فروش اعتباری اسنوا
اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

8 نوع متفاوت از وب سايت ها و نحوه ي طراحي آن ها ( قسمت دوم )

2. وب سايت هاي مجله مانند

يك طراحي سايت مجله مانند شامل مقالات، تصاوير و ويديو هايي ست كه به صورت آموزشي و براي اطلاع رساني عرضه مي‌شود. در 20 سال گذشته، صنعت مجلات از پلتفرم هاي چاپي به فرمت ديجيتال تغيير كرده است. طراحي سايت مجله مانند بيشتر جنبه وب سايت اطلاع رساني دارد كه مقالات و مطالب نوشته شده در اين نوع طراحي سايت ها از سوي منتشر كنندگان سرتاسر جهان و سازمان هاي متفاوت عرضه مي شود.

اگر به فكر ساخت طراحي سايت مجله مانند هستيد، كار خود را با ايجاد چارچوب اوليه شروع كنيد. كاربران، علي رغم زماني كه به وب سايت شما مراجعه مي‌كنند، بايد قالب و چارچوب مشابهي را مشاهده كنند و هر كدام از مقالات قرار گرفته بر روي سايت بايد داراي قالب و نويگيشن يكسان باشد. به ياد داشته باشيد كه كليت طراحي سايت در صفحات نمايش متفاوت و سايزهاي مختلف آن چگونه به نظر مي رسد، تا اطمينان حاصل كنيد كه محتواي شما بر روي دسكتاپ ها و اسمارت فون ها به راحتي خوانا است.

Urban Omnibus، يكي از نمونه هاي طراحي سايت مجله مانند است كه با طرحي نسبتا سنتي عرضه شده است. موضوع طرح كلي وب سايت آن ها، در حال حاضر با تصوير يكي از اسطوره هاي قديمي نمايش داده شده است و در قسمتي كوچك توضيحاتي در رابطه با مقالات عرضه شده ارائه شده است. در قسمت زيرين هر پست، قالبي گنجانده شده است كه در آن تصوير، عنوان و شرح مختصري از آنچه خوانندگان در داخل هر مقاله پيدا مي كنند قرار گرفته است.

3. وب سايت هاي تجارت الكترونيك

طراحي سايت تجارت الكترونيك، مركز خريد آنلايني است كه كاربران مي‌توانند محصولات يا خدمات خود را از شركت شما خريداري كنند.

يك صفحه وب سايت قوي در زمينه تجارت الكترونيك، فهرست محصولات، فيلتر بر اساس دسته هاي مورد نظر، فروش و خريد را براي كاربران آسان مي كند. يكي از آسان ترين روش ها براي شروع اين است كه از پلتفرم هايي مانند Shopify يا SquareSpaceاستفاده كنيد. تيم تجارتي شما مي تواند موجودي آنلاين و ليست محصولات جديد خود را به روز كند. به علاوه، به دليل اينكه سيستم تجارت الكترونيك بسيار در هم آميخته است، مي توانيد فروش، تداركات و بازاريابي خود را به خوبي مشخص كنيد. در قسمت طراحي، سيستم عامل هاي مربوط به تجارت الكترونيك چندين قالب را ارائه مي دهند كه نيازهاي هر گونه كسب و كاري را براورده مي كند.

وب سايت تجارتي FlipKart

اين طراحي سايت محصولات بسيار زيادي را به فروش مي رساند، كه اين عبارت به اين معني است كه آيتم ها و موارد بسيار زيادي بر روي هوم پيج آن ها وجود دارد. به دسته بندي محصولات آن ها دقت كنيد كه چگونه محصولات خود را به طبقه بندي هاي متفاوت تقسيم كرده اند، اما در عين حال محصولات برجسته روز را در صفحه اصلي خود ارائه مي‌دهند. تمامي تصاوير قرار گرفته بر روي اين سايت به صورت حرفه اي طراحي شده است و محصولات را به صورت واضح نشان مي‌دهد، اما توضيحات قرار گرفته براي هر محصول به صورت كلي مختصر است و با مراجعه به صفحه مربوط به هر آيتم مي توانيد جزئيات بيشتري از آن را مشاهده كنيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/163/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP ( قسمت سوم )

در مايكروسافت، شما اساساً از ويندوز براي پردازش استفاده مي كنيد، بنابراين مي توانيد به راحتي دستورالعمل‌هاي منتشر شده توسط ديجي سرت در سئو را دنبال كنيد. از سوي ديگر، در Apache نحوه كار مي‌تواند كمي مشكل تر باشد.

(كارساز وب آپاچي يا سرويس دهنده? اچ‌تي‌تي‌پي آپاچي كه بيشتر آن را آپاچي مي‌نامند، يك برنامه? كارساز وب است كه نقش كليدي در توسعه? سئو در دنياي وب ايفا مي‌كند. در سال 2009 آپاچي اولين برنامه? كارساز وب بود كه حدود 100 ميليون وب‌گاه به كمك آن سرويس‌دهي مي‌كردند و سئو را توسعه مي دادند. آپاچي همچنين نقشي كليدي در گسترش آغازين شبكه جهاني اينترنت داشته‌است. از اين سرويس دهنده به‌طور معمول در محيط‌هاي بر پايه? يونيكس و لينوكس استفاده مي‌شود.

آپاچي توسط انجمن برنامه‌نويسان آزاد توسعه و پشتيباني مي‌شود و تحت حمايت بنياد نرم‌افزاري آپاچي قرار دارد.

اين برنامه براي طيف بسيار وسيعي از سيستم‌هاي عامل قابل استفاده است. از جمله? آن‌ها: يونيكس، گنو، فري بي‌اس‌دي، لينوكس، سولاريس، NovelNetware,آميگااُاس، مك‌ااس‌اكس، ويندوز، OS/2 و eComStation.)

راهنماي Apache

براي شروع توسعه سئو ، بايد سفارش ديجيكرت خود را از طريق دستي حفظ كنيد و كليد خصوصي درخواست امضاي گواهي را توليد كنيد.

خروجي آن به ترتيب فايل هاي .key و .csr خواهد بود و بايد اطمينان حاصل كنيد كه مجوز هاي لازم براي تغيير در ميزباني اين فرآيند وجود دارد. بنابراين، قبل از شروع كار سئو بايد با محيط لينوكس و يونيكس آشنا شويد.

توليد كليد خصوصي و فايل هاي CSR

انجام اين عمليات براي سئو به عنوان روت يا ريشه امري ضروري است. با استفاده از دستور سوئيچ كاربر اصلي به صورت فوق، با استفاده از هايفن، مي توانيد قبل از انجمن هر گونه خطا، آن را به روت تغيير دهيد. يك دايركتوري خصوصي و ايمني مانند دامنه مشابه خود به دست بگيريد: /home/username-with-sudo

به عنوان روت، بايد مجوز دسترسي و كار با آن را داشته باشيد. كليد خصوصي ECC را با استفاده ازOpenSSL توليد كنيد تا فايل .key را به دست بياوريد و اطمينان حاصل كنيد كه سرور مورد نظر را با نام سرور خود تعويض كنيد.

$ openssl ecparam -out server.key -name prime256v1 -genkey

در مرحله بعد، نياز است تا درخواست امضاي گواهي ECC را صادر ‌كنيد. (از طريق موقعيت مكاني كشور، ايالت يا استان، شهر، سازمان) مشخص كنيد كه چه موقعيت هايي در جزئيات نمايش داده مي‌شود. مهم ترين زمينه در FQDN قرار دارد. اين گواهي تنها براي استفاده با آدرس وب سايت شما در سئو مورد استفاده قرار مي‌گيرد:

$ openssl req -new -key server.key -out server.csr -sha256

(يك نام دامنه? جامع‌الشرايط (به انگليسي: FQDN) كه به نام دامنه? مطلق هم شناخته مي‌شود، يك نام دامنه‌اي است كه محل دقيق سلسله مراتب درختي سئو را در سامانه? نام دامنه ((به انگليسي: DNS)) مشخص مي‌كند. اين همه? سطوح دامنه را تعيين مي‌كند، شامل نام‌هاي دامنه? سطح بالا يا (به انگليسي: دامنه سطح‌بالا) و منطقه? ريشه. عموماً (به انگليسي: FQDN) يا چيز ديگري اشتباه گرفته نخواهد شد.

دامنه? ريشه? (به انگليسي: DNS) بدون نام است كه با يك برچسب خالي مشخص شده است. در نتيجه نام دامنه? جامع‌الشرايط هميشه با يك نقطه (.) به انتها مي‌رسد.

در مقابل با نام دامنه‌اي كه به طور كامل تعيين شده است، يك نام دامنه‌اي كه شامل مسير كامل برچسب‌ها از ريشه? (به انگليسي: DNS) نباشد، partially qualified domain name مي‌گويند
)

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/164/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۶ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP ( قسمت دوم )

خطر امنيتي

گول زدن كاربران، از اين نظر كه آن‌ها تصور مي‌كنند در لوكيشن ديگري قرار دارند؛ در حالي كه اين طور نيست، همواره به عنوان خطر جدي سئو براي سوء استفاده از كاربران در نظر گرفته شده است. از دامنه هاي وب سايت هاي محبوب كه داراي اشتباهات جزئي سئو در وب سايت هستند، تا سايت هاي كلاهبرداري كه كاربران را گول مي‌زنند تا اطلاعات حساس را ناديده بگيرند، فريب كاربران همواره امري خطرناك براي سئو در نظر گرفته مي شود. به همين دليل است كه سازندگان مرورگر، به شركت گوگل و سياست‌هاي آن ها اعتماد كافي دارند و مرورگر موزيلا نيز Signed Exchange هاي سئو را در نخستين تبصره خود عنوان كرده است.

مزايا

از طرفي ديگر، بسيار خوب است كه بتوانيم مفهومي را براي غير متمركز كردن محتواي وب سئو به وجود بياوريم تا پكيج ها بتواند ظرف 90 روز از سرورهاي ذخيره شده در خارج از مناطقي كه شبكه هاي فراواني در آن جا وجود دارد استفاده كنند. به عنوان مثال، هنگامي كه دانشمندان و ماجراجويان به مناطق سرد سفر مي كنند، مي توانند از آذوقه خود تا مدت 90 روز در فضاهاي سرد و بالاي كوه ها استفاده كنند.

پياده سازي، به طور خلاصه

بهترين جزئيات سئو براي به كارگيري اين ويژگي را مي توانيد از طريق ويديو هايي كه در استيج AMPCONF2019# گرفته شده است مشاهده كنيد. اين فيلم ها سهولت استفاده از محصول جديد گوگل با استفاده از Cloudfare را نشان مي دهد، كه يك فروشنده و سازنده گواهينامه Signed Exchange با رابط كاربري ساده است. براي راه اندازي كلادفر، نياز به ويرايش تنظيمات DNSبراي اشاره به سرور هاي كلادفر داريد، كه پراكسي مورد نظر را به سرور اصلي باز مي گرداند. اگر قادر به انجام اين كار هستيد، ديگر نيازي نيست تا از TLS براي سئو استفاده كنيد.

خودتان نيز مي‌توانيد Signed Exchange را به كار بگيريد!

اگر خودتان قصد داريد اين تكنولوژي سئو را به كار بگيريد، بايد گواهي TLS خود را تغيير دهيد و هر 90 روز آن را تمديد كنيد. اگر با نحوه انجام اين كار از طريق كليك برروي Let’s Encrypt آشنايي داريد، مي توانيد از اين گزينه استفاده كنيد. DigiCert در حال حاضر تنها ارائه دهنده گواهي براي Signed Exchange است، كه بسياري افراد پيش بيني مي كنند در آينده نزديك ساير شركت هاي مربوطه نيز به اين صنعت وارد شوند.

Digi Cert

اگر پيش از اين از ديجي كرت استفاده نكرده‌ايد، بهتر است يك حساب كاربري باز كنيد و توانايي اجراي Shell Terminal بر روي ميزبان خود، براي ساخت كليدECC (رمزنگاري منحني القايي) و سرور CSR داشته باشيد. اين مراحل به اين جهت براي TSLضروري است تا اطمينان حاصل شود كه كليد خصوصي براي رمزگذاري و رمزگشايي ارتباطات مرتبط با نام دامنه شما، معتبر است. ديجي كرت داراي دستورالعمل براي آپاچي و مايكروسافت است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/161/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۰:۱۷ توسط:گرگ سفيد موضوع:

بهترين منابع براي طراحي سايت الهام بخش

در دنياي امروز طراحي سايت كه پر از تكنولوژي است ، داشتن يك سايت منحصر به فرد و به روز غير قابل يك امتياز بزرگ محسوب مي شود .

اما گاهي اوقات ، قرار دادن جزئيات طراحي سايت كنار يكديگر چالش برانگيز است . تصميمات زيادي مي توان گرفت ! يك طراحي سايت مينيماليستي پياده سازي كنيد يا پيچيده تر كار كنيد ؟ از چه رنگ هايي بايد استفاده كنيد ؟ در اين بين فونت ها و عكس ها را نيز نبايد در طراحي سايت فراموش كنيد .

وقتي در پاسخ به اين سوالات دچار مشكل مي شويد نگاهي به طراحي سايت هاي ديگر بيندازيد و خلاقيت خود را تقويت كنيد .

ما براي شما ليستي آماده كرديم كه منابع الهام بخشي را براي طراحي سايت شامل مي شود . با استفاده از اين منابع مي توانيد طراحي سايت خود را با سليقه اي هر چه تمام تر طراحي كنيد .

پينترست

فوايد

بزرگ ترين فايده استفاده از پينترست براي طراحي سايت الهام بخش ، عريض بودن آن است . در واقع پينترست تمامي صفحه را در بر مي گيرد . شما مي توانيد جست و جوي گسترده اي را براي " طراحي سايت الهام بخش " يا " رنگ هاي مناسب براي طراحي سايت " و " عكس در طراحي سايت " انجام دهيد . در هر صورت شما نتايج زيادي را پيدا خواهيد كرد . هر چه منابع و نتايج بيشتري را بررسي كنيدطراحي سايت الهام بخش تري را مي توانيد پياده سازي كنيد .

از فوايد ديگر پينترست مي توان به عكس هاي آن اشاره كرد كه به صورت عمودي در طراحي سايت قرار گرفته اند و نماي گسترده تري به شما نمايش داده مي شود كه شما مجبور نيستيد براي مشاهده عكس بزرگتر حتما روي آن كليك كنيد .

مضرات

بر خلاف ساير طراحي سايت هاي الهام بخشي كه توسط ساير طراحان ساخته شده اند ، پينترست توسط مردم و براي آن ها طراحي شده است . اين به آن معني است كه بعضي از طراحي سايت هايي كه پيدا مي كنيد كم تر منحصر به فرد ، ويژه و الهام بخش خواهند بود .

Designspiration

طراحي سايت Designspiration تا حدودي مانند پينترست است . مثل پينترست ، طراحي سايت اين وب به شكلي است كه مردم مي توانند عكس ها ، مقالات يا چيز هاي الهام بخش را ذخيره كنند . فقط با Designspiration همه چيز به طراحي وابسته است .

شما مي توانيد تمامي چيز هاي الهام بخش را در اين طراحي سايت پيدا كنيد . از مهم ترين آن ها مواردي است كه مربوط به طراحي سايت مي شود . اين سايت مثال هاي زيادي درباره طراحي سايت هاي عالي دارد كه شما مي توانيد از آن ها الگو بگيريد و براي طراحي سايت خود استفاده كنيد .

 

 منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/162/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۳۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

استفاده از TLS براي به دست آوردن URL هاي برند در حافظه ي گوگل AMP

شركت گوگل موفق شده است راه حلي در رابطه با پياده سازي URL هاي سئو در نتايج جستجوي گوگل AMP آماده كند. اگر كسب و كار شما به نتايج جستجوي سئو ي گوگل AMP بستگي دارد، ممكن است بتوانيد از كمك راهنماي زير براي پياده سازي بسته نرم افزاري وب بهره ببريد. اين طرح پيشنهادي سئو شامل Vendor است كه اين كار را براي شما آسان مي كند، يا رمزنگاري TSL شما را براي مطابقت با ساير اجزاي به كار رفته تغيير مي دهد. آگاه باشيد كه اعلاميه سئو ي شركت گوگل تا حدودي گمراه كننده است: " صفحات AMP را بطور فوري از دامنه‌هاي خود بارگذاري كنيد."

بارگذاري فوري صفحات ،AMP به طور قطع درون دامنه هاي وب سايت شما شكل نمي گيرد؛ بلكه از طريق دامنه هاي شركت گوگل مهيا مي شود. ويژگي جديد سئو به شما امكان مي دهد تا پكيج وب را به صورت رمز نگاري شده به اشتراك بگذاريد تا نسخه هاي اخير مرورگر گوگل كروم، درون پلتفرم هاي همراه، بتوانند با استفاده از تغيير مكان واقعي از سوي گوگل، نياز كاربران را مهيا كنند، اما سازندگان ساير مرورگرها بايد مراقب اين توسعه سئو و به روزرساني باشند.

شركت گوگل داراي سياست حفظ حريم خصوصي است كه در مبحث بارگذاري AMP در سئو ، هنگامي به كار گرفته مي شود كه آن ها AMP شما را در بخش نتايج جستجوي سئو ، از قبل رندر مي كنند. آن ها رخداد هاي مربوطه در شبكه را به تاخير مي اندازند و به سرور اصلي منتقل مي كنند. شركت گوگل از دستياران و ذخيره هاي موجود در بخش Cache گوگل استفاده مي كند و تا هنگامي كه اولين كليك را بر روي صفحه خود انجام ندهيد، كوچك ‌ترين سيگنالي براي سئو در هيچ نقطه از وب سايت خود دريافت نخواهيد كرد. بسياري از افراد فكر مي‌كنند كه اين ويژگي سئو يك امتياز منفي، اما ضروري براي شركت گوگل است كه با استفاده از اين كار بتواند نتايج جستجوي خود را به خوبي كنترل كند.

معايب

هنگام استفاده از Signed Exchange گوگل، كاربران تصور مي‌كنند كه با كليك بر روي نتايج جستجوي سئو مستقيما وب سايت شما را مشاهده مي كنند، در صورتي كه اين چنين نيست. قبل از اين كه مرورگر ها بتوانند http ضروري را براي بارگذاري صفحات از سرور اصلي شما شروع كنند، كليك ثانويه براي انجام اين كار مورد نياز است، و تنها در صورت انجام كليك ثانويه مي توانيد بلوك هاي سرور خود را مشاهده كنيد. مطمئن باشيد كه شركت گوگل نظرات كاربران و رتبه بندي سئو ي وب سايت شما را در بخش كنسول جستجوي گوگل نمايش مي دهد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه به شركت گوگل و سياست‌هاي آن ها اعتماد كنيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/159/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۳۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

8 نوع متفاوت از وب سايت ها و نحوه ي طراحي آن ها

توجه به طراحي سايت ها، امروزي ضروري در رونق كسب و كار است. هم اكنون نزديك به 1.7 ميليارد وب سايت آنلاين وجود دارد، كه انواع بسيار زيادي از طراحي سايت هاي متفاوت را به وجود مي آورند، اما اين تنوع زياد باعث ايجاد سردرگمي در نوع و بهترين طراحي موجود براي وب سايت ها مي شود.

به عنوان طراح يا صاحب طراحي سايت ، نياز است با انواع طراحي هاي متفاوت وب پيج ها آشنايي داشته باشيد، تا بتوانيد درك كنيد كه كدام مدل مي تواند خواسته هاي شما را برآورده كند. مطالعه ي مدل هاي استفاده شده توسط رقبا و آزمايش آن ها، به شما اجازه مي دهد تا بهترين فرمت موجود را براي خود و مشتريان ايجاد كنيد.

در ادامه، با 8 نوع متفاوت از طراحي سايت ها آشنا مي شويم:

1. HomePage

اين قسمت، مهم ترين بخش طراحي سايت است و مانند چهره و قسمت اصلي برند شما است.

هوم پيج، به بازديدكنندگان طراحي سايت كمك مي كند به قسمت هاي مختلف وب سايت سر بزنند و همچنين به عنوان عاملي اصلي براي تعيين نرخ تبديل شناخته مي شود. از آن جايي كه اكثر مردم از طريق هوم پيج به وب سايت شما وارد مي شوند، طراحي آن حائز اهميت بالايي است.

صفحه اصلي مي تواند در قالب اشكال مختلفي ظاهر شود و در حالي كه طراحي آن اهميت بالايي دارد، همواره به ياد داشته باشيد كه كه هدف اصلي از ايجاد اين صفحه، نويگيشن اصلي و اصلي ترين نقطه براي بازديدكنندگان طراحي سايت است. كسب و كار خود را مشخص كنيد و UVP منحصر به فرد خود را ارائه دهيد. سلسله مراتب طراحي سايت را به صورت صحيح و ساختار نويگيشن را در صفحه ي اصلي ايجاد كنيد. سعي كنيد از پالت رنگ مرتبط با برند، لوگو و تصاوير مرتبط با كسب و كارتان استفاده كنيد. قسمت هوم پيج و تصاوير به كار رفته در آن، ارتباط تنگاتنگي با يكديگر دارند، بنابراين اين تصاوير بايد گوياي شخصيت شما و ويژگي برندتان از طريق تصاوير و كلمات باشد.

Matcha Kari، مثالي عالي از اين نوع طراحي سايت است. به قسمت نويگيشن در بالاي صفحه دقت كنيد كه به خوبي مواردي كه مي توانيد در اين وب سايت پيدا كنيد را توضيح و نمايش مي دهد. در اين قسمت از طراحي سايت ، بازديد كنندگان مي توانند كوپون دريافت كنند، در قسمت اشتراك ايميل عضويت دريافت كنند يا ويديوهاي متفاوت در رابطه با محصولات مختلف اين وب سايت مشاهده كنند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/160/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۲۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

روند هاي خلاقانه طراحي وب در سال 2019 ( قسمت پنجم )

9. ‏ نويگيشن Thumb-Friendly

با وجود اين كه مرور طراحي سايت ها بر روي تلفن همراه روز به روز در حال افزايش است و به طور رسمي جاي مرور وب سايت ها در دسكتاپ را گرفته است طراحي سايت ها براي استفاده در موبايل به‌طور قابل توجهي در حال افزايش است و وب سايت ها را بايد به گونه اي طراحي كرد كه هنگام استفاده از انگشت شست بر روي موبايل با راحتي تمام بتوان طراحي سايت ها را مورد استفاده قرار داد. يكي از مهم ترين مطالعات در اين زمينه مطالعه جاش كلارك در كتاب Design For Touch است كه او در اين كتاب نحوه ي نگه داشتن تلفن همراه توسط كاربران را بررسي مي‌كند و نوع حركات، به‌خصوص حركات شست و در نظر گرفتن آن در طراحي سايت را مورد مطالعه قرار مي دهد. هم اكنون، به صورت روزانه كاربران بيشتري با انگشت شست خود از نويگيشن طراحي سايت استفاده مي كنند، كه مانند منوي همبرگري به قسمت انتهايي صفحات موبايل منتقل شده است.

10. تنوع

اغلب اوقات، افراد فراموش مي كنند كه طراحي سايت ها به صورت جهاني قابل دسترس هستند. شبكه جهاني اينترنت ميلياردها افراد را در سراسر جهان به يكديگر متصل مي‌كند و باعث مي‌شود فرهنگ هاي متفاوت در كنار يكديگر قرار گيرند و افراد متفاوت با توانايي‌ها، سن، جنسيت و ويژگي هاي متفاوت به صورت مشترك در كنار يكديگر باشند.

حتي با كوچ كترين پيشنهادات، مانند به كارگيري رنگ هاي متفاوت پوست در اموجي هاي شركت اپل، مي توان كاري كرد تا افراد با راحتي بيشتري بتوانند فضاي برند مورد نظر را مورد استقبال قرار دهند و از آن استفاده كنند. سال 2019 بايد فرصتي بزرگ براي طراحان وب باشد تا قدم‌هاي بزرگ تري براي بهبود توانايي هاي خود و رعايت استانداردهاي اجتماعي و فرهنگ هاي متفاوت بردارند. دنياي امروز، همچنان راه زيادي براي رسيدن به ايده آل هاي استاندارد دارد، اما اين طراحان مي توانند از ايده هاي خود در طراحي سايت استفاده كنند تا بتوانند با افراد حقيقي، ارتباط واقعي برقرار كنند.

پيش به سوي طراحي هاي رايج وب سايت در سال 2019

آخرين سال دهه، يعني سال 2019، در طراحي سايت ، بي صبرانه منتظر شما است. همچنان فرصت زيادي باقي مانده است تا شگفتي هاي بيشتري را در دنياي طراحي سايت مشاهده كنيد و نوآوري هاي افراد متفاوت را به اين فهرست اضافه كنيم. همان طور كه با تمام وجود منتظريم تا ببينيم چه روند هاي جديدي به اين ليست اضافه مي‌شوند، از اين بابت مطمئن هستيم كه استفاده و خلق روش هاي جديد به دست شما اتفاق خواهد افتاد!

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/157/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۵۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

شركت گوگل ويديو هاي جديدي را با عنوان SEO Mythbusting منتشر مي‌كند

مجموعه ويديو هاي جديد سئو كه از طرف تيم تجزيه و تحليل شركت گوگل منتشر مي شود، در رابطه با تصورات غلط رايج و پرسش‌هاي مطرح شده در زمينه سئو صحبت مي‌كند و به بسياري از ابهامات و پرسش‌ها پاسخ مي‌دهد.

شركت گوگل سري ويديو هاي جديدي از سئو را در كانال وب سايت خود با عنوان SEO Mythbusting منتشر كرده است. اين ويديوها كه توسط مارتين اسپيلت، از كه از وب مسترهاي گوگل است تهيه شده است، با كمك توسعه دهندگان سئو و جستجوگران اينترنتي در رابطه با تصورات غلط رايج سئو صحبت خواهد كرد. در اين ويديو ها پرسش ها و مسائل متفاوت بررسي خواهند شد و پرسش هاي رايج و مفاهيم غلط سئوبراي كاربران به صورت كامل توضيح داده خواهد شد و همچنين راه‌حل‌ها و پاسخ هاي زيادي توسط اين افراد براي سئو ارائه خواهد شد.

در ادامه، ويديو تريلري كه شامل تعدادي از جستجوگرها و توسعه دهندگان سئو است را مشاهده مي كنيد كه مارتين اسپيليت نيز در اين ويديو معرفي حضور دارد.

منبع اين ويدئو ها

براي استفاده از اين ويديوهاي سئو و تمامي ويديو هاي ديگر منتشر شده توسط گوگل، مي توانيد به كانال گوگل وب مستر در يوتيوب مراجعه كنيد و ويديو هاي درخواستي خود را مشاهده كنيد.

همان طور كه شركت گوگل در توضيحات ويديو خود عنوان كرده است: سئو ها مي توانند تا حدي خطراتي براي كاربران به همراه داشته باشند و استفاده از سئو ها براي توسعه دهندگان همواره راه آساني نبوده است. اين ويديوها بسياري از غلط هاي رايج و حقايق مرتبط با سئو را بررسي خواهد كرد و مي تواند به عنوان داده هاي پشتيبان براي مشتريان و همكاران مورد استفاده قرار گيرد و قادر است نكاتي را ارائه دهد كه ممكن است به صورت اشتباهات رايج در ميان توسعه‌دهندگان مورد استفاده قرار بگيرد و همچنين مي‌تواند پيشنهاداتي براي بهبود سئو و استفاده از آن به كاربران ارائه دهد.

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/158/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۱۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

روند هاي خلاقانه طراحي وب در سال 2019 ( قسمت چهارم )

6. تكامل چت بات ها

چت بات ها مدت زماني است كه نقش خود را به خوبي در طراحي سايت ايفا كرده‌اند، اما نهايتا به ويژگي مهمي در سال 2019 تبديل شده‌اند. اهميت چت بات ها عمدتاً به دليل پيشرفت هاي انجام گرفته در AI و يادگيري ماشيني طراحي سايت است، كه باعث مي شود اين چت بات ها به ابزاري هوشمند و تاثيرگذار تبديل شوند.

چت بات هاي جديد بيش از پيش بر روي طراحي سايت ها نمايش داده مي شوند و تنظيمات بيشتري براي سفارشي سازي آن ها به كار گرفته مي‌شود و تفاوت‌هاي عمده‌اي با طراحي سايت هاي گذشته خواهند داشت. رنگ هاي روشن باعث مي شود اين چت بات ها برجسته تر و جذاب تر از قبل نمايش داده شود. همچنين پيش بيني مي شود كه با استفاده از ويژگي هاي جديد براي شخصي سازي چت بات در طراحي سايت ، كاربران احساس راحتي بيشتري هنگام استفاده از آن داشته باشند و اين بات ها حالت شخصي تري به خود بگيرند.

هوش مصنوعي، هوش صناعي يا هوش ماشيني (به انگليسي: Artificial Intelligence) به هوشي كه يك ماشين در شرايط مختلف از خود نشان مي‌دهد، گفته مي‌شود. به عبارت ديگر هوش مصنوعي به سيستم‌هايي گفته مي‌شود كه مي‌توانند واكنش‌هايي مشابه رفتارهاي هوشمند انساني از جمله درك شرايط پيچيده، شبيه‌سازي فرايندهاي تفكري و شيوه‌هاي استدلالي انساني و پاسخ موفق به آنها، يادگيري و توانايي كسب دانش و استدلال براي حل مسايل را داشته باشند.

بيشتر نوشته‌ها و مقاله‌هاي مربوط به هوش مصنوعي، آن را به عنوان (دانش شناخت و طراحي عامل‌هاي هوشمند) تعريف كرده‌اند

7. محتواي ويديويي بيشتر

امروزه، كاربران دنياي اينترنت نيازي ندارند تا اهميت محتواي ويديويي براي طراحي سايت ها را درك كنند، زيرا اين امر براي تمامي افراد به اثبات رسيده است. استفاده از محتواي ويديويي نه تنها طراحي سايتشما را از ساير وب سايت ها متمايز مي‌كند؛ بلكه براي افرادي كه طراحي سايت شما را مورد بازديد قرار مي‌دهند نيز مفيد است، زيرا باعث مي شود تا افراد در زمان كمتر، تمامي اطلاعات مورد نظر خود را با استفاده از مشاهده ويديو به دست آورند.

اقدام جديدي كه گوگل در اين زمينه انجام داده است، تركيب نتايج صفحات جستجو است كه شامل محتواي ويديويي در قسمت بالاي طراحي سايت هاي استاندارد است. اين اقدام باعث شده است وب سايت ها بتوانند توليدات ويديو و محتواي ويديويي خود را جزو اولويت هاي مهم قرار دهند تا بتوانند جستجوي وب سايت خود توسط كاربران را راحت كنند و محتواي طراحي سايت خود را به صورت موثرتر و با قابليت اشتراك بيشتر به كاربران ارائه دهند.

8. مينيماليسم

يكي از كلاسيك ترين و قديمي ترين روند هاي رايج در طراحي سايت ، مينيماليسم است كه اغلب به عنوان زيبايي شناسي شناخته مي شود. هر چقدر شاخص‌ها و محتواي كم تري بر روي وب سايت وجود داشته باشد، مخاطبان شما كم تر در رابطه با آن ذهن خود را مشغول مي كنند. اگر طراحي سايت به روش درست انجام شده باشد، حتي با وجود طراحي مينيماليسم، خواسته كاربران را به آن ها ارائه خواهد داد.

مينيماليسم، همان روند ديجيتالي سال 2019 را ادامه خواهد داد. انيميشن ها و جلوه هاي جذاب كه باعث جذابيت بيشتر اسكرولينگ مي شوند، به وب پيج ها آزادي بيشتري براي قرار دادن محتوا اهدا مي كند و نتايج مورد نظر در فضايي سفيد، كه در آن تضاد به كار گرفته شده است مشاهده مي‌شود و از تايپو گرافي ساده و واضح، بدون وجود شاخص‌هاي گمراه كننده استفاده مي شود.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/155/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۱:۵۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

باكس هاي جستجوي Sitelink، پيشرفت هاي لوگو و گزارش داده هاي ساختاري، به GSC اضافه شده است

ابزارهاي جديد سئو ، به بخش كنسول جستجوي گوگل اضافه شده است.

شركت گوگل گزارشات جديدي در كنسول جستجوي جديد سئو ي خود معرفي كرده است: گزارش جديد براي داده هاي ساختاري غير قابل تجزيه و دو گزارش در رابطه با پيشرفت هاي جديد.

گزارش داده هاي ساختاري غير قابل تجزيه

داده هاي ساختاري غير قابل تجزيه، گزارش جديد سئو در كنسول جستجوي گوگل است كه خطاهاي رخ داده در داده هاي سازمان يافته را رفع مي كند. اين ابزار تمامي مسائل مربوط به ساختار هاي غير قابل تكثير را شامل مي شود؛ از جمله خطا هاي ساختار داده سئو كه به طور خاص مانع شناسايي آن توسط گوگل مي‌شود. اين گزارش ها به جاي گزارش ويژگي هاي خاص مورد توجه قرار گرفته اند. شركت گوگل اضافه كرد كه مي توانيد از اين ويژگي سئو استفاده كنيد تا ببينيد كه آيا شركت گوگل قادر به تجزيه و تحليل داده هاي ساختاري يا افزودن آن ها به وب سايت است يا خير.

گزارش پيشرفت جستجو در سايت لينك ها

افرادي كه از بخش جستجوي سايت استفاده مي‌كنند، ممكن است گزارش سئو ي جديدي را در بخش گزارشات پيشرفت خود مشاهده كنند تا جزئيات بيشتري در رابطه با پيشرفت ها و خطاهاي سئو ي مرتبط با بخش جستجوي سايت مشاهده كنند. اين گزارش به شما روند هاي رايج، خطاها، اخطار ها و موارد مجاز سئو را نشان مي‌دهد. در اين بخش همچنين مي توانيد وضعيت هر كدام از گزارشات سئو ي خود را به صورت جداگانه توسط كليك كردن بر روي جعبه هاي رنگي بالايي نمودار مشاهده كنيد. همچنين مي توانيد هشدارها و خطاهاي مربوط به هر صفحه را با كليك بر روي رديف خاص در زير نمودار سئو بررسي كنيد.

گزارش پيشرفت لوگو

اگر از لوگو استفاده مي كنيد، شركت گوگل ممكن است گزارش پيشرفت سئو ي جديدي را براي آن اضافه كرده باشد تا جزئيات بيشتري را در رابطه با عملكرد و خطاهاي سئو ي لوگو مشاهده كنيد. در اين گزارش، خطاها و موارد ديگر به شما نمايش داده مي شود. شما حتي مي توانيد وضعيت سئو ي هر كدام از گزارشات خود را به صورت جداگانه با كليك كردن بر روي جعبه هاي رنگي بالايي نمودار مشاهده كنيد. همچنين مي توانيد هشدارها و خطا هاي سئو ي مرتبط با هر صفحه را با كليك كردن بر روي يك رديفي خاص در زير نمودار بررسي كنيد.

كنسول جستجوي گوگل به مديران وب، سئو ها، توسعه دهندگان و صاحبان وب سايت كمك مي‌كند تا مسائل و موضوعات مربوط به وب سايت هاي خود را كشف كنند. گزارش‌هاي جديد شركت گوگل داده‌هايسئو و اطلاعات بيشتري در اختيار كاربران خود گذاشته است و به اين افراد كمك مي كند تا گزارش ها و مسائل مربوط به وب سايت خود را شناسايي كنند و از عملكرد بهتري در بخش جستجوي خود بهره مند شوند. شما مي توانيد از اين گزارش سئو براي به دست آوردن بازديدهاي پيشتر در درون سايت و پيشرفت وب سايت در بخش كنسول جستجو گوگل استفاده كنيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/156/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۱:۲۶ توسط:گرگ سفيد موضوع: