فروش اعتباری اسنوا
اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

طراحي سايت با اهداف مورد نظر ( قسمت چهارم )

بازاريابي صحيح باعث مشاركت و سرمايه گذاري مي شود

بازاريابي ، مشتريان بالقوه را در جريان تمامي جنبه‌هاي يك محصول يا خدمات در طراحي سايت قرار مي دهد، و همچنين قادر به پاسخگويي به سوالات مهمي همچون: "اين محصول چيست؟ چه كار مي كند؟ چرا آن را مي‌خواهم؟ چرا اين محصول به دردم مي خورد؟" است.

مي توانيد اين اطلاعات را به وضوح تهيه كنيد. باعث نشويد مشتريان براي دريافت اطلاعات و جزئيات در رابطه با محصولات و خدمات شما تمامي قسمت هاي طراحي سايت شما را مورد كاوش و بررسي قرار دهند. استفاده و يافتن اطلاعات مورد نياز را براي آن ها آسان كنيد و تا جاي امكان اطلاعات مورد نياز را در قسمت گرافيك ها و نوشته هاي طراحي سايت قرار دهيد. قيمت حقيقي محصول و خدمات خود، نحوه خريداري و استفاده از آن ها را نيز در طراحي سايت خود بگنجانيد. احتمال ثبت نام افراد، هنگامي كه تمامي اطلاعات و جزئيات مورد نيازشان را به صورت مستقيم مشاهده كنند بيشتر مي شود.

حذف مانع ها براي خريد

اغلب اوقات، آزمايش رايگان محصول يا خدمات در طراحي سايت باعث مي شود كه تقاضاي بيشتري براي خريد محصول شما عرضه شود. زماني، پروسه خريد محصولات و خدمات كاملا خارج از فضاي اپليكيشن ياطراحي سايت ها رخ مي داد. اما هم اكنون، اپليكيشن‌هاي مربوطه بايد قابليت اين را داشته باشند تا تمامي نياز هاي بازاريابي و فروش محصولات و خدمات خود را نيز در طراحي سايت براي مشتريان فراهم كند. اپليكيشن هاي امروزي بايد قابليت اين را داشته باشند كه در طول آزمايش رايگان بتوانند تمامي نياز هاي مشتريان خود را برآورده كنند و تمامي قابليت هاي محصولات و خدمات خود را در آن بگنجانند. فوايد استفاده از دوره آزمايشي رايگان در طراحي سايت به حدي قابل اهميت است كه مي تواند گروه هاي زيادي را در بر بگيرد و استفاده از آن مانند تبليغي باشد كه توسط برند مورد نظر در فضاي مجازي و ساير شبكه‌هاي اجتماعي منتشر مي‌شود.

سخنان پاياني

استفاده از طراحي سايت استراتژيك امري رايج است. تمامي افراد محصول و خدمات خاص خود را به دليل برآورده كردن نيازي خاص ايجاد مي كنند. اگر بتوانيد از موانع موجود در اين راه دوري كنيد و همواره هدف خود را به ياد داشته باشيد مي‌توانيد به سادگي به اين امر دست پيدا كنيد. مي توانيد اين كار را با انتخاب طراحي سايت جديد و روش هاي رايج انجام دهيد و از انتخاب طرح هايي كه با هدف شما هم خواني ندارند دوري كنيد. بايد از اين شاخص در طراحي سايت خود استفاده كنيد تا بتوانيد از مسير هاي نادرست در طراحي سايت دوري كنيد.

  • چرا از اين تب ها در اين قسمت استفاده كردم؟
  • دليل منطقي انتخاب اين فونت چيست؟
  • چرا تصميم گرفتم اين آيكون ها را بر روي اين صفحه قرار دهم؟
  • آيا اين رنگ ها با طراحي سايت من هم خواني دارند؟
  • اين وب سايت به چه كساني نمايش داده مي شود؟
  • مخاطبان هدف من چه كساني هستند؟
  • آيا نوشته هاي قرار گرفته بر روي اين طراحي سايت اهداف من را پشتيباني مي كنند؟

دلايل خود را براي هر كدام از پرسش‌هاي فوق بررسي كنيد تا مطمئن شويد كه طراحي سايت شما در عين مفيد بودن، زيبايي ظاهري خود را نيز حفظ مي كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/129/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۲:۳۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

قدم هاي كوچك گوگل براي كسب درآمد بيشتر از Google Assistant و Google Home

شركت گوگل قصد دارد اقدام هاي جديدي براي كسب درآمد بيشتر از اين دو محصول خود بردارد.

شركت گوگل هم اكنون نگراني از بابت كسب درآمد تبليغاتي از گوگل اسيستنت و گوگل هوم ندارد؛ بلكه اين كمپاني تمركز خود را بر روي كسب سهام بيشتر بازار سئو قرار داده است. با اين وجود، اين شركت در حال افزودن بخش تبليغات پرداختي به درون گوگل اسيستنت بر روي تلفن هاي هوشمند اندرويد است. اين شركت همچنين شروع به كسب درآمد بيشتر از گوگل هوم كرده است.

تبليغات در نتايج دستيار

در ماه فوريه، شركت گوگل شروع به آزمايش آگهي‌ها در نتايج در تلفن همراه كرد. در اوايل ماه آوريل، شركت گوگل به طور رسمي تبليغات را در شرايطي كه نتايج جستجوي سئو در وب وجود دارد معرفي كرد: در صورت لزوم اين نتايج ممكن است حاوي آگهي هاي موجود در جستجو باشد. تفاوت جست و جو به اين شكل اين است كه در جستجوي كلي سئو نسبت به جستجوي انجام گرفته توسط دستيار صوتي تبليغات بيشتري نمايش داده مي شود.

تبليغات صوتي در قسمت يوتيوب موزيك

هفته گذشته شركت گوگل تصميم گرفت تا به صاحبان بلندگوي هوشمند خود اجازه دسترسي به نسخه رايگان يوتيوب موزيك را ارائه دهد كه اين نسخه رايگان از تبليغات پشتيباني مي كند. نسخه نهايي كه بدون تبليغات ارائه مي شود ماهانه 9.99 دلار هزينه دارد.

يكي از راه هاي مقايسه اين ويژگي سئو با نسخه رايگان آمازون موزيك بر روي دستگاه هاي الكسا اين است كه شركت گوگل قصد دارد روابط سئو ي خود را با اين محصول افزايش دهد. اما، يكي ديگر از اهداف شركت گوگل اين است كه كاربران خود را تشويق كند تا نسخه پرداختي يوتيوب موزيك را تهيه كنند تا بتواند پاداش بيشتري از تبليغات خود به دست آورد. نسخه رايگان يوتيوب موزيك در حال حاضر بر روي گوگل هوم يا ساير بلندگوهاي هوشمند گوگل قابل دسترس است و مي توان در آمريكا، اروپاي غربي، ژاپن و استراليا از آن استفاده كرد.

درآمد حاصل از معاملات

شركت گوگل پيشنهاد كرد كه از طريق هزينه هاي مرتبط با معاملات سئو به وسيله گوگل هوم و گوگل اسيستنت كسب درآمد كنند. اين درآمد به طور حتم از طريق گوگل اكسپرس و سفارشات رخ داده است، اما گوگل اكسپرس در رسيدن به اين هدف با مشكلاتي روبرو شده است و به تازگي فروشگاه زنجيره‌اي بزرگ والمارت را به عنوان مشتري سئو ي خود از دست داده است. گرچه هنوز بيش از هزار خرده فروش و فروشگاه اينترنتي در سايت خود دارد.

گوگل پي يكي ديگر از راه هايي است كه اين كمپاني سعي كرده است از طريق گوگل اسيستنت يا گوگل كروم و معاملات انجام گرفته در آن كسب درآمد كند. گوگل پي در حال حاضر هزينه هاي بازاريابي و سئوي خود را پرداخت نمي كند. با اين حال ممكن است اين روش در طول زمان تغيير كند.

خدمات محلي گوگل، زيرمجموعه‌اي از ليست خدمات محلي سئو ، در نياز به پاسخ افراد بر روي گوگل هوم و گوگل اسيستنت ارائه مي شود. در حال حاضر هيچ گونه تبليغاتي براي اين مجموعه نمايش داده نشده است. با اين حال، بازرگانان بايد از طريق برنامه موجود، گواهي تضمين خود را ارائه دهند يا آن را از طريق Porch يا HomeAdvisor تهيه كنند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/130/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۲:۰۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

راه حل Signed Exchange شركت گوگل ( قسمت سوم )

براي استفاده از ويژگي جديد URL در سئو ، ناشران بايد يك Signed Exchnge ايجاد كنند كه نياز به اخذ يك گواهي دارد، كه بر خلاف گواهي ssl است. پس از اخذ گواهي ذكرشده براي سئو ، AMP كش شده، دامنه url منتشركنندگان را نشان مي دهد.

 

(نشاني وب[1] يا مكان يكنواخت منبع (به انگليسي: Uniform Resource Locator) يا يوآرال (به انگليسي: URL) مشخص‌كننده? موقعيت مكاني و نحوه? واكشي يك منبع در اينترنت يا شبكه‌هايي مشابه اينترنت است. اين مفهوم با يوآرآي تفاوت مي‌كند.[2] يوآراِل در سال 1990 توسط تيم برنرز-لي بعنوان بخشي از يوآرآي ساخته‌شد.)

مزاياي تجزيه و تحليل و برند

اولين شريك و همكار گوگل در پروژه مذكور براي سئو ، شركت كلادفر است كه مزاياي پيش بيني شده زيادي را در اين مشاركت به دست مي‌آورد:

نام تجاري

منتشركنندگان سئو قادر خواهند بود تا ترافيك AMP خود را مستقيماً به دامنه وب سايت اوليه انتقال دهند.

تجزيه و تحليل هاي آسان

تمامي بازديدكنندگان، AMP يا ساير افراد، مي توانند در دامنه يكسان سئو همكاري كنند.

فضاي بيشتر براي محتوا

ناشران سئو از طريق حذف نوار خاكستري AMP، فضاي اضافي در بالاي صفحات خود براي تبليغات يا نام تجاري خود در اختيار دارند.

كاهش ميزان Bounce Rate

بازديدكنندگان سايت براي سئو ممكن است اعتماد بيشتري به url هاي ناشران داشته باشند و تمايل بيشتري به بازديد و باقي ماندن در دامنه هاي مورد نظر داشته باشند.

(نرخ دفع كاربر (انگليسي: Bounce rate) يك اصطلاح در زمينه بازاريابي آنلاين و سئو است.

نرخ دفع، به‌طور معمول درصد كاربراني است كه بعد از ديدن يك صفحه سئو از سايت خارج مي‌شوند و نشان دهنده جذابيت سايت براي بازديدكننده است. هر چه درصد بانس ريت در سئو كمتر باشد بهتر است.

اگر درصد پرش كاربران يا بانس ريت بالا باشد به اين معناست كه بازديدكننده‌هاي بيشتري بعد از وارد شدن به سايت و بررسي يك صفحه سئو به بازديد ساير صفحات تشويق نشده يا مورد جذابي براي حفظ كاربر در سايت وجود نداشته و كاربران بيشتري بلافاصله بعد از ورود سايت را ترك كرده‌اند.)

كلادفر، در حال حاضر تنها شبكه توليد محتوا است كه با AMP Signed Exchange كار مي‌كند، اما چندين رقيب براي اين شركت وجود دارد كه شايد به سرعت وارد ميدان رقابت سئو شوند.

شركت كلادفر اعلام كرد كه مشتريان فعلي مي توانند اين ويژگي سئو را از طريق يك كليك بر روي داشبورد هاي خود فعال كنند و به آن ها قول داد كه خواسته هاي آن ها در طي چندين هفته آينده تحويل داده خواهد شد.

شركت گوگل در نهايت آن چه را كه ناشران سئو درخواست كرده اند به آن ها تحويل داده است و اين رخداد از هنگامي اتفاق افتاده است كه AMP معرفي شده است. به كارگيري و استفاده از مزاياي آن تا چه حد براي كاربران آسان خواهد بود و آيا مي‌توانند استفاده از آن را به طور كامل درك كنند؟ در آينده نزديك به اين سوالات سئو پاسخ خواهيم داد. پرسش ديگري كه در ذهن بسياري از كاربران از اين است كه آيا اين ويژگي سئو بر روي مرورگر هايي كه بر روي پلتفرم كروميوم ساخته نشده‌اند نيز اجرا خواهد شد يا خير.

تمامي اين سوالات در آينده نزديك توسط شركت گوگل و همكاران كلادفر پاسخ داده خواهد شد، اما به نظر مي رسد كه شركت گوگل به زودي قادر خواهد بود تا url هاي واقعي را در AMP به كاربران خود تحويل دهد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/127/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۲۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي سايت با اهداف مورد نظر ( قسمت سوم )

طراحي سايت خود را براي مخاطبان مناسب انجام دهيد

تمامي افراد ممكن است مشتريان بالقوه باشند، اما همواره مخاطباني وجود دارند كه از ساير افراد متمايز هستند. اين مخاطب احتمالا تحت تاثير محصولات يا خدماتي قرار گرفته است كه طراحي سايت شما سعي در تبليغ آن دارد. بنابراين بهتر است تمركز خود را بر روي جذب آن مخاطبان بگذاريد.

تمام موارد طراحي سايت مانند تبليغات، طراحي محصول، نگاه كلي و احساسات وديدگاه هاي صورت گرفته از وب سايت براي گروهي خاص از مردم شكل گرفته اند. طراحي سايت مربوط به فروش موتو سايكل، ممكن است افراد بالغي كه بين 20 و 45 سال سن دارند و درآمد آن ها 50 هزار دلار در سال است را هدف گرفته باشد. هدف اين طراحي سايت ها گروه خاصي از مردم است و ممكن است افرادي با اين شرايط محصولات اين طراحي سايت را خريداري كنند، اما مسئله اي كه واضح است اين است كه گروه ذكر شده هدف اصلي شما است. به همين ترتيب، يك طراحي سايت شخصي داراي مخاطباني كوچك تر با دامنه ي وسيع سني است.

اگر تصور مي كنيد مشتريان براي ثبت نام در طراحي سايت نياز به ارائه مشخصات كامل مالي و شخصي دارند، با اين كار حرفه اي بودن خود را زير سوال مي بريد.

جذب مشتري

مشترياني كه مايل به پرداخت مبالغ متفاوت براي استفاده از خدمات و محصولات شما در طراحي سايت هستند، تمايل دارند تا جاي امكان از كم ترين اطلاعات در رابطه با خود استفاده كند تا زماني كه بتوانند در رابطه با محصولات و خدمات شما تحقيقات كافي را انجام دهند و اطلاعات مورد نياز خود را به دست آورند. هر چقدر بر روي دريافت اطلاعات در طراحي سايت بيشتر از كاربران پافشاري كند، آن ها سريع ترطراحي سايت شما را ترك مي‌كنند و از استفاده از خدمات و محصولات شما پشيمان مي‌شوند. مدارك زيادي وجود دارد كه نشان مي‌دهد هر چقدر فيلدهاي كمتري در فرم ثبت‌نام طراحي سايت وجود داشته باشد، افراد مورد نظر تمايل بيشتري به ثبت نام در طراحي سايت نشان مي‌دهند. پس چرا اين كار را براي آن ها آسان نمي كنيد؟

اگر قصد پيشنهاد Free Trial يا آزمايش رايگان را داريد، در صورت عدم دريافت اطلاعات كارت بانكي، مشتريان تمايل بيشتري به استفاده از اين خدمات نشان مي دهند. اگر خدمات ذكر شده بر اساس وب طراحي شده است يا قابل دانلود شدن است، بنابراين نياز نيست تا آدرس فيزيكي خود را نيز وارد كنند.

فرم جمع آوري اطلاعات

البته شما براي فراهم كردن خدمات يا محصولات خود براي كاربران نياز به چندين مورد از اطلاعات داريد، البته سعي كنيد اين اطلاعات را در طراحي سايت تا حد امكان خلاصه و كوتاه نگه داريد. بهتر است اين فرم را براي خود نيز امتحان كنيد و اطلاعات خود را در آن وارد كنيد تا ببينيد كه ارائه اين حجم از اطلاعات براي شما خوشايند است يا خير. تنها اطلاعات ضروري را از آن ها در طراحي سايت درخواست كنيد و اگر مي توانيد برخي اطلاعات را به آينده موكول كنيد و آن را در فرم ابتدايي ثبت نام نگنجانيد. براي درك بيشتر فيلد ثبت نام، همواره ترافيك طراحي سايت خود را در قسمت صفحه ثبت نام مورد بررسي قرار دهيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/128/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۰۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

راه حل Signed Exchange شركت گوگل ( قسمت دوم )

تاريخچه كوتاه از AMP

شركت گوگل AMP را در سال 2015 به عنوان پروژه اي مربوط به منابع باز در سئو ايجاد كرد تا سرعت بارگذاري صفحات را در دستگاه هاي تلفن همراه افزايش دهد و موفق شد تا عملكرد سئو ي وب سايت ها در تلفن همراه را به طور چشمگيري افزايش دهد. شركت گوگل به شدت نگران اپليكيشن هاي قرار گرفته بر روي موبايل بود كه تحت تاثير ترافيك وب براي سئو قرار گرفته بودند و قصد داشت تا راهي براي تشويق مجدد مردم به استفاده از وب سايت بر روي موبايل پيدا كند. در فوريه سال 2016، شركت گوگل صفحات AMP را درون نتايج جستجوي سئو ي موبايل به كار گرفت.

(AMP يك پروژه تحت نظر گوگل در سئو است كه هدف آن افزايش سرعت ارائه محتوا با استفاده از كدهاي ساده مانند AMP HTML در صفحه ابزارهاي كوچك مانند موبايل مي باشد. به عبارت ساده تر، AMP درسئو يك راهي براي ايجاد صفحات وب براي محتواي استاتيك و به صورت HTML ( صفحاتي كه بسته به رفتار و عمليات كاربر تغييري نمي كنند) است كه باعث بارگذاري سريع آن ها مي گردد و بر روي سئو تاثير مي گذارد .

يكي از مكان هايي كه AMP استفاده مي شود در پروژه سئو ي توليد سريع مقالات فيس بوك است كه با اين تكنولوژي فيس بوك مي تواند محتواي نويسندگان خود را به صورت مستقيم از طريق خبرنامه ارسال نمايد كه محتواي سئو سريع تر از بارگذاري يك صفحه در موبايل، به نمايش داده مي شوند.

AMP از فريم ورك اپن سورس استفاده مي كند و به همين دليل ديگر شركت ها براي توليد محتواي سئو و صفحات HTML خود از به راحتي مي توانند از اين فريم ورك استفاده كنند)

به دليل اين كه اغلب منتشر كنندگان سئو و وب سايت هاي آن ها براي موبايل بهينه سازي نشده بودند، AMP نيازمند تجزيه و تحليل هاي زيادي بود. براي بارگذاري سريع تر صفحات سئو ، شركت گوگل نياز داشت تا همه موارد را از پيش Render كند و از اين ساختار استفاده كند. با اين روش، شركت گوگل موفق شد تا صفحات را با سرعت بيشتر درون دستگاه هاي موبايل بارگذاري كنند، گرچه اين ويژگي سئوگاهي اوقات مورد بحث قرار مي‌گرفت و برخي افراد با آن مخالفت مي كردند.

چرا ناشران بايد Signed Exchange كنند؟

Signed Exchange چيست؟ در ادامه با اين تكنولوژي سئو و توصيف آن توسط شركت گوگل همراه هستيم.

Signed Exchange در واقع زير مجموعه اي از فناوري در حال ظهور به نام Web Package است كه ناشران سئو را قادر مي‌سازد تا محتواي خود را به صورت قابل حمل، يعني براي توزيع مجدد توسط افراد ديگر در دسترس قرار دهند، در حالي كه يكپارچگي و اصل محتواي سئو حفظ مي‌شود. محتواي قابل حمل داراي مزاياي فراواني از جمله ارائه سريع تر محتوا براي تسهيل اشتراك آن بين كاربران و تجربيات اينترنتي ساده تر است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/125/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۶:۵۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي سايت با اهداف مورد نظر ( قسمت دوم )

تصوير برند

طراحان همواره مشتاقند تا از روند هاي جديد و ايده هاي متفاوت براي طراحي سايت اطلاع پيدا كنند.

افزودن زرق و برق به طراحي سايت ها براي برخي وب سايت ها به خوبي عمل مي‌كند، اما اين جمله به آن معنا نيست كه مي‌توان آن را در تمامي صفحات به كار گرفت.

پروژه هاي طراحي سايت شما نيازمند تصوير مناسب است: اما اطمينان حاصل كنيد كه تصوير استفاده شده، برند را به خوبي نمايش مي دهد.

اهداف طراحي

تا به اين جاي كار قدم هاي خود را به درستي برداشته ايد و اهداف قابل دسترسي را براي خود تعريف كرده ايد، مخاطبان خود را ايجاد كرده ايد و ديدي كلي از تصوير برند خود داريد. هم اكنون زمان هماهنگ سازي استراتژي طراحي سايت با تصميمات مربوط به آن رسيده است.

از كجا شروع كنم؟ تمركز بر هدف اصلي ايجاد يا باز سازي طراحي سايت است. اين مثال از اين سه مرحله اوليه است كه از افزايش ارقام ثبت نام در سايت به عنوان هدف استفاده مي كند.

  • نوشته "About us" قرار گرفته بر روي هوم پيج در طراحي سايت بايد واضح، دقيق و بدون هيچ گونه علائم تجاري باشد. عملكرد طراحي سايت را توضيح دهيد تا براي مخاطبان خود سردرگمي به وجود نياوريد.
  • شما قصد داريد تا چشم كاربران طراحي سايت خود را به دكمه ثبت نام يا لينك ثبت نام جلب كنيد. با استفاده از نام تجاري، رنگ مناسب و كنتراست مي توانيد اين كار را به خوبي انجام دهيد. بازديدكنندگان طراحي سايت ها به احتمال زياد به دنبال وب سايتي براي ثبت نام نيستند، اما با استفاده از مهارت طراحي سايت خود، مي توانيد توجه اين افراد را به قسمت ثبت نام وب سايت خود جلب كنيد.
  • فرايند ثبت نام بايد درست مانند فرم اطلاعات تماس در طراحي سايت باشد. آن را با پرسش نامه، بررسي و فرم نيازمندي اقتصادي اشتباه نگيريد. آن را خلاصه و كوتاه نگه داريد و سعي كنيد سادگي آن را تا حد ممكن در طراحي سايت حفظ كنيد ،زيرا افراد ممكن است از ثبت نام در وب سايت هايي كه از فرم هاي طولاني در طراحي سايت استفاده مي كنند پشيمان شوند. اين اطلاعات مي توانند تا حد نياز خلاصه شده باشند، در عين حال تمامي اطلاعات مهم را در آن گنجانده باشيد.

اين مراحل، طراحي سايت شما را در جهت افزايش ميزان ثبت‌نام هدايت مي‌كند. اين استراتژي كه پايه آن تمركز بر روي شاخص هاي طراحي سايت در جهت رسيدن به اهداف است، بدون استفاده از جلب توجه كاربران و معرفي مناسب برند ميسر نمي شود. اگر برند شما از نوع سرگرمي است، بنابراين بر روي ايجاد تجربه اي احساسي با استفاده از اشكال، تصاوير و صوت تمركز كنيد. اگر طراحي سايت شما به اين جهت طراحي شده است كه اطلاعات مربوط به زمينه هاي مختلف را براي كاربران مهيا كند، اطمينان حاصل كنيد كه استفاده از آن آسان است و خوانايي قابل توجهي دارد. هدف شما ايجاد ظاهر و رابط كاربري است كه توجه كاربران را از روي محتواي ايجاد شده منحرف نمي كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/126/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۶:۲۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آينده وبلاگ هايي كه به سبك مجلات ساخته شده اند: روش ها و ايده هاي طراحي ( قسمت پنجم )

اگر جزو طراحي سايت هايي هستيد كه روزانه مقدار كمي پست به روز رساني مي كنيد مي توانيد از طراحي سايت ساده اي كه بر روي طراحي سايت Ad Age قرار گرفته است استفاده كنيد كه پست هاي خود را در قالبي خطي مانند بر روي هوم پيج قرار مي‌دهد.

 

اين طراحي سايت از روش منحصر به فرد خود براي قرار دادن اطلاعات استفاده مي‌كند و اين روش را مانند ويجت مربوط به استوري به كار مي گيرد. مطمئناً استفاده از اين روش در طراحي سايت بدون نقص نيست، اما استفاده از آن بسيار جذاب تر از طراحي سايت هاي ساده وبلاگ به نظر مي رسد.

اگر به دنبال تكنيك هايي براي قرار دادن مقالات مختلف در طراحي سايت هاي اي ساده با جزئيات كمتر هستيد، حتما نگاهي به اين طراحي سايت بيندازيد تا بتوانيد روش هاي مورد نظر خود را در آن پيدا كنيد.

بهتذ است نگاهي به طراحي سايت هاي مورد علاقه خود كه با قالب مجله مانند طراحي سايت شده‌اند بياندازيد و طراحي‌هاي قسمت home page آن ها را مورد مطالعه و تجزيه و تحليل قرار دهيد. چه چيزي در رابطه با طراحي سايت مورد نظر است كه توجه شما را جلب مي كند؟ چه چيزي استفاده از آن طراحي سايت را آسان يا سخت مي كند؟

هيچ گونه پاسخ صحيحي براي طراحي سايت هاي مجله مانند مدرن وجود ندارد. تمامي آن ها داراي ويژگي هاي مشابه هستند، اما در عين حال خصوصيات و ويژگي هايي دارند كه آن ها را از يكديگر در طراحي سايت متمايز مي كنند.

بهتر است روشي را پيدا كنيد كه بيشترين همخواني را با طراحي سايت شما دارد و با استفاده از روند هاي رايج، وبلاگ خود را به دنياي طراحي سايت هاي آينده وبلاگ هاي مجله مانند وارد كنيم.

طراحي سايت هاي وبلاگ آينده

مي توان آينده اي را تصور كرد كه در آن وبلاگ نويسان همچنان وبلاگ هاي خود را با استفاده از طراحي سايت هاي ساده اداره مي كنند، در حالي كه برخي طراحي سايت‌ ها نيز هر روزه جزئيات بيشتري را بهطراحي سايت خود اضافه مي كند.

مديريت وبلاگ شخصي كاري اشتباه نيست، در حقيقت به اغلب افراد پيشنهاد مي‌شود تا از طراحي سايت هاي قديمي وبلاگ براي وبلاگ هاي شخصي و برندهاي كوچك تر استفاده كنند.

اما براي برندهاي برتر و طراحي سايت هاي مشهوري كه از قالب هاي مجله مانند استفاده مي‌كنند، پيشنهاد مي‌شود تا روش‌هاي قديمي را فراموش كنند و همواره به سمت طراحي سايت هاي جديدتر حركت كنند. با استفاده از روندها و روش هاي گفته شده، طراحي سايت و ايجاد قالب مجله مانند بدون نقص كاري مشكل نيست و استفاده از روش هاي طراحي جديد براي برندهاي معتبر، باعث مي شود تا توجه كاربران و بازديدكنندگان را به صورت تصاعدي جلب كنند و تعامل را با طرفداران و كاربران طراحي سايت خود تا حد زيادي افزايش دهند و طراحي سايت خود را از ساير وب سايت هاي مشابه متمايز كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/123/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۱:۲۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

راه حل Signed Exchange شركت گوگل

راه حل Signed Exchange شركت گوگل در سئو به منتشر كنندگان اجازه مي‌دهد تا از URL هاي شخصي خود براي صفحات AMP سئو استفاده كنند .

 

(AMP برگرفته از Accelerated Mobile Pages و يك برنامه متن باز گوگل براي سئو است كه با هدف ايجاد اينترنت سريع و راحت تر براي سئو ي موبايل توليد شده است. در واقع AMP راه حليست كه گوگل براي مقالات سريع فيسبوك ارائه كرده، بدين معني كه پلتفرمي در اختيار شركت هاي رسانه اي مي گذارد تا به كاربران خود امكان خواندن سريع مقالات سئو بدون نياز به خارج شدن از فيسبوك را بدهند. با استفاده از AMP ، بلافاصله نتايج جستجوي سئو به كاربران نمايش داده مي شود. به دليل اينكه بخش قابل توجهي از محتواي اصلي هر صفحه كنار گذاشته مي شود و صفحه براي نمايش در موبايل بهينه و سئو مي گردد.)

منتشر كنندگان سئو هم اكنون بايد Signed Exchange خود را ايجاد كنند، اما شركت Cloudfare به آن ها قول مي دهد تا پروژه مورد نظر را براي آن ها راحت كند.

(كلودفلر يك شركت ايالات متحده است كه يك شبكه تحويل محتواي سئو ، كاهش حملات DDoS سرويس‌هاي امنيتي اينترنت و سرويس‌هاي سرويس دهنده دامنه توزيع شده را فراهم مي‌كند، بين بازديد كنندهسئو و ارائه دهنده سرويس دهنده كلودفلر به عنوان يك پروكسي معكوس براي وب سايت‌ها عمل مي‌كند. دفتر مركزي كلودفلر در سانفرانسيسكو،كاليفرنيا است همراه با دفاتر در لندن، سنگاپور، شامپاين، آستين، بوستون و واشينگتن

اين شركت توسط سه تن به نام‌هاي Matthew Prince, Lee Holloway, and Michelle Zatlyn در سال 2009 در سانفرانسيكو كاليفرنيا تأسيس شده‌است.)

بيشترين انتقاد انجام گرفته ازAMP در سئو اين بود كه نشاني ‌هاي دامنه ناشر يا URL هاي سئو ي دامنه را نشان نمي‌داد. در عوض، كاربران ساختارGoogle.com/amp/ را مشاهده كرده‌اند. شركت گوگل تلاش كرده است تا مشكلات پيش آمده را حل كند و در ماه نوامبر به توسعه‌دهندگان سئو ي خود راه حلي را پيشنهاد داد.

شركت گوگل هم اكنون اين راه حل سئو را به صورت رسمي منتشر كرده است كه اي ام پي را به URLهاي منتشركنندگان سئو تحويل مي‌دهد. اين راه‌حل شامل استفاده از Signed Exchange است، كه يك چهارچوب فني سئو است كه به مرورگر ها اجازه مي دهد تاURL هاي منتشر كنندگان را بر روي جستجوهاي كَش شده ي AMP سئو نشان دهد. اين راه حل هم اكنون بر روي مرورگر كروم 73 يا نسخه هاي بالاتر از آن قابل دسترس است و به زودي براي مايكروسافت نيز فعال مي‌شود.

(حافظه نهان يا كَش (Cache) قسمتي از حافظه است كه داده‌هايي كه ممكن است در آينده توسط ساير اجزا پردازش شوند را به صورت موقت در خود ذخيره مي‌كند. اين قسمت از حافظه مي‌تواند به سرعت به درخواست‌هاي پردازشي پاسخ داده و داده‌ها را به سرعت آماده كند. داده‌هاي ذخيره شده در حافظه نهان (Cache) ممكن است داده‌هايي باشند كه پس از پردازش (مثلاً پس از پردازش توسط واحد سخت افزاري CPU يا به صورت مجازي، پس از پردازش توسط سيستم عامل يا برنامه‌ها) به صورت مستقيم در اين قسمت ذخيره مي‌شوند يا داده‌هايي باشند كه فقط كپي‌اي از داده‌هاي اصلي (مثلاً داده‌هاي موجود در حافظه جانبي يا به صورت مجازي، پرنده‌ها و داده‌هاي موجود در كامپيوتر) موجود باشند.)

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/124/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۰:۵۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آينده وبلاگ هايي كه به سبك مجلات ساخته شده اند: روش ها و ايده هاي طراحي ( قسمت چهارم )

استفاده از اسكرولينگ ثابت در قسمت سايدبار

 استفاده از نواراب هاي ثابت در طراحي سايت وبلاگ يا مجله امري بسيار معمول است، اما در عين حال روندي جديد و رو به رشد است كه در آن از سايدبار ثابت در كنار محتواي اصلي طراحي سايت استفاده مي شود.

 اين كار باعث مي شود  همان طور كه خواننده صفحه طراحي سايت را به سمتپايين مي كشد ، محتواي اصلي ثابت بماند و در قسمت كنار طراحي سايت قرار بگيرد. اين كار كمك زيادي به افزايش تعامل كاربران با طراحي سايت مي كند، اما يكي از معايب اين روش اين است كه تنها بر روي مانيتور هاي بزرگ مانند دسكتاپ ها و لپ تاپ ها به خوبي عمل مي كند.

 نگاهي به مجله ي Clutch بيندازيد. اين طراحي سايت داراي سايدبار ثابت به همراه چندين بلوك تبليغاتي و پست هاي مشابه است.

 اگر محتوايي طولاني در طراحي سايت خود داريد، بنابراين استفاده از اين ويژگي مي تواند براي شما موثر واقع شود. با استفاده از سايدبار ثابت مي توانيد محتواي مهم را همواره به صورت برجسته نمايش دهيد.

استفاده از اين روش هنگامي به حداكثر كارايي خود مي‌رسد كه محتواي شما ارزشي بالاتر از قسمت تبليغاتي طراحي سايت دارد. اما اگر نگران CTR وب‌سايت خود هستيد، بايد به شما اطميناندهيم كهاستفاده از اين روش باعث افزايش CTR مي شود.

 در سايدبار هاي شلوغ وسنگين ، مي توانيد قسمتي را با عنوان Email opt-in پيدا كنيد كه در بين تبليغات قرار گرفته است. همچنين بهتر است يادآوري كنيم كه اگر جزو افرادي هستيد كه از نرم افزارهاي بلاك تبليغات استفاده مي كنيد، به احتمال زياد تنها بخش ايميل را در اين قسمت طراحي سايت پيدا خواهيد كرد.

 اما اين قسمت براي كاربران ارزش زيادي دارد، زيرا هنگامي كه همزمان با خواندن محتوا آن را به سمت پايين هدايت مي كنيد، اشتياق شما براي ثبت نام در سايت موردنظر نيز بيشتر مي شود و  تصور مي كنيدكه طراحي سايت مورد نظر ارزش دنبال كردن رادارد.

 قالب هاي سفارشي براي قسمت هوم پيج يا صفحه خانگي

 صفحات خانگي و هوم پيج هاي طراحي سايت هايي كه به سبك مجلات طراحي شده اند، فاصله زيادي از طراحي وبلاگ مانند هميشگي گرفته اند، كه اين روش، اغلب چندين پست را در بخشي خطي مانند ليست مي‌كند.

 در حالي كه استفاده از روش معمول نيز مزاياي خاص خود را دارد، استفاده از اين روش يكي از بهترين تكنيك ها براي دسترسي به آرشيو نويسنده، تاريخ آرشيوها و بسته بندي صفحات است، اما صفحه خانگييا هوم پيج بايد مانند راهي اصلي براي رسيدن به ساير بخش هاي طراحي سايت باشد. بنابراين بايد اين بخش از وب سايت را با كمي حساسيت و دقت بيشتر طراحي كرد.

 وب سايت Vulture مثالي بي نظير در اين زمينه است كه در اين وب سايت از سه رديف مختلف با پهناي متفاوت استفاده شده است. هر پست شامل اندازه هاي متفاوت در قسمت هدلاين و تصاوير كوچك است.

 به ياد داشته باشيد كه وب سايت والچر از بزرگ ترين مجلات است كه هر روزه صدها پست جديد در وب سايت خود قرار مي دهد. بنابراين اين سطح از جزئيات ممكن است براي وبلاگ كوچك تر كه تنها يك الي دو پست در روز بارگذاري مي كند راهي مناسب نباشد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/121/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

جستجو براي اطلاعات، جهت ها، تجارت هاي محلي در دستيارهاي صوتي ( قسمت دوم )

يكي از جالب ترين نتايج به دست آمده از اين تحقيقات سئو حول محور خريد از برندي خاص است. آمازون اكو سهم قابل توجهي در مقايسه با سال 2018 به دست آورده است و گوگل هوم قسمتي از آمار و ارقاممربوط به خريد خود را از دست داده است. تعداد افرادي كه اعلام كرده‌اند قصد دارند بلندگوي گوگل هوم را خريداري كند از 58 درصد در سال 2018 به 17 درصد در اين سال كاهش يافته است. امكان دارد كه 58درصد از دستگاه هاي توليد شده توسط شركت گوگل به فروش برسند، اما كاهش آمار و ارقام مربوط به اين دستيار صوتي سئو بسيار قابل توجه است.

 

 اما دستگاه گوگل هوم ميني شاهد چنين كاهشي در آمار و ارقام خود نبوده است. 26 درصد مخاطبان اعلام كردند كه علاقه مند به خريد يك برند جايگزين هستند كه اين برند ها ممكن است شامل Sonos وApple Homepod باشد. گرچه اين مورد در گزارشات سئو به طور كامل مشخص نشده است.

 اقليت قابل توجه، يعني 41 درصد از پاسخ دهندگان اعلام كردند كه نگراني‌هايي در مورد دستياران صوتي سئو دارند. در پاسخ به پرسش هاي متداول، پاسخي كه بيش از همه تكرار شده بود اين بود كه اطلاعات شخصي من در اين دستياران صوتي به خوبي حفظ نمي شود (52%)، پس از آن برخي افراد يعني 41 درصد آن ها اعلام كردند كه اين دستگاه ها دائماً در حال شنيدن يا ضبط كردن گفته هاي آن هااست و سپس 36 درصد اين افراد اعلام كردند كه قصد ندارند تا داده ها يا اطلاعات شخصي شان توسط اين دستگاه ها استفاده شود. با توجه به آگاهي هاي اخير در مورد كاركنان آمازونكه در حال گوش دادن به صحبت هاي انجام گرفته توسط الكساهستند، اين نگراني ها غير منطقي به نظر نمي رسد؛ با اين وجود شركت آمازون اعلام كرده است كه تنها به قصد بهبود تشخيص صدا و رفع ايرادات فني به اين مكالمات گوش داده است.

در نظرسنجي كه در رابطه با خريد با استفاده از دستياران صوتي انجام گرفته است، بيش از 41 درصد افراد اعلام كرده‌اند كه از برخي خريدهاي خود را از طريق دستياران صوتي انجام دادند در حاليكه 6.5 درصد اعلام افراد اعلام كردند كه از خريد خود از طريق دستيارانش صوتي راضي نبوده‌اند. 59 درصد افراد اعلام كردند كه تا به حال خريدي از طريق دستياران صوتي انجام نداده‌اند و 27درصد افراد حاضر در اين گروه اعلام كرده‌اند كه قصد دارند در آينده چندين خريد با استفاده از اين دستيار صورتي سئو انجام دهند. بيش از نصف اين افراد، يعني 54 درصد آن ها اعلام كرده اند كه باور دارند دستياران صوتي به آن ها كمك مي‌كند تا بتوانند خريدهاي خود را از طريق آن انجام دهند و ديگر براي انجام خريد هاي كوچك به صورت حضوري به فروشگاه ها مراجعه نكنند.

 خريداران و فروشندگان بلندگوهاي صوتي در چندين سال آينده تبديل به يكي از مهم ترين كانال هاي ارتباطي در امر خريد مي شوند. فعاليت هايي كه در ليست بالا اعلام شد نشان مي‌دهد كه برخي از عملياتمربوط به جستجو در طول زمان به كانال هايصوتي انتقال مي يابند.

 بازاريابان مرتبط با اين زمينه، بايد برخي پيشرفت ها مانند بهينه سازي صدا و ساير روش ها را در اين زمينه به كار بگيرند. براي مثال اگر داراي خدمات محلي سئو هستيد و آن ها را به مشتريان خود ارائه مي دهيد، بايد چندين اقدام براي معرفي خدمات خود در بخش گوگل هوم انجام دهيد. همچنين براي استفاده  مشتريان از برند وخدمات تان، بايد سعي كنيد خدمات و محتواي خود را در دستياران صوتي و بلندگو هاي هوشمند ارائه دهيد تا بتوانيد مشتريان خود را از اين طريق نيز خشنود نگه داريد.

 در آخر، تجربه هاي خريد و تجارتي خاص ممكن است از طريق سخنراني هوشمند رايج شود. بنا براين تجارب خريد از طريق والمارت نشان مي دهد كه آن ها نمونه اي موفق در تجارت الكترونيكهستند كهاقدامات آن ها شامل ايجاد ليست و سفارش مجدد مشتريان است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/122/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۶ توسط:گرگ سفيد موضوع: