فروش اعتباری اسنوا
اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

آيا عمليات ساخت لينك به طور كلي از بين رفته است؟

مطمئناً عمليات ساخت لينك در سئو پيش از اين با استفاده از تاكتيك هايي مانند طرح هاي پرداختي براي ساخت لينك، لينك هاي پنهان و محتواي اسپم استفاده مي شد. اما پس از آن كه شركت گوگل الگوريتم خود را در سال 2012 به روزرساني كرد و الگوريتم پنگوئن را معرفي كرد، اين تاكتيك هاي سئو عملاً بلا استفاده شد و تمركز شركت گوگل هم اكنون بر روي تكنيك هاي سئو ي كلاه سفيد و محتواي با كيفيت است.

اما، اين جمله بدان معنا نيست كه بحث هاي انجام گرفته در رابطه با ساختمان لينك هاي سئو به طور كلي تمام شده است، زيرا برخي سئو ها معتقدند كه هر گونه شكل ساختمان فعال لينك ها، در بهترين حالت خود اتلاف وقت و در بدترين حالت ممكن، زير پا گذاشتن سياست‌هاي موجود سئو است، و برخي از آن ها معتقدند كه استفاده از اين امر بسيار ارزشمند است و بخشي مهم از استراتژي هاي مرتبط باسئو است.

مخالفت هاي مربوط كيفيت محتوا

يكي از رويكردهاي رايج سئو و در عين حال متضاد در رابطه با موضوع مد نظر، توييتي است كه از مديرعامل سخنراني رايت ماركوس منتشر شده است.

"ساخت لينك براي سئو اتلاف وقت است. به جاي صرف وقت براي ساختن لينك، بهتر است تمركز خود را بر روي نوشتن مطالب بهتر و رابط كاربري قرار دهيم."

"توصيه هاي قديمي مربوط به سئو به ما توصيه مي كنند كه محتواي خود را براي كاربران تهيه كنيد و آن ها را نسبت به موتورهاي جستجو ارجعيت دهيد. لينك ها و پيوندها را به اين دليل نسازيد كه ممكن است ارزش خاصي براي سئو ي شما به دست آورند؛ بلكه لينك هايي ايجاد كنيد كه ترافيك هدفمند سئو را به سايت شما هدايت مي‌كنند."

در طول اين جلسه، تاندلر اشاره اي به اسپم هايي كرد كه توسط ابزارهاي ساخت لينك سئو توليد شده بودند.

همچنين در اين جلسه نقل قول هايي از افرادي مانند جان مولر، مت كاست و جونو آلدرسون صورت گرفت و گفته شد كه تمامي لينك هاي سئو به صورت طبيعي توسط دستورات و راهنمايي هاي گفته شده توسط شركت گوگل ساخته نشده‌اند.

علاوه بر اشاره به ماهيت و كسي نيك ساخت لينك هاي با كيفيت سئو و او همچنين به ساير روشها ، ماننده ساخت لينك هاي داخلي نيز اشاره كرد.

" اگر تيم شما داراي منابع محدود است ، توصيه مي كنم تا زمان خود را در ساخت محتواي با كيفيت سئو صرف كنيد و تمركز خود را بر روي ساختمان لينك قرار ندهيد." - تاندلر

"زمان خود را در تهيه تجربه كاربري بي نقص سپري كنيد و در رابطه با هماهنگي محتواي خود با خواسته كاربران وسواس به خرج دهيد. هدف نهايي شما بايد تهيه بهترين نتايج ممكن براي سئو باشد و همواره بايد در زمينه كاري خود، بهترين نتايج را به كاربران خود ارائه دهيد. ساخت لينك هاي سئو را متوقف كنيد و شروع به به دست آوردن آن ها كنيد!"

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/140/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۴۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

روند هاي رايج طراحي وب براي صفحات Start Here ( قسمت دوم )

براي درك بهتر و ساده طرح اين عنوان، بهتر است صفحه Modest Man را مشاهده كنيد. اين طراحي سايت شامل تصويري بزرگ از مدير وب سايت، براك مك گاف است. اغلب عناوين و محتواي صفحه حول محور موضوع اصلي مي گردد و علي رغم استفاده از تصوير مدير وب سايت، اين طراحي سايت در رابطه با شخصيت برا ك و زندگي شخصي او نيست.

شما مي توانيد طراحي سايت خود را هر طور كه مايل هستيد به بازديدكنندگان خود معرفي كنيد. اگر ترجيح مي دهيد از تصاوير و اطلاعات شخصي خود استفاده نكنيد، باز هم چيز مهمي را از دست نداده ايد. تنها چيزي كه بايد درك كنيد اين است كه هدف شما آموزش و تشويق بازديدكنندگان به كليك كردن بر روي قسمت هاي مختلف طراحي سايت شما و مشاهده بيشتر محتواي قرار گرفته درون طراحي سايتاست. صفحه شروع بايد بتواند به سوال هاي رايج بازديدكنندگان جديد پاسخ دهد و آن ها را راهنمايي كند تا بتوانند با قسمت هاي مختلف طراحي سايت شما آشنايي پيدا كنند.

ايجاد ارتباط شخصي

پيش از اين نيز به طور خلاصه در رابطه با اين مبحث صحبت كرده ايم، اما پيشنهاد مي كنيم كه از صفحه شروع در طراحي سايت هاي شخصي خود استفاده كنيد. اين ايده براي طراحي سايت هايي با ترافيك بالا بهتر عمل مي كند، زيرا هنگام بازديد افراد جديد از وب سايت، آن ها هيچ گونه اطلاعاتي در رابطه با شما و كاري كه انجام مي دهيد ندارند. اما هدف صفحات شخصي، معرفي خودتان، تاريخ، كاري كه انجام مي دهيد و دليلي كه مشغول به انجام اين كار هستيد است. برخي افراد مشكلي با به اشتراك گذاشتن سرگرمي ها و اطلاعات خانوادگي خود با ديگران ندارند، در حاليكه برخي افراد ترجيح مي دهند اطلاعات شخصي و حريم خصوصي خود را حفظ كنند.

بنابراين نوع استفاده از طراحي سايت شخصي، بستگي به عادات اخلاقي و شخصيت شما دارد.

در اين نوع طراحي سايت ها، هدف مورد نظر ايجاد ارتباط شخصي با بازديدكنندگان، يا ايجاد ارتباط نيمه شخصي است و از آن جا كه اين ارتباط از طريق صفحه كامپيوتر رخ مي دهد، ممكن است برخي افراد با به اشتراك گذاشتن اطلاعات شخصي يا خانوادگي خود راحت نباشند.

يكي از بازاريابان معروف در اين زمينه، گري واينرچاك است كه توانست صفحه شخصي خود را به طراحي سايتي باور نكردني و خارق العاده تبديل كند.

از آن جايي كه او مشاركت فعالي در صفحات اجتماعي دارد و سخنراني هاي بسيار زيادي برگزار مي كند، بنابراين اغلب افراد با او آشنايي دارند، اما بهتر است به اين نكته نيز اشاره كنيم كه تمامي افراد جهان اين شخص را نمي شناسند. بنابراين صفحه شروع طراحي سايت او افرادي را مورد هدف قرار مي دهند كه تنها قصد دارند اطلاعات بيشتري در رابطه با سبك زندگي او به دست آورند. او اطلاعاتي را در رابطه با گذشته خود و سبك زندگي تجارتي خود با بازديدكنندگان به اشتراك مي گذارند. نكتهاي كه از همه مهم تر است اين است كه به لينك هايي را به تمامي كانال هاي شبكه‌هاي اجتماعي خود در طراحي سايتقرار داده است و همچنين لينك هاي مربوط به بهترين مقالات خود را در طراحي سايت خود با كاربران به اشتراك گذاشته است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/139/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۱۷ توسط:گرگ سفيد موضوع:

شركت گوگل قالب جستجوي موبايل را به صورت سفارشي به روزرساني ميكند

طراحي مجدد اين قالب شامل باكس جستجوي سئو و تغييرات آن، تصويرات كوچك و صفحه بندي است

جستجوي سفارشي گوگل با ارائه طرح جديد تلفن همراه به كاربران ارائه مي شود. ويژگيهاي جديد آن شامل جعبه جستجوي سئو و طراحي مجدد آن، تصاوير كوچك و صفحه بندي جديد است. اين تغييرات عمدتا بر روي مرورگر هاي تلفن همراه تاثير مي گذارد، اما برخي از ويژگي‌هاي سئو و به‌روزرساني‌هاي آن به دسكتاپ ها نيز راه پيدا كرده است.

به روز رساني طرح جستجوي سفارشي

در تصوير سمت چپ، طرح قبلي جستجوي سئو ي تلفن همراه را مشاهده مي كنيد و در تصوير سمت راست طرح‌بندي به روز شده آن را مي بينيد.

ارائه تجربه هاي جديد و بدون نقص به كاربران امري ضروري است؛ به خصوص هنگامي كه آن ها در تلاش براي يافتن موردي مشخص بر روي وب سايت شما هستند. قالب جستجوي سفارشي سئو ي به روز رساني شده قدمي مهم در اين زمينه برداشته است كه در اين امر به شما كمك مي‌كند و همچنين در بهبود شاخص‌هاي موفقيت در زمينه مديريت وب سايت نيز نقش به سزايي ايفا مي كند.

سايت هايي كه از تبليغات جستجوي AdSense استفاده مي كنند، ممكن است از ترافيك سئو ي تلفن همراه سود ببرند.

(حس‌تبليغ (به انگليسي: AdSense) يك برنامه? تبليغاتي ارائه‌شده توسّط گوگل است. دارندگان وب‌گاه‌ها و نرم‌افزارهاي موبايل مي‌توانند در اين برنامه نام‌نويسي كنند تا روي وب‌گاه‌هايشان تبليغات متني، تصويري و ويدئويي فعّال شود. درآمد حاصل از اين تبليغات كه گوگل مديريّت‌شان مي‌كند، از راه per-click يا per-impression است. گوگل علاوه بر راه‌هاي يادشده، مشغول آزمايش‌هايي براي اجراي خدمات غير مجاز مي باشدt-per-action است.)

بيش از 630 هزار سايت از اين محصول استفاده مي كنند، اما اين وبلاگ سفارشي مربوط به جستجو، از ماه جولاي 2018 به روز رساني نشده است. اين امر نشان‌دهنده اين است كه شركت گوگل هم‌چنان به موتور جستجوي سفارشي خود توجه خاصي نشان مي‌دهد.

چه چيزي تغيير كرده است؟

  • موتور جستجو و اصلاحيه هاي سئو ي مربوط به آن در حال حاضر دقت بيشتري در امر جستجو دارند.
  • اندازه تصاوير كوچك افزايش يافته است.
  • صفحه بندي ها ساده تر شده است.
  • صاحبان وب سايت هم اكنون داراي گزينه اي براي غير فعال كردن تغييرات خاص موبايل هستند كه با استفاده از تنظيمات موبايل و گزينه Disable مي توانند از آن استفاده كنند.

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/138/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

روند هاي رايج طراحي وب براي صفحات Start Here

هنگام يكه بازديد كنندگان به طراحي سايت جديد سر مي زنند، معمولا هيچ ايده اي ندارند كه از كدام قسمت وب سايت بايد بازديد خود را شروع كنند. آن ها اغلب به دنبال لينك هاي نويگيشن هستند كه ممكن است اطلاعات مورد نياز آن ها را تامين كند، اما جديدترين روندي كه با عنوان Start Here شناخته مي شود، تجربه اي بسيار بهتر براي كاربران به ارمغان مي آورد.

كاربران جديد كه طراحي سايت شما را مورد بازديد خود قرار مي دهند، بايد مشتاق باشند تا تمامي قسمت هاي طراحي سايت را مشاهده كنند و به دنبال اطلاعات بيشتري باشند. بهترين روش براي دستيابي به اين هدف، صفحه ابتدايي است كه شامل لينك ها، راهنماي كوچك طراحي سايت و حتي پس زمينه هايي در رابطه با خودتان و تاريخچه طراحي سايت تان است. در اين پست با يك ديگر نگاهي به روند رايج صفحات Start Here مي‌اندازيم تا مزاياي آن را با يكديگر بررسي كنيم و ببينيم كه چگونه مي‌توانيم از اين روند به نفع پروژه‌هاي مربوط به وب سايت استفاده كنيم.

وب سايت تان را معرفي كنيد

بزرگ ترين و مهم ترين دليل استفاده از صفحه Start Here، معرفي كردن طراحي سايت تان به بازديدكنندگان جديد است. از آن جايي كه هر طراحي سايت مقالات و اطلاعات متفاوتي براي ارائه به بازديدكنندگان خود دارد، بنابراين صفحات Start Here اهداف مختلف را بر اساس محتواي قرار گرفته درون طراحي سايت دسته بندي مي كند.

صفحه شما بايد قادر باشد تا اطلاعات حياتي را با بازديدكنندگان به اشتراك بگذارد و هدف آن، آموزش به بازديدكنندگان و آشنا كردن آن ها با طراحي سايت باشد. اين صفحات همچنين بايد قادر باشند با اشتراك گذاشتن بهترين منابع و لينك ها، بازديدكنندگان بيشتري را به سايت هدايت كنند.

وبلاگ شخصي كه توسط يك نفر اجرا مي شود، مي‌تواند صفحه شروع خود را با اطلاعات شخصي و تاريخچه وب سايت معرفي كند. اين مورد را مي توانيد در طراحي سايت Problogger به خوبي مشاهده كنيد.

اين طراحي سايت ، در واقع يكي از نمونه‌هايي است كه به خوبي طراحي شده است و سال ها تجربه در زمينه نوشتن، طراحي و تبديل كاربر در كارنامه خود دارد.

صاحب طراحي سايت ، مجموعه اي از لينك ها و پيوندها را به پست هاي مربوطه ارجاع مي‌دهد. او همچنين ويديوي مقدماتي براي وب سايت خود تعبيه كرده است كه اين ويديو براي بازديدكنندگان جديد ساخته شده است و آن ها را به اطلاعات بيشتر در رابطه با سايت سوق مي دهد. همچنين در قسمت پايين طراحي سايت ، مي توانيد تاريخچه مربوط به ساخت وب سايت را مشاهده كنيد و درك كنيد اين وب سايت چگونه به جايگاه امروزي خود رسيده است.

با شروع بازديد از اين سايت و محتواي آن، مي توانيد از مرور صفحات بيشتر وب سايت لذت ببريد. صفحه اي مملو از سي تي اي هاي متفاوت براي خبرنامه و كتاب هاي الكترونيكي رايگان كه بازديدكنندگان را تشويق مي كند تا بر روي لينك هاي بيشتري بر روي اين وب سايت كليك كنند و محتواي آن را مشاهده كنند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/137/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۱۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

شركت گوگل تاييد كرد كه ،AJAX چگالي خزش سايت (Crawl Budget) را مصرف مي كند

(اِيْ‌جكس (AJAX؛ سرواژه? Asynchronous JavaScript And XML)، مجموعه‌اي از استانداردها و فناوري‌هاي وب است كه به كمك آن‌ها مي‌توان برنامه‌هايي مبتني بر وب توليد كرد كه به آساني با كاربران تعامل داشته باشند. با استفاده از اين فناوري‌ها و با كمك انتقال تكه‌هاي كوچك داده و اطلاعات از رايانه? خادم (Server)، صفحات وب از حالت منفعل خارج مي‌شوند و واكنش‌هايي مناسب با رويدادها انجام مي‌دهند. اي‌جكس معماري جديدي براي برنامه‌هاي تحت وب است، كه با سرعت بسيار زيادي در حال گسترش بوده، و كمتر كاربري در اينترنت است كه هنوز گذرش به يكي از صفحاتي كه با اين معماري ساخته شده‌اند نيفتاده، و از قابليت‌هاي فوق‌العاده آن بهره‌مند نشده باشد. Gmail, Google Map, Google Suggest, Orkut، و اسامي آشناي ديگر، نمونه‌هايي هستند از كاربرد اي‌جكس. با استفاده از اين معماري، صفحات وب تعامل بسيار خوبي با كاربران خواهند داشت. بعلاوه، مهم‌ترين مزيت اين معماري اين است كه ديگر براي انجام هر كاري، لازم نيست صفحه وب دوباره بارگذاري شود.)

(چگالي خزش سايت در سئو ميانگين تعداد صفحاتي است كه روزانه پيمايش مي شوند. در واقع از طريق چگالي خزش تعيين مي كنيم كه گوگل چقدر براي پيمايش سايت شما و سئو ي آن زمان صرف مي كند)

اگر نياز است تا چگالي خزش خود را براي بيشترين تأثير سئو بر روي گوگل پلي بهينه سازي كنيد، بايد اين مقاله را مطالعه كنيد.

در ژانويه سال 2017، گري ليس از شركت گوگل، اسنادي را بر روي گوگل بلاگ منتشر كرد كه توضيح مي‌دهد چگونه چگالي خزش براي وب مسترها و سئو ها كار مي كند. وي هم اكنون اين اسناد خود را به روز رساني كرده است تا به صورت واضح نشان دهد كه AJAX هم اكنون مي ‌تواند چگالي خزش سئو در وب سايت را مصرف كند.

شفاف سازي

به روز رساني منتشر شده درباره سئو نشان مي‌دهد: به طور عمومي، url هايي كه توسط گوگل بات كرال مي شوند توسط چگالي خزش سئو ي سايت سايت محاسبه مي شود. URL هاي متناوب مانند AMP يا hreflang، همچنين محتواي جاي سازي شده مانند css و جاوا اسكريپت كه شامل AJAX هستند، ممكن است براي سئو كرال شوند و از چگالي خزش سئو ي يك وب سايت استفاده كند. به طور مشابه، زنجيرهاي مسيرهاي طولاني نيز ممكن است بر روي عمليات خزش تاثير منفي داشته باشند.

چگالي خزش چيست؟

شركت گوگل، چگالي خزش سئو را با عنوان تعداد url هايي كه گوگل مي تواند كرال كند تعريف كرده است. به صورت خلاصه، چگالي خزش، تركيبي از دريافت رتبه بندي كرال سئو و تقاضاي آن است.

چه چيزي تغيير كرده است؟

شركت گوگل به وضوح اعلام كرد كه هيچ گونه از موارد پيشين تغيير نكرده است و اعلام كرد كه AJAX/XHR ، چگالي خزش سئو ي وب سايت شما را مورد استفاده قرار مي دهند و پيش از اين نيز همين طور بوده است.

شركت گوگل بارها اعلام كرده است كه چگالي خزش چيزي نيست كه بخواهيد در رابطه با آن نگران باشيد و اغلب وب مسترها و سئو ها نبايد نگراني از اين بابت داشته باشند. شركت گوگل اغلب سايت هاي خود را بدون مشكل كرال مي‌كند. سايت هاي بسيار بزرگ نياز دارند تا كرال هاي سئو ي خود را اولويت بندي كنند و اگر بخواهند AJAX/XHR براي بار دوم چك كنند، بايد به شركت گوگل اطلاع دهند تا آن ها را تاييد كند و مه متر از همه، اگر قصد دارند تا اين اقدامات چگالي خزش آن ها را تحت تاثير قرار دهد بايد شركت گوگل را مطلع سازند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/135/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۳۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي فرم هاي جستجوي ريسپانسيو ( قسمت سوم )

در اين طراحي سايت ، خطوط جست و جو به همراه لينك هاي نويگيشن نمايش داده مي شود تا فضاي زيادي گرفته نشود. دستگاه هاي پاسخگو بايد بتوانند در فرم هاي مختلف جستجو در دستگاه هاي كوچك تر نيز پاسخگو باشند. مي‌توانيد فيلدهاي جستجوي درون خطي را با مخفي كردن آن ها از درون قسمت نويگيشن طراحي سايت نيز انجام دهيد. وب سايت DualShockers داراي منوي كشويي فوق العاده اي است كه بر روي تمامي قسمت صفحه نمايش اجرا مي‌شود.

اين نويگيشن بار تمام پيوند هاي منو را به همراه فرم جستجو در بالاي صفحه طراحي سايت قرار مي دهد. اين فرم جستجو براي دسترسي آسان ساخته شده است و در سمت راست ناوبري قرار دارد و رابط كاربري طراحي سايت آن براي تمامي دستگاه ها پاسخگو است. براي استفاده از اين تكنيك بايد منوي همبرگر مانند را به‌عنوان منوي پيش فرض براي تمامي صفحات نگه داريد. اين ايده ممكن است براي تمامي افراد كارايي نداشته باشد. براي طراحي فرم هاي دروني در طراحي سايت ، بهترين راه، استفاده از سبك هايي مانند Cartoon Brew يا وب سايت Design Modo است .

فرم هاي قابل انعطاف كامل

اين نوع فرم جستجو در اغلب طراحي سايت ها مشاهده نمي شود، اما اگر فكر مي كنيد اين طرح براي شما سازگار است مي توانيد آن را به كار بگيريد. با استفاده از فرم هاي جستجوي قابل انعطاف، مي توانيد شكل فرم را به صورت طرحي متناسب با عرض صد در صد در طراحي سايت اجرا كنيد. از آن جا كه مي توانيد فيلد جستجو را براي بهينه سازي فضا به فضاهاي كوچك تر منتقل كنيد، مي توانيد فيلد جستجو را به اندازه اي كوچك طراحي كنيد كه بر روي گوشي‌هاي هوشمند و صفحه نمايش هاي كوچك نيز به خوبي كار كند. با استفاده از اين تكنيك، فيلد جستجو همواره قابل مشاهده است و فقط در صورت نياز اندازه آن كاهش پيدا مي‌كند. طراحي سايت Authenic Jobs يكي از مثال هاي عالي در زمينه استفاده از اين تكنيك است.

طراحي سايت آن ها را مورد بررسي قرار دهيد و اگر مرورگر خود را تغيير دهيد مي‌توانيد مشاهده كنيد كه چگونه ساير شاخص‌هاي اين صفحه نيز به صورت مجدد بارگذاري خواهند شد. اين قالب به اين جهت طراحي شده است كه انعطاف پذيري كامل را براي تمامي دستگاه ها داشته باشد و در عين حال قابل مشاهده باشد تا بتواند طراحي خود را به نحو احسن نشان دهد. فرم هاي جستجو براي بسياري ازطراحي سايت ها جز عناصر مهم و ضروري به شمار مي رود و اگر به دنبال روشي براي متمايز كردن طراحي سايت خود از ديگران هستيد، مي توانيد از روش هاي متفاوت طراحي براي فيلد جستجو استفاده كنيد يا مي توانيد سعي كنيد تركيبي از تكنيك هاي متفاوت را به كار بگيريد و آن ها را براي طراحي سايت خود ايجاد كنيد.

طراحي سايت Push Square، از تركيبي از تكنيك هاي متفاوت براي فرم جستجوي خود استفاده كرده است كه در قسمت راست بالاي صفحه قرار گرفته است. با كليك كردن بر روي ذره بين جستجو، فيلد جستجو تمام صفحه را در بر مي گيرد. اهميتي ندارد كه از يك دسكتاپ 1900 پيكسل استفاده مي كنيد يا از صفحه نمايش تلفن همراه كه 320پيكسل است بهره مي گيريد، اين فيلد جستجو مي تواند با تمامي صفحات نمايش به طور مناسب هم خواني پيدا كند.

طراحي فرم جستجوي شما

بهترين راه حل براي جستجوي پاسخگو بستگي به پروژه مورد نظر دارد. برخي از منو هاي نويگيشن فضاي كافي براي فيلد هاي جستجو درون خطي ندارند و نياز است تا از روي صفحه پنهان شوند. اگر مطمئن نيستيد كه چگونه مي توانيد اين كار را انجام دهيد، طراحي سايت هاي متفاوت را بررسي كنيد و فرم هاي جستجوي آن ها را مورد مطالعه و بررسي قرار دهيد. نوشته هايي در رابطه با ويژگي هاي فرم هاي جستجو در طراحي سايت تهيه كنيد و بررسي كنيد و ببينيد كه كدام يك از آن ها كارايي بيشتري براي شما به همراه خواهند داشت. چندين مورد از تكنيك هاي متفاوت را امتحان كنيد و با استفاده از آزمون و خطا هاي متفاوت ببينيد كه كدام يك از فرم هاي جست و جو براي شما بهترين نتيجه را به همراه خواهد داشت و رابط كاربري را به بهترين شكل ممكن حفظ خواهد كرد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/136/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۰۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي فرم هاي جستجوي ريسپانسيو ( قسمت دوم )

اگر فضاي كافي در نويگيشن بار طراحي سايت خود داريد، مي توانيد اين روش را امتحان كنيد.

يكي ديگر از طراحي سايت هايي كه از تكنيك مشابه استفاده مي كند وب سايت SkinnyTies است.

به اين توجه كنيد كه فيلتر جستجوي آن ها چقدر نسبت به ساير لينك هاي موجود در نويگيشن بار كوچك تر است. با استفاده از اين روش، فضاي بسيار زيادي در طراحي سايت گرفته نمي شود و در عين حال بر روي دستگاه هاي كوچك نيز قابل مشاهده است.

Modal تمام صفحه

اگر از فيلد جستجوي كشويي خوشتان نمي آيد، مي توانيد به جاي آن از پنجره مدال در طراحي سايت استفاده كنيد.

اگر به طور سطحي به آن نگاه كنيد، ممكن است كاملا مشابه با مدل كشويي در طراحي سايت به نظر برسد. اما فرم كشويي در قسمت نويگيشن بار، به صورت پنجره مدال نمايش داده مي‌شود.

مي‌توانيد مثال واضحي از اين مدل را در Full Home Living مشاهده كنيد كه مدال جستجو، تمامي صفحه طراحي سايت را در بر مي گيرد.
استفاده از اين مدل توجه هاي زيادي را به خود جلب مي كند و تمركز كاربران را به سمت فرم هدايت مي‌كند. اين ابزار به نحوي طراحي شده است تا به طور كامل ريسپانسيو باشد و استفاده از آن راحت باشد و يكي از نشانه هاي اين مدال در طراحي سايت اين است كه مي توانيد تنها با يك اشاره كوچك آن را ببنديد.

البته اگر نمي خواهيد تا تمام صفحه طراحي سايت شما تنها با يك فيلد جستجوي كوچك پر شود، اين مدل براي شما كارايي ندارد، اما اگر جسارت كافي براي افزودن محتواي بيشتر به صفحه داريد، مي توانيد مدال جستجوي خود را مانند طراحي سايت Comedy Central ايجاد كنيد.

در اين طراحي سايت نيز فيلد جستجو تمام صفحه را در بر مي‌گيرد، اما شامل لينك هاي بيشتر براي جديدترين اخبار و پيش نمايش ها است.

اگر داراي پست هاي جديد، دسته‌بندي‌هاي جذاب يا اخبار تازه هستيد مي توانيد از اين روش براي نشان دادن لينك ها و پيوند هاي اضافه بر روي صفحه خود استفاده كنيد. مدال هاي تمام صفحه به خوبي عمل مي كند، اما نبايد از تجربه كاربري نيز غافل شويد. اطمينان حاصل كنيد كه مدال بر روي تمامي دستگاه ها به خوبي عمل مي كند و كاربران مي توانند به راحتي فيلد جستجو را ببندند.

ورودي هاي پاسخگوي درون خطي (Inline Responsive Inputs)

فرم هاي خطوط دروني پويا، فيلدهاي جست و جوي مخفي دوگانه اي را در كنار منوهاي كشويي طراحي سايت پيشنهاد مي كند.

با استفاده از فرم جستجو درون خطي، مي توانيد بخش جستجوي طراحي سايت را به ناوبري خود منتقل كنيد، اما آن را به صورت درون خطي قرار دهيد. درون طراحي سايت Designmodo از اين مدل بهره گرفته شده است و انتخاب، نمونه اي محبوب براي اغلب وب سايت ها است. براي مثال، طراحي سايت Cartoon Brew را بررسي كنيد. قسمت نويگيشن آن ها داراي يك ذره بين جستجو است كه به صورت واضح قابل مشاهده است، اما تا هنگامي كه قصد جستجو در وب سايت را نداشته باشيد، فرم جستجو قابل مشاهده نيست.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/133/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۰۳ توسط:گرگ سفيد موضوع:

اجازه SERP هاي محلي اروپايي جديد گوگل به كاربران

(SERP مخفف كلمه Search Engine Results Page است و به معني صفحه نتايج سئو ي موتور جستجو مي باشد. SERP نسبت به سالهاي گذشته تغييرات زيادي كرده و امكانات زيادي به آن اضافه شده است)

به نظر مي رسد شركت گوگل در حال تلاش براي جلوگيري از شكايت غير قانوني در رابطه با جستجو هاي محلي سئو است.

SERP هاي جديد، در حال ظهور در كشور آلمان هستند كه به كاربران اجازه مي دهند تا براي نيازهاي محلي سئو ي خود به دنبال دايركتوري هاي جايگزين باشند. اين، بخشي از تلاش مداوم گوگل براي رفع كميسيون اروپايي و قوانين سئو ي آن در خريد اينترنتي است.

تصويري كه در پايين مشاهده مي كنيد نشان مي دهد كه نتايج جستجوي سئو ي محلي نيز بر روي خريد كاربران تاثيرگذار است. EC نيز در حال بررسي اقدامي رسمي عليه گوگل در رابطه با جستجو هاي محلي سئو است.

(كميسيون اروپا (به انگليسي: European Commission) نقش قوه مجريه را در اتحاديه? اروپا ايفا مي‌نمايد. اين كميسيون مسئول پيشنهاد قوانين سئو ، اجراي تصميم‌گيري‌ها، تنفيذ پيمان‌نامه‌ها و روي هم رفته انجام كارهاي روزمره اتحاديه اروپا است.

ساختار كميسيون اروپا بصورت كابينه‌اي متشكل از 27 نماينده يا كميسيونر است، و هر يك از كشورهاي عضو اتحاديه اروپا داراي يك نماينده در كميسيون اروپا هستند. اين نمايندگان نه براي پيگيري منافع كشور خود، بلكه در راه تحصيل منافع همه? اتحاديه اروپا فعاليت مي‌كنند.

دفتر اصلي كميسيون اروپا در شهر بروكسل پايتخت بلژيك قرار دارد.)

شركت Yelp هم اكنون در حال انتقاد از اين وضعيت سئو است. اين شركت، مسئول جستجو هاي محلي سئو و سايت هاي دايركتوري در آلمان است. تصوير زير توسط فرانك استندمن براي ما ارسال شده است.

شركت Yelp كه پيش از اين نيز انتقاد هايي در رابطه با اين موضوع بروز داده است، در سال 2013 و 2014 اعلام كرد كه رقباي شركت گوگل ترافيك قابل توجهي را در سئو توليد مي‌كنند. در ادامه، تصويري از شركت Yelp مشاهده مي كنيد كه نشان مي دهد اكثريت توجه كاربران بر روي نوع موتور جستجو محلي سئو متمركز نيست.

تجزيه و تحليل نتايج در جستجوي گوگل

شركت گوگل درخواست كرده است كه هر يك از اهداف EC به صورت جدي پيگيري شود. آنچه ما شاهد آن هستيم تلاش هاي شركت گوگل براي جلوگيري از شكايت رسمي كميسيون اروپايي از آن است كه ممكن است به ميلياردها دلار جريمه منجر شود.

Yelp و ساير منتقدان شركت گوگل موافقند كه اين نوع از تغييرات در SERP، تاثيراتي غير مستقيم بر روي ترافيك آن ها دارد. آن ها مايلند تا تغييرات اساسي بيشتري در SERP مشاهده كنند. شركت Yelp تحليل و بررسي هاي خود را منتشر كرده است، اما بايد آمار و ارقام بيشتري براي تعيين دقيق وضعيت تاثير مشتريان بر روي اين صفحات منتشر شود.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/134/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۴۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

قدم هاي كوچك گوگل براي كسب درآمد بيشتر از Google Assistant و Google Home ( قسمت دوم )

با وجود اين كه در حال حاضر هيچ تبليغي در اين ليست محلي سئو وجود ندارد، بسيار آسان است تا شركت گوگل بخواهد مبلغي بابت گواهي گارانتي خود از افراد درخواست كند يا براي تبليغ كنندگان سرويس هاي محلي سئو را از يك اسپانسر استفاده كند.

گوگل اسمارت

براي شركت گوگل بسيار آسان است تا بخواهد اسپانسرهايي براي بخش جستجوي سئو يا تبليغات بر روي صفحه نمايش هاي خود نشان دهد. اين مدل، به احتمال زياد حداقل آسيب را به كاربران سئو خواهد رساند. اين مدل هم اكنون عرضه نشده است، اما بازاريابان بايد برخي تبليغات درون صفحه اي را براي تجارت خود پيش‌بيني كنند تا آن را بر روي صفحه نمايش هوشمند سئو ي گوگل در آينده نزديك نمايش دهند .

يكي از تحليل گران سئو تخمين زده است كه شركت گوگل بيش از 50 ميليون دستگاه Home Hub Smart را در سطح جهان به فروش رسانده است و 43 ميليون از اين دستگاه ها تنها در ايالات متحده آمريكا به فروش رسيدند. صفحه نمايش هوشمند سئو ي گوگل به نظر مي‌رسد داراي بهترين بلندگوي هوشمند سئو در ميان دستگاه هاي مشابه باشد كه رقيب جدي آمازون اكو محسوب مي شود.

انواع ديگر تبليغات

تقريبا دو سال پيش شركت گوگل آگهي صوتي براي فيلم "ديو و دلبر" اجرا كرد كه توسط كاربران سئو مورد استقبال زيادي قرار گرفت. شركت گوگل اعلام كرد كه آگهي هاي صوتي منتشر شده تبليغات نيست اما به نظر مي رسد كه آگهي هاي منتشر شده بخشي از همكاري شركت گوگل با ديزني در سئو بوده است. اما از آن زمان تا به حال تبليغات مشابه ديگري از طرف كمپاني گوگل منتشر نشده است.

اما اگر شركت گوگل اين تبليغات را بار ديگر در دسترس مردم قرار دهد، به احتمال زياد تبليغ كنندگان زيادي از آن استقبال خواهند كرد و حاضرند مبالغ زيادي براي نمايش تبليغات خود توسط شركت گوگل پرداخت كند. تئوري فرضي نيز وجود دارد كه شركت گوگل قصد دارد بخشي خاص از صفحه‌نمايش هوشمند سئو ي خود را به بخش تبليغات اختصاص دهد تا تبليغ كنندگان بتوانند آگهي هاي خود را به نمايش بگذارند و شركت گوگل نيز از اين راه كسب درآمد كند.

اگر قبول كنيم كه سهم شركت گوگل از بازار بلندگوهاي هوشمند تنها 25 درصد است، با اين وجود اين جمله به معناي آن است كه بيست و پنج ميليون دستگاه در ايالات متحده آمريكا مورد استفاده قرار مي گيرد. اگر اين دستيار صوتي سئو را بر روي گوشي‌هاي هوشمند خود نيز به كار مي‌گيريد، عدد ذكر شده به بيش از يك ميليارد مي‌رسد.

همان طور كه اخيراً نمايش تبليغاتي در گوشي هاي اندرويد نشان مي دهد شركت گوگل قصد دارد از آگهي هاي منتشر شده بر روي دستيار صوتي خود و صفحه اصلي گوگل كسب درآمد كند. علاوه بر ايده هاي واقعي و فرضيه هاي ذكر شده، گزينه هاي ديگري وجود ندارد كه در اين مقاله از قلم انداخته شده باشد. با اين وجود بازاريابان بايد از شركت گوگل انتظار داشته باشند كه در سال آينده آزمايش و گزينه هاي تبليغاتي بيشتري را براي دستياران هاي صوتي خود انجام دهد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/131/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي فرم هاي جستجوي پاسخگو (Responsive Search Forms)

روش ها و روند هاي رايج براي طراحي سايت

تمامي طراحي سايت هاي مدرن بايد از طرح يا قالب پاسخ گو استفاده كنند. اين باعث مي شود كه جست و جو در يك طراحي سايت بر روي تمامي دستگاه ها آسان‌تر شود، اما اين طراحي سايت ها كمي سخت تر از طراحي سايت هاي ديگر است. فيلد جست و جو يكي از مثال هاي بارز از عناصر طراحي سايت ها است كه طراحي و استفاده از آن كمي سخت به نظر مي رسد. با افزايش استفاده از قالب هاي پاسخگو در طراحي سايت ها، طراحان وب روندها و روش‌هاي جديدي براي ايجاد فرم هاي جستجو پيدا كرده اند كه قابل دسترس است و از نظر ظاهري بسيار زيبا به نظر مي رسند.

بهتر است نگاهي به برخي مثال هاي فرم جستجو در طراحي سايت بيندازيم. اين مثال ها بايد قادر باشند تا به شما كمك كنند رابط كاربري جستجوي خود را طراحي كنيد و ايده هايي براي پروژه هاي بعدي خود به دست آوريد.

رايج ترين ويژگي جست و جو در طراحي سايت ، فرم جستجوي كشويي (Dropdown Form) است. اين نوار را مي‌توان از طريق قرار دادن لينك در قسمت نويگيشن بار ايجاد كرد كه مي توان از طريق آن، جستجو را فعال يا غير فعال كرد. از آن جايي كه بسياري از طراحي سايت ها از نويگيشن ثابت استفاده مي‌كنند، حفظ فيلد جستجو در تمامي قسمت هاي طراحي سايت كار آسان تري است.

اما حتي با وجود نويگيشن بار ثابت، مي توانيد متوجه شويد كه ويژگي فرم جستجوي كشويي مانند، به شدت كاربردي است، زيرا فضاي كافي زيادي بر روي صفحات پاسخگو وجود ندارد تا بتوانيد فرم جستجو را بدون آسيب به محتواي اصلي درون طراحي سايت قرار دهيد.

سايت خبري Search Engine اين كار را به سرعت و راحتي در قسمت بالاي صفحه خود انجام داده است.

اين طراحي سايت از آيكون ذره بين مانندي كمك مي گيرد كه در قسمت بالاي وب سايت قرار گرفته است و براي تمام كاربران قابل مشاهده است.

هنگامي كه فيلد جستجو نمايش داده مي‌شود، ذره‌بين قرار گرفته به طور اتومات تبديل به X مي‌شود. استفاده از اين ابزار، روشي عالي براي بهبود رابط كاربري طراحي سايت است تا افراد متوجه شوند كه هر زمان قصد داشته باشند مي توانند فيلد جستجو را ببندند.

بهتر است به اين نكته نيز اشاره كنيم كه اين طراحي سايت خارق العاده است و به صورت بدون نقص با تمامي وب سايت ها و تمامي دستگاه ها هم خواني دارد.

Problogger يكي ديگر از مثال هاي خوب در اين زمينه است كه عملكرد آن در موبايل و دسكتاپ كمي متفاوت است.

هنگامي كه جستجوي خود را در صفحات كوچك تر انجام مي دهيد ذره بين موجود براي جستجو را در قسمت فيلد جستجو پيدا مي كنيد، اما كاربران دسكتاپ فضاي بيشتري در نويگيشن بار در اختيار دارند كه با استفاده از آن، فيلد جستجو نهايت عملكرد خود را نشان مي‌دهد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/132/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۸ توسط:گرگ سفيد موضوع: