر شما هم از كساني هستيد كه كسب و كار آنلاين داريد ، احتمالا ايده ي خوبي داريد كه مشتريان هدف شما چه كساني هستند ، چه ظاهري دارند و شخصيتشان چگونه است .
خوب ما اين جا براي شما يك نمونه داريم :

اين نوع بررسي مشتري دقيقا به شما كمك نمي كند كه محصولاتي توليد كنيد كه مردم واقعا آن ها را مي خواهند ؛ بلكه بخش بسيار مهمي از سئو و محتوا ماركتينگ ( جذب بازديدكننده از طريق محتوا و تبديل بازديدكننده به مشتري ) است .

شايد متوجه نشده باشيد ، پس بيشتر توضيح خواهيم داد …

براي اين كه با سئو به موفقيت برسيد ، بايد در مورد عناويني كه مشتريان شما درباره آن سرچ مي كنند ، محتوا توليد كنيد .

و تا زماني كه ندانيد مشتري شما چه كسي است ، عملا غير ممكن است كه درك كنيد آن ها به دنبال چه چيز هايي هستند .

بهترين راه براي اين كه مشتري خود را كامل بشناسيد چيست ؟

خوب ما سايت هاب اسپات را به شما معرفي مي كنيم . با استفاده از لينك زير وارد شويد :
https://www.hubspot.com/make-my-persona

اين ابزار عالي كاملا رايگان است كه به شما كمك مي كند يك گزارش مشتري گام به گام را تهيه كنيد . در پايان فرايند شما يك نماد با جزئيات داريد كه مي توانيد بار ها و بار ها به آن رجوع كنيد .

ما براتون يك نمونه به صورت تست ايجاد كرديم كه پايان كار را به خوبي مشاهده كنيد .

پيدا كردن كلمات كليدي

خوب حالا كه شما گزارش مشتريان خود را تهيه كرديد ، وقت آن است كه به مرحله بعدي برويم ؛ يعني جست و جوي كلمات كليدي

اين مرحله اي است كه شما به طور دقيق متوجه مي شويد كه مشتريان شما چه كلمه يا عبارتي را جست و جو مي كنند .

به طور كلي ، كلمات كليدي تمايل دارند به دو بخش اصلي بپردازند :

 • كلمات كليدي كه مردم از آن ها براي پيدا كردن محصولات شما استفاده مي كنند . ( كلمات كليدي محصول )
 • دسته دوم كلمات كليدي هستند كه مخاطبان شما فقط براي يافتن محصولات شما از آن ها استفاده نمي كنند . ( كلمات كليدي اطلاعات )

خوب نظرتان درباره يك مثال چيست ؟

فرض كنيم شما يك سايت ecommerce داريد كه در آن كفش تنيس مي فروشيد .
كلمات كليدي محصول شما احتمالا بايد به صورت زير باشد :

 • كفش تنيس ارسال رايگان
 • كفش تنيس نايك
 • كفش تنيس براي كف پاي صاف

در سمت ديگر ، كلمات كليدي اطلاعات چيز هايي هستند كه مخاطبان شما لزوما وقتي در مورد كفش جست و جو نمي كنند به آن ها علاقه مند هستند :

 • آموزش دريافت دوم
 • چگونه از ايراد هاي نا خواسته جلوگيري كنيم
 • فرم مناسب backhand ( نوعي حركت در ورزش تنيس )
 • چگونه به ضربات چرخشي پاسخ دهيم

و براي اين كه در سئو موفق باشيد ، قطعا مي خواهيد در هر دو نوع كلمه كليدي رتبه داشته باشيد .
وقتي مشتري شما براي محصول شما جست و جو مي كند ، سايت شما در نتايج ، بالا مي آيد .
همين طور زماني كه مشتريان به دنبال محصولات و خدمات شما نيستند نيز سايت شما بالا مي آيد .

نكات جست و جوي كلمه كليدي

در اين بخش چند نكته وجود دارد كه به شما كمك مي كند كلمات كليدي سئو را پيدا كنيد .

باكس جست و جوي گوگل

در ابتدا مي توانيد از سرچ باكس گوگل استفاده كنيد .

احتمالا شما با اين ويژگي آشنايي داريد .

هنگامي كه شما در سايت گوگل شروع به تايپ مي كنيد ، گوگل به شما كلمات يا عبارات متفاوتي را پيشنهاد مي دهد :

من پيشنهاد مي كنم كلمات كليدي مخصوص را تايپ كنيد و از موارد اين ليست صرف نظر كنيد .

استفاده از سايت Answer The Public

كلمات و عبارات مورد نظر را در سايت Answer The Public تايپ كنيد .

اين سايت يك ابزار رايگان فوق العاده دارد كه با استفاده از آن مي توانيد اطلاعات كلمات كليدي را به دست بياوريد .

براي مثال ، اگر شما وبلاگي در مورد رژيم پالو داريد مي توانيد در باكس جست و جوي آن عبارت ” رژيم پالو ” را تايپ كنيد .

بعد از جست و جو ليستي به شما نمايش داده مي شود كه شامل سوالاتي است كه مردم در اين زمينه مي پرسند .

براي مثال ، سوالي كه براي من جالب بود را به شما مي گويم : ” آيا رژيم پالو كلسترول را بالا مي برد ؟ “

اين سوال يك موضوع فوق العاده براي يك پست يا ويدئو در سئو ي وبلاگ است .

استفاده از ابزار جست و جوي كلمه كليدي

ابزار كلمات كليدي مي توانند به شما كمك كنند كه مردم براي هر كلمه چقدر جست و جو مي كنند و سختي آن چقدر است كه يك سايت بتواند در آن كلمه رتبه بگيرد و سئو شود .
به بيان ديگر ، اين ابزار مي توانند به شما كمك كنند كه بهترين كلمه را از ليست خود انتخاب كنيد . در سطح اينترنت هزار و يك نوع ابزار براي كلمات كليدي وجود دارد .

در زير چند مورد را براي شما بيان كرده ام :

 • SEMRush
 • KeywordTool.io
 • Keywords Everywhere Extension
 • Moz Keyword Explorer
 • Seed Keywords

اما در بين اين همه ابزار رايگان keyword planner از همه بهتر است .

با اين كه اين ابزار براي اين طراحي شده بود كه به مردم در كمپين هاي تبليغاتي گوگل كمك كند ، همچنان مي تواند كمك شاياني براي پيدا كردن كلمات كليدي سئو ي شما انجام دهد .
تمام چيزي كه شما نياز داريد اين است كه كلمه كليدي خود را در آن تايپ كنيد .

سپس شما مي توانيد تمامي اطلاعات مربوط به آن كلمه و عبارات مشابه را دريافت كنيد .

متوسط سرچ اين عبارت كمي دردناك است اما حداقل اطلاعاتي در مورد تعداد دفعاتي كه اين كلمه در يك ماه جست و جو مي شود را به شما ارائه مي دهد .

اگر اطلاعات دقيق تري نياز داريد بايد از كمپين هاي تبليغات گوگل استفاده كنيد .

در كل ، من زياد نگران اين اطلاعات نيستم . آن ها همچنان براي پيدا كردن كلمه كليدي سئو ي مناسب از بين كلمات ديگر بسيار مفيد هستند .

به بيان ديگر :

از اطلاعاتي كه keyword planner در اختيار شما مي گذارد استفاده كنيد كه متوجه شويد چه كلمه اي بيشتر جست و جو مي شود و كدام كلمه زياد جست و جو نمي شود .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/88/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۵۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي سايت

طراحي ، فرايند جمع آوري ايده ها ، كنار هم قرار دادن و پياده سازي آن ها با اصولي مشخص براي رسيدن به يك هدف است .

 

طراحي سايت نيز يك فرايند ساختن است كه مقصود آن ارائه مطالب در بستر صفحات وب مي باشد تا در سمت ديگر كاربران بتوانند با كمك مرورگر و از طريق اينترنت به آن ها دسترسي داشته باشند .

عناصر طراحي سايت

طراحي سايت نيز مانند ساير شاخه هاي طراحي شامل اصطلاحاتي است كه در زير به آن ها مي پردازيم :

طرح بندي

گرفيك ، بخش هاي تبليغاتي و متون از اين طريق كنار يكديگر قرار مي گيرند . در جهان وب ، كمك به يافتن اطلاعاتي كه مردم به دنبال آن هستند يك هدف كليدي است . اين مورد شامل حفظ تعادل ، استحكام و يكپارچگي طراحي است .

رنگ بندي

انتخاب رنگ هاي طراحي سايت بستگي به هدف و مشتريان شما دارد . اين مورد مي تواند يك طرح سياه و سفيد ساده باشد يا طرحي باشد كه از رنگ هاي مختلف تشكيل شده است كه شخصيت فرد يا برند يك سازمان را منتقل مي كند .

گرافيك

اين مورد مي تواند شامل لوگو ها ، عكس ها ، كليپ آرت ها يا آيكون ها باشد كه هر كدام طراحي سايت را تحت تاثير قرار مي دهند . با توجه به كاربران ، اين موارد بايد به درستي كنار يكديگر قرار گيرند ، با رنگ بندي و محتواي صفحه متناسب باشد و آنقدر زياد نباشند كه باعث كندي صفحه شود .

فونت ها

استفاده از فونت هاي متفاوت طراحي سايت شما را بسيار جذاب تر مي كند . اكثر مرورگر ها تعداد محدودي از فونت ها را تشخيص مي دهند كه تحت عنوان ” web-safe fonts ” شناخته مي شوند ؛ پس طراح شما بايد از بين اين گروه فونت هاي خود را انتخاب كند .

محتوا

محتوا و طراحي سايت با يكديگر مي توانند هدف سايت را از طريق عكس و متن با قدرت بيشتري به بازديدكننده منتقل كنند . متن توشته شده هميشه بايد مناسب و مفيد باشد ؛ به طوري كه خواننده را سردرگرم نكند و همان چيزي را به آن ها دهد كه باعث شده وارد آن سايت شوند و آن را مي خواهند . محتوا بايد براي موتور هاي جست و جو بهينه شده باشد و داراي طول مناسبي باشد و داراي كلمات كليدي متناسب با موضوع باشد .

طراحي سايت متناسب با كاربران

در كنار عناصر پايه طراحي سايت كه باعث زيبايي يك سايت مي شوند و ظاهري قانع كننده به آن مي بخشند ، يك سايت بايد كاربران را نيز راضي نگه دارد . موارد زير مي توانند شما را در رسيدن به اين خواسته كمك كنند :

ناوبار

ساختار سايت ، منو ها و ساير ابزار ناوبار در طراحي سايت بايد با توجه به اين طراحي شوند كه كاربران چگونه جست و جو مي كنند . هدف اين است به كاربران كمك كنيد به آساني در سايت شما گشت و گذار كنند و اطلاعات مورد نياز خود را به دست بياورند .

چند رسانه اي

فايل هاي صوتي و ويدئويي مرتبط در طراحي سايت باعث تحريك كاربران مي شود تا اطلاعات مورد نياز خود را راحت تر پيدا كنند و درك كنند . اين مورد باعث مي شود كاربران زمان بيشتري را در سايت شما سپري كنند .

سازگاري

طراحي سايت بايد طوري انجام شود كه با تمامي مرورگر ها و سيستم ها سازگار باشد و باعث افت بازديد آن نشود .

تكنولوژي

پيشرفت تكنولوژي به طراحان آزادي داده است تا طراحي سايت خود را متحرك كنند و نو آوري كنند ؛ نو آوري هايي كه كه باعث تازه بودن ، دايناميك بودن و منحصر به فرد بودن طراحي سايت مي شود .

تعامل

افزايش مشاركت كاربران فعال و درگير كردن آن ها با طراحي سايت ، با اضافه كردن بخش كامنت ها و نظرسنجي در طراحي امكان پذير است . تبديل كاربران از بازديدكننده به مشتري نيز با استفاده از خبرنامه هاي ايميل و فرم تماس با ما فرصت مناسبي براي شما است .

متخصصان طراحي سايت گرگ سفيد رابط كاربري فوق العاده اي براي تجربه كاربران در سطح وب ايجاد مي كنند . ما انتقاد كاربران را گوش مي كنيم و پس از بررسي آن ها براي طراحي به نظرات مخصوص هر يك از مشتري ها نيز توجه مي كنيم و فرايند هاي پيچيده را به يك آثار هنري ساده و ظريف تبديل مي كنيم .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/87/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۳۷ توسط:گرگ سفيد موضوع: