اطلاعات عمومي وب اطلاعات عمومي وب .

اطلاعات عمومي وب

رابط كاربري مترو (Metro User Interface) - قسمت سوم

به عنوان مثال، يكي از شاخص ترين ويژگي هاي رابط كاربري در طراحي سايت ، اين است كه قسمتي از عنوان صفحه بعدي در سمت راست صفحه نمايش نشان داده مي شود.

 

در مفهوم مترو، نقش بسيار مهمي به انيميشن اختصاص داده شده است. اين انيميشن بايد قابليت اين را داشته باشد تا كاربران را در طراحي سايت سرگرم كند و رابط كاربري زيبا و متحرك با قرار دادن جلوه هاي ويژه، تجربه خوبي را براي كاربران خلق مي كند. انيميشن باعث مي شود رابط كاربري همچنان پويا و فعال باشد و شركت مايكروسافت شديدا بر اين ايده خود معتقد است.

براي مثال، شاخص هاي فعال و دكمه ها بايد هنگامي كه كاربران آن ها را لمس مي كنند سريعاً پاسخ دهند: اين دكمه ها بايد نوسان داشته باشند يا فشار داده شوند. انتقال از صفحه اي به صفحه ديگر در طراحي سايت بايد با اثر متحرك انجام شود (اما طراحان نرم افزار، حتي كساني كه با نرم افزار اصلي كار مي كنند اغلب اين ايده را ناديده مي گيرند).

اين سيستم، انواع بسياري از انيميشن هاي بسيار جالب را ارائه مي‌دهد.

به عنوان مثال، در سرويس گيرنده ايميل، هنگام انتقال از پوشه صندوق يا Inbox به پيام خاص، شاهد اين انيميشن ها خواهيم بود و نام فرستنده و موضوع پيام از صفحه نمايش ناپديد نمي شود؛ بلكه به نظر مي‌رسد نام آن ها بر روي صفحه نمايش پرواز مي كند. هنگامي كه بر روي دكمه ارسال كليك مي‌كنيد، پيغام ارسال شده كاهش پيدا مي‌كند و به سمت بالاي صفحه نمايش انتقال داده مي شود.

به هرحال، انيميشن توسط سيستم هاي مختلف در طراحي سايت به كار گرفته مي شود، يعني قبل از آن، توسعه دهندگان مجبور بودند انيميشن هاي مورد نظر را خلق كنند و آن ها را به صورت دستي ايجاد كنند، اما هم اكنون تنها كافي است تا نوع انيميشن مورد نظر را به سيستم اعلام كنند و اغلب عمليات به صورت خودكار انجام مي شود. اين كار باعث مي شود كه زندگي توسعه دهندگان تا حد زيادي راحت تر از پيش شود، گرچه اين كار باعث مي‌شود برخي انيميشن هاي سفارشي غير ممكن به نظر برسد.

انيميشن در طراحي سايت وظايف ديگري نيز دارد. انتقال هاي متحرك، هنگامي كه سيستم نياز به پردازش دستورات كاربر دارد. در حالت ايده آل، اگر انيميشن به خوبي طراحي شده باشد، هنگام انتقال از صفحه اي به صفحه ديگر، به دليل وجود انيميشن زيبا، كاربران متوجه گذر زمان بين اين دو انتقال نخواهند شد.

شركت مايكروسافت توصيه هايي در رابطه با كپي كردن اشيا و افكت ها از دنياي واقعي درون رابط‌ كاربري مجازي دارد، اما در عوض پيشنهاد مي‌كند تا صاحبان وب سايت از فرصت ها و امكانات فضاي مجازي به طور فعال تر استفاده كنند. بنابراين، آيكونوگرافيك ها و اينفوگرافيك ها براي رابطه كاربري مترو در طراحي سايت ارتقا يافته است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/106/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۲:۳۰ توسط:گرگ سفيد موضوع:

رابط كاربري مترو (Metro User Interface) - قسمت دوم

براي سبك طراحي سايت مترو، سيستم انحصاري خاصي توسعه يافته است كه مايكروسافت از آن ها براي ايجاد سيستم عامل و برنامه هاي كاربردي خود استفاده مي كند. اين شركت به طراحان برنامه‌هاي شخص ثالث نيز توصيه مي كند كه از همان روش استفاده كنند.

 

هدف اصلي طراحي سايت اين سيستم، تمركز بر محتواي كاربران است. هنگام كار با دستگاه الكترونيكي، كاربر قصد دارد به تمامي داده هاي خود دسترسي داشته باشد، يا برخي از وظايف خود را به راحتي و با حداقل مزاحمت توسط موارد ديگر انجام دهد.

بنابراين، نقش رابط كاربري اين است كه كاربر را به سرعت و به راحتي به اهداف خود هدايت كند و كاري كند تا كاربر مورد نظر بتواند آنچه را كه مي خواهد در طراحي سايت انجام دهد. اگر رابط كاربري تنها وظيفه اشاره‌گر به مسير مورد نظر را داشته باشد، ارزش خود را به طور كامل از دست خواهد داد. به همين دليل، مايكروسافت براي بهبود رابط كاربري از عناصر تزييني و پس زمينه استفاده نمي كند تا اين موارد باعث حواس پرتي كاربران نشود؛ بلكه تنها مهم ترين موارد را در رابط كاربري جاي مي‌گذارد. اين امر باعث مي شود كاربران بتوانند اطلاعات را به طور كامل و درست درك كنند.

البته، رابط كاربري طراحي سايت بايد ظاهري دلچسب داشته باشد و احساس خوبي به كاربران منتقل كند. با اين حال، زيبايي آن نبايد بر روي سرعت و ظرافت اطلاعات تاثير داشته باشد. بنابراين، در رابط كاربري ابزار هاي بصري زيادي براي كاربران در نظر گرفته نشده است. با اين حال، شركت مايكروسافت معتقد است كه در دسترس بودن، به معناي امكان دستيابي به نتايج مورد نظر است. در ابتدا، بايد توجه خود را به سمت نوشته ها و ويژگي هاي فونت جلب كنيم. اندازه، سبك و مكان نوشته ها مي تواند موارد بسيار زيادي را براي شما مشخص كند. گاهي اوقات، تاثير بصري نوشته مي تواند بسيار قوي تر از اطلاعات به كار رفته در وب سايت باشد و بهتر است اين امر را در رابط كاربري در نظر بگيريد.

در ويندوز فون 7، شركت مايكروسافت مجموعه فونت هاي خاصي را طراحي كرده است.

در طي توسعه ي فونت هاي متفاوت در طراحي سايت ، توجه خاصي به ميزان خوانايي آن شده است. در نتيجه، كاربر مي تواند حتي با نگاهي كوتاه نوشته مورد نظر را درك كند و نيازي نيست تا معني حروف را درك كند. علاوه بر اين، فونت هاي به كار رفته حتي با نوشته هاي بسيار كوچك نيز قابل خواندن است.

در نهايت، اين نكته توسط شركت مايكروسافت نيز تأييد شده است كه اين فونت تنها از نظر بصري زيبا است. يكي از اولويت هاي مهم ديگر، اين است كه نوشته هاي استفاده شده بايد پويا باشد و بر روي حركات تمركز كند. اين عبارت توضيح كمي سختي دارد اما ايده اصلي آن اين است كه ساختار و ظاهر رابط رابط كاربري بايد كاربران را تشويق كند تا به سمت جلو حركت كنند و به آن ها نشان دهد كه امكانات و اطلاعات بيشتري پيش روي آن ها است.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/103/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۵۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

سئو در تجارت هاي كوچك

اكثرتجارت هاي كوچك، سئو را با استفاده از روش هاي خود و بدون مشورت با متخصصان انجام مي دهند

نزديك به 80 درصد افراد داراي تجارت هاي كوچك، اعلام كردند كه دانش و اعتماد به نفس كافي براي دسترسي به بهترين نتايج سئو را دارند.

بررسي كه در رابطه با تجارت هاي كوچك انجام شده است، نشان مي‌دهد كه اكثريت آن ها اعلام كرده‌اند كه بايد استفاده از سئو را آغاز كنند، اما تنها 36 درصد آن ها استراتژي سئو ي مناسب را دارند و به صورت فعال از آن استفاده مي‌كنند. اين مطالعه بر روي 529 تجارت كوچك، كه بين 1 تا 50 كارمند دارند انجام گرفته است و نتايج آن اعلام شده است.

علاوه بر 36 درصد ذكر شده، در اين بررسي اعلام شد كه 23 درصد اين افراد قصد دارند تا در سال 2019 از قوانين مربوط به سوء استفاده كنند و 15 درصد آن ها اعلام كردند كه قصد دارند در سال 2020 و بعد از آنسئو در وب سايت و تجارت خود به كار بگيرند. گرچه از تصميم گيري براي انجام اين كار تا اقدامات عملي راهي بسيار طولاني وجود دارد و ممكن است برخي از آن ها از انجام اين كار پشيمان شوند.

در مطالعه انجام گرفته مشخص شد نزديك به 44 درصد تجارت هاي كوچك، زمان يا پول خود را در سئو هزينه مي‌كنند. اما اين درصد ذكر شده مربوط به تجارت هايي است كه بيش از 500 كارمند دارند.

اغلب افراد از سئو در تجارت خود استفاده مي كنند

اغلب تجارت هاي كوچك اعلام كردند كه سئو و قوانين مربوط به آن را بدون كمك از متخصصان و مشاوران خبره در اين زمينه و توسط دانش خود انجام مي دهند، همچنين 42 درصد اين افراد از سئو و مشاورين مربوط به آن استفاده مي‌كنند. 28 درصد آن ها اعلام كردند كه براي بهبود تجارت و وب سايت خود، از كمپاني ها و شركت هاي مربوط به بهبود سئو بهره مي گيرند و 50 درصد اين افراد اعلام كردند كه از ابزارها و نرم افزارهاي مربوط به سئو استفاده مي‌كنند. تصور مي كنم (نويسنده) كه تفاوت و مسئله اصلي، بين افرادي است كه از كمپاني هاي مربوط به سئو استفاده مي كنند و آن هايي كه از مشاوران مربوط به اين زمينه بهره مي گيرند.

تقريباً 80 درصد از اين تجارت هاي كوچك، اذعان داشتند كه اعتماد به نفس يا دانش كافي براي استفاده از بهترين شيوه هاي سئو را دارند. با اين حال، حقيقت امر اين است كه نتايج منتشر شده از بازاريابي شبكه هاي اجتماعي اين افراد و تجارت ها، نتايجي متفاوت از ادعاهاي آن ها به همراه داشت.

روش هاي برتر سئو بين تجارت هاي كوچك

در اين بررسي، از تجارت هاي كوچكي كه هم اكنون از سئو استفاده مي كنند پرسيده شد كه سئو باعث فعال شدن چه اموري در شركت آن ها شده است؟ بسياري از اين افراد، به طور اشتباه پاسخ دادند: بازاريابي رسانه هاي اجتماعي! اين عبارت يكي از مهم‌ترين تاكتيك هاي اين افراد بود و در واقع بالاترين درصد را به خود اختصاص داد (63 درصد).

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/104/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۲۲ توسط:گرگ سفيد موضوع:

سئو

بهينه سازي موتور هاي جست و جو ( سئو ) نوعي هنر و علم است ! يعني شما بتوانيد نظر كاربران زيادي را نسبت به سايت خود جلب نماييد .

 

موضوعاتي كه ما در اين صفحه مي خواهيم در موردشان صحبت كنيم را به صورت تيتر بيان مي كنيم :

 • چرا سئو اهميت دارد ؟
 • موتور هاي جست و جو چگونه كار مي كنند ؟
 • مشتريان و كلمات كليدي
 • محتواي متناسب با سئو
 • مثال هايي در مورد محتواي با كيفيت
 • پايه هاي سئو ي داخلي يا On-Page
 • مقدمه اي براي سئو ي تكنيكي
 • پايه هاي لينك سازي
 • هدف جست و جو
 • رشد روز افزون عوامل سئو

چرا سئو اهميت دارد ؟

به طور خلاصه مي توان بيان كرد كه جست و جو منبع اصلي ترافيك ( تعداد بازديد ) سايت شما است .

ما سعي كرديم آمار تقريبا واقعي تهيه كنيم كه ترافيك سايت ها از كجا به دست مي آيد :

همان طور كه مشاهده مي كنيد نزديك 60 درصد از كل ترافيك موجود در سطح وب مربوط به جست و جو از طريق گوگل است . اگر درصد ساير موارد مثل بينك ، ياهو ، يوتيوب و … را حساب كنيد و به اين درصد اضافه كنيد متوجه مي شويد كه 70.6 درصد از ترافيك موجود از طريق موتور هاي جست و جو به دست مي آيد !

خوب اجازه دهيد با ارائه يك مثال اهميت سئو را به شما نشان دهيم :

بگذاريد با اين شروع كنيم كه شما مي خواهيد يك فروشگاه لوازم مهماني باز كنيد .

با توجه به گزارشات گوگل ، 110.000 نفر در هر ماه براي كلمه لوازم مهماني سرچ مي كنند .

البته گوگل بيان كرده است كه از اين تعداد ، حدود 20 درصد از كل كليك ها روي لينك هاي رتبه دار انجام شده است و اين به معناي آن است كه اگر شما يكي از نتايج برتر و رتبه دار گوگل باشيد فقط 22.000 نفر ماهانه از سايت شما بازديد خواهند كرد .

اجازه بديد كمي بيشتر بررسي كنيم – اين تعدادي كه از سايت شما بازديد مي كنند چقدر ارزش دارند ؟

اگر شما بخواهيد رو اين كلمه تبليغات انجام دهيد به طور ميانگين براي هر كليك بايد 1 دلار پرداخت كنيد ؛ در واقع اگر شما بخواهيد 22.000 بازديد كننده براي سايت خود داشته باشيد بايد 22.000 دلار براي يك ماه پرداخت كنيد .

و اين فقط مربوط به همين 1 كلمه مي شود . اگر سايت شما سئو شده باشد ، شما مي توانيد در صد ها يا هزاران كلمه رتبه داشته باشيد .

در ساير صنايع ، مثل مشاور املاك يا بيمه ارزش ترافيك موتور هاي جست و جو به مراتب بالاتر است .

براي مثال ، تبليغ كنندگان براي كلمه اي مانند قيمت بيمه خودرو به ازاي هر كليك بالاي 45 دلار پرداخت مي كنند .

سئو يا تبليغات

وقتي شما عبارتي را جست و جو مي كنيد ده ها لينك به شما نمايش داده مي شود . اين لينك ها به دو دسته تقسيم مي شوند كه براي شما توضيح خواهيم داد :

نتايج سئو شده

نتايج سئو شده يا سازماندهي شده ( گاهي اوقات به عنوان نتايج طبيعي نيز از آن ها ياد مي شود ) ، نتايجي هستند كه 100 درصد به طور طبيعي رتبه گرفته اند و شايستگي حضور در آن رتبه را دارند .

به بيان ديگر هيچ راهي وجود ندارد كه شما به گوگل يا ساير موتور هاي جست و جو هزينه اي را پرداخت كنيد كه در نتايج طبيعي به شما رتبه بدهد .

موتور هاي جست و جو با توجه به صد ها عامل متفاوت سئو به نتايج بهينه شده رتبه مي دهند . اما در كل نتايج سئو شده به عقيده گوگل نزديك ترين ، قابل اعتماد ترين و معتبر ترين صفحاتي هستند كه محتواي مرتبط با موضوع جست و جو شده را دارند .

من در مورد عملكرد الگوريتم موتور هاي جست و جو اطلاعات بيشتري دارم اما بعدا به آن خواهيم پرداخت . اما براي الان ، نكته ي مهمي را بايد به خاطر بسپاريم :

وقتي در مورد سئو صحبت مي كنيم ، داريم در مورد آن صحبت مي كنيم كه سايت شما جايگاه بالايي در نتايج بهينه شده به دست آورد .

تبليغات

نتايج پرداختي ، تبليغاتي هستند كه بالاي نتايج سئو شده يا پايين آن ها ظاهر مي شوند .

تبليغاتي كه انجام مي شوند هيچ ارتباطي با ليست سايت هاي سئو شده ندارند . تبليغ كنندگان در بخش سايت هاي تبليغاتي بر اساس مبلغي كه به ازاي هر كليك تعيين مي كنند رتبه بندي مي شوند . هر چه مبلغ را بالا تر قرار دهيد ، رتبه بهتري خواهيد داشت . همه چيز دست خودتان است !

موتور هاي جست و جو چگونه كار مي كنند ؟

وقتي شما در گوگل ( يا هر موتور جست و جوي ديگر ) براي چيزي جست و جو مي كنيد ، الگوريتمي در لحظه كار مي كند كه بهترين نتايج را به شما نشان دهد .

به ويژه ، گوگل تمامي صفحات ايندكس شده در مخزن خود را بررسي مي كند تا بهترين جواب را به شما ارائه دهد .

حال بايد بدانيم گوگل چگونه بهترين نتيجه را تشخيص مي دهد ؟

هر چند كه گوگل نحوه عملكرد الگوريتم خود را به صورت عمومي منتشر نمي كند ، با توجه به اسناد موجود و اعلامات گوگل ، صفحات بر اساس موارد زير رتبه مي گيرند :

ارتباط

وقتي شما براي عبارتي مثل ” طرز تهيه كوكي شكلاتي ” جست و جو مي كنيد ، قطعا نمي خواهيد كه صفحاتي مربوط به ” لاستيك كاميون ” به شما نشان داده شود .

اين دليلي است كه گوگل به صفحاتي رتبه مي دهد كه تقريبا به كلمه كليدي شما نزديك باشند .

با اين حال ، گوگل به سادگي صفحات مرتبط را بالا تر از بقيه قرار نمي دهد ؛ دليل آن هم كاملا مشخص است ! براي هر موضوعي كه شما جست و جو مي كنيد هزاران ( يا حتي ميليون ها ) صفحه مرتبط وجود دارد .

براي مثال ، كلمه كليدي ” طرز تهيه كوكي ” 349 ميليون نتيجه در گوگل دارد .

پس براي اين كه بهترين نتايج مثل حباب به بالا بيايند ، موتور هاي جست و جو به سه عامل ديگر از الگوريتم خود نيز توجه مي كنند :

اعتبار

اعتبار همان طور كه از معني آن مشخص است ، روش گوگل براي تعيين كردن اين است كه محتواي صفحه صحيح و قابل اعتماد است يا خير .

اما سوال اين جا است كه گوگل از كجا متوجه مي شود كه يك صفحه معتبر است ؟

آن ها به تعداد صفحه هايي كه به آن صفحه لينك شده اند توجه مي كنند :

لينك هايي كه از ساير صفحات به صفحه مورد نظر داده مي شوند به ععنوان بك لينك مشخص مي شوند .

به طور كلي ، هر چه يك صفحه تعداد بك لينك هاي بيشتري داشته باشد ، رتبه آن نيز بالا تر خواهد بود :

در حقيقت ، مهارت گوگل براي اندازه گيري اعتبار از طريق بك لينك ها موردي است كه آن را از موتور هاي جست و جو مثل ياهو متمايز مي سازد .

فايده

محتوا مي تواند مرتبط و معتبر باشد اما فايده اي نداشته باشد . گوگل هرگز نمي خواهد اين گونه محتوا ها را در بالاي نتايج سئو نشان دهد .

در واقع ، گوگل به طور عمومي بيان كرد كه تفاوت زيادي بين محتواي با كيفيت و محتواي سودمند و با فايده وجود دارد .

براي مثال ، فرض كنيم شما مي خواهيد براي ” رژيم پالو ” جست و جو كنيد .

اولين نتيجه ي سئو ( نتيجه A ) كه شما روي آن كليك مي كنيد توسط متخصص جهاني پالو نوشته شده است و چون اين صفحه محتواي با كيفيتي در خود دارد ، اكثر مردم به آن مراجعه مي كنند .

با اين حال ، محتوا كاملا غير سازماندهي شده است و پر از اصطلاحاتي است كه اكثر مردم متوجه نمي شوند .

نتيجه سئو شده ي A با نتيجه B كاملا در تضاد است .

نتيجه B توسط فردي كه تازه با اين نوع رژيم آشنا شده نوشته شده است و سايت آن ها بك لينك هاي زيادي ندارد كه به آن اشاره كند .

با اين حال ، محتواي آن ها در بخش هاي مختلف قرار گرفته اند و طوري نوشته شده اند كه هر كسي متوجه آن مي شود .

خوب ، صفحه اي كه معتبر تر است بالا تر از صفحه اي قرار دارد كه مطالبش مفيد تر است .

با اين كه نتيجه سئو شده B به اندازه نتيجه A اعتبار ندارد و از نظر گوگل مورد اعتماد نيست اما همچنان به خوبي در گوگل رتبه مي گيرد .

( حتي ممكن است نتيجه B از نتيجه A نيز رتبه اش بهتر شود )

گوگل مفيد بودن را بر پايه سيگنال هايي كه از تجربه كاربران دريافت مي كند ، اندازه گيري مي كند .

به بيان ديگر هر طوري كه كاربران با نتايج تعامل داشته باشند . اگر گوگل تشخيص دهد كه مردم واقعا نتيجه سئو شده مشخصي را دوست دارند ، رتبه آن را بهبود مي بخشند :

اولين پيشنهاد ما براي درياقت رتبه بهتر

سايتي طراحي كنيد كه مردم عاشق آن باشند ! موتور هاي جست و جو طراحي شده اند تا سيگنال هاي متفاوت سئو را در سراسر وب بررسي كنند تا بتوانند سايت هايي را پيدا كنند كه مردم بيشتر دوست دارند . با ايجاد كردن اين سيگنال ها به طور واقعي ( نه به طور تقلبي ) همان چيزي كه آن ها به دنبالش هستند را در اختيارشان بگذاريد .

حال زمان آن رسيده كه اين اطلاعات را با تمرين و با استفاده از يك آموزش سئو ي گام به گام پياده سازي كنيم .

مشتريان و كلمات كليدي

قبل از اين كه وارد ريزه كاري تگ هاي عنوان و HTML شويد ، گامي مهم وجود دارد كه نبايد از انجام آن غافل شويد :

مشتري و كلمه كليدي كه جست و جو مي كند .

خوب اين مرحله اي است كه شما متوجه مي شويد مشتريان شما چه كلماتي را جست و جو مي كنند … قرار است دقيقا متوجه شويد كه چه كلمات و عباراتي هستند . اين راهي است كه شما مي توانيد سايت خود را روي كلماتي سئو كنيد كه هر روز مشتريان شما به دنبال آن هستند .

تا اين جاي كار همه چيز ساده است ؛ اين طور نيست ؟ خوب حالا دقيقا به شما نشان مي دهيم چگونه اين كار را انجام دهيد .

جست و جوي مشتريان

اگر شما هم از كساني هستيد كه كسب و كار آنلاين داريد ، احتمالا ايده ي خوبي داريد كه مشتريان هدف شما چه كساني هستند ، چه ظاهري دارند و شخصيتشان چگونه است .
خوب ما اين جا براي شما يك نمونه داريم :

اين نوع بررسي مشتري دقيقا به شما كمك نمي كند كه محصولاتي توليد كنيد كه مردم واقعا آن ها را مي خواهند ؛ بلكه بخش بسيار مهمي از سئو و محتوا ماركتينگ ( جذب بازديدكننده از طريق محتوا و تبديل بازديدكننده به مشتري ) است .

شايد متوجه نشده باشيد ، پس بيشتر توضيح خواهيم داد …

براي اين كه با سئو به موفقيت برسيد ، بايد در مورد عناويني كه مشتريان شما درباره آن سرچ مي كنند ، محتوا توليد كنيد .

و تا زماني كه ندانيد مشتري شما چه كسي است ، عملا غير ممكن است كه درك كنيد آن ها به دنبال چه چيز هايي هستند .

بهترين راه براي اين كه مشتري خود را كامل بشناسيد چيست ؟

خوب ما سايت هاب اسپات را به شما معرفي مي كنيم . با استفاده از لينك زير وارد شويد :
https://www.hubspot.com/make-my-persona

اين ابزار عالي كاملا رايگان است كه به شما كمك مي كند يك گزارش مشتري گام به گام را تهيه كنيد . در پايان فرايند شما يك نماد با جزئيات داريد كه مي توانيد بار ها و بار ها به آن رجوع كنيد .

ما براتون يك نمونه به صورت تست ايجاد كرديم كه پايان كار را به خوبي مشاهده كنيد .

پيدا كردن كلمات كليدي

خوب حالا كه شما گزارش مشتريان خود را تهيه كرديد ، وقت آن است كه به مرحله بعدي برويم ؛ يعني جست و جوي كلمات كليدي

اين مرحله اي است كه شما به طور دقيق متوجه مي شويد كه مشتريان شما چه كلمه يا عبارتي را جست و جو مي كنند .

به طور كلي ، كلمات كليدي تمايل دارند به دو بخش اصلي بپردازند :

 • كلمات كليدي كه مردم از آن ها براي پيدا كردن محصولات شما استفاده مي كنند . ( كلمات كليدي محصول )
 • دسته دوم كلمات كليدي هستند كه مخاطبان شما فقط براي يافتن محصولات شما از آن ها استفاده نمي كنند . ( كلمات كليدي اطلاعات )

خوب نظرتان درباره يك مثال چيست ؟

فرض كنيم شما يك سايت ecommerce داريد كه در آن كفش تنيس مي فروشيد .
كلمات كليدي محصول شما احتمالا بايد به صورت زير باشد :

 • كفش تنيس ارسال رايگان
 • كفش تنيس نايك
 • كفش تنيس براي كف پاي صاف

در سمت ديگر ، كلمات كليدي اطلاعات چيز هايي هستند كه مخاطبان شما لزوما وقتي در مورد كفش جست و جو نمي كنند به آن ها علاقه مند هستند :

 • آموزش دريافت دوم
 • چگونه از ايراد هاي نا خواسته جلوگيري كنيم
 • فرم مناسب backhand ( نوعي حركت در ورزش تنيس )
 • چگونه به ضربات چرخشي پاسخ دهيم

و براي اين كه در سئو موفق باشيد ، قطعا مي خواهيد در هر دو نوع كلمه كليدي رتبه داشته باشيد .
وقتي مشتري شما براي محصول شما جست و جو مي كند ، سايت شما در نتايج ، بالا مي آيد .
همين طور زماني كه مشتريان به دنبال محصولات و خدمات شما نيستند نيز سايت شما بالا مي آيد .

نكات جست و جوي كلمه كليدي

در اين بخش چند نكته وجود دارد كه به شما كمك مي كند كلمات كليدي سئو را پيدا كنيد .

باكس جست و جوي گوگل

در ابتدا مي توانيد از سرچ باكس گوگل استفاده كنيد .

احتمالا شما با اين ويژگي آشنايي داريد .

هنگامي كه شما در سايت گوگل شروع به تايپ مي كنيد ، گوگل به شما كلمات يا عبارات متفاوتي را پيشنهاد مي دهد :

من پيشنهاد مي كنم كلمات كليدي مخصوص را تايپ كنيد و از موارد اين ليست صرف نظر كنيد .

استفاده از سايت Answer The Public

كلمات و عبارات مورد نظر را در سايت Answer The Public تايپ كنيد .

اين سايت يك ابزار رايگان فوق العاده دارد كه با استفاده از آن مي توانيد اطلاعات كلمات كليدي را به دست بياوريد .

براي مثال ، اگر شما وبلاگي در مورد رژيم پالو داريد مي توانيد در باكس جست و جوي آن عبارت ” رژيم پالو ” را تايپ كنيد .

بعد از جست و جو ليستي به شما نمايش داده مي شود كه شامل سوالاتي است كه مردم در اين زمينه مي پرسند .

براي مثال ، سوالي كه براي من جالب بود را به شما مي گويم : ” آيا رژيم پالو كلسترول را بالا مي برد ؟ “

اين سوال يك موضوع فوق العاده براي يك پست يا ويدئو در سئو ي وبلاگ است .

استفاده از ابزار جست و جوي كلمه كليدي

ابزار كلمات كليدي مي توانند به شما كمك كنند كه مردم براي هر كلمه چقدر جست و جو مي كنند و سختي آن چقدر است كه يك سايت بتواند در آن كلمه رتبه بگيرد و سئو شود .
به بيان ديگر ، اين ابزار مي توانند به شما كمك كنند كه بهترين كلمه را از ليست خود انتخاب كنيد . در سطح اينترنت هزار و يك نوع ابزار براي كلمات كليدي وجود دارد .

در زير چند مورد را براي شما بيان كرده ام :

 • SEMRush
 • KeywordTool.io
 • Keywords Everywhere Extension
 • Moz Keyword Explorer
 • Seed Keywords

اما در بين اين همه ابزار رايگان keyword planner از همه بهتر است .

با اين كه اين ابزار براي اين طراحي شده بود كه به مردم در كمپين هاي تبليغاتي گوگل كمك كند ، همچنان مي تواند كمك شاياني براي پيدا كردن كلمات كليدي سئو ي شما انجام دهد .
تمام چيزي كه شما نياز داريد اين است كه كلمه كليدي خود را در آن تايپ كنيد .

سپس شما مي توانيد تمامي اطلاعات مربوط به آن كلمه و عبارات مشابه را دريافت كنيد .

متوسط سرچ اين عبارت كمي دردناك است اما حداقل اطلاعاتي در مورد تعداد دفعاتي كه اين كلمه در يك ماه جست و جو مي شود را به شما ارائه مي دهد .

اگر اطلاعات دقيق تري نياز داريد بايد از كمپين هاي تبليغات گوگل استفاده كنيد .

در كل ، من زياد نگران اين اطلاعات نيستم . آن ها همچنان براي پيدا كردن كلمه كليدي سئو ي مناسب از بين كلمات ديگر بسيار مفيد هستند .

به بيان ديگر :

از اطلاعاتي كه keyword planner در اختيار شما مي گذارد استفاده كنيد كه متوجه شويد چه كلمه اي بيشتر جست و جو مي شود و كدام كلمه زياد جست و جو نمي شود .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/88/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۵۸ توسط:گرگ سفيد موضوع:

طراحي سايت

طراحي ، فرايند جمع آوري ايده ها ، كنار هم قرار دادن و پياده سازي آن ها با اصولي مشخص براي رسيدن به يك هدف است .

 

طراحي سايت نيز يك فرايند ساختن است كه مقصود آن ارائه مطالب در بستر صفحات وب مي باشد تا در سمت ديگر كاربران بتوانند با كمك مرورگر و از طريق اينترنت به آن ها دسترسي داشته باشند .

عناصر طراحي سايت

طراحي سايت نيز مانند ساير شاخه هاي طراحي شامل اصطلاحاتي است كه در زير به آن ها مي پردازيم :

طرح بندي

گرفيك ، بخش هاي تبليغاتي و متون از اين طريق كنار يكديگر قرار مي گيرند . در جهان وب ، كمك به يافتن اطلاعاتي كه مردم به دنبال آن هستند يك هدف كليدي است . اين مورد شامل حفظ تعادل ، استحكام و يكپارچگي طراحي است .

رنگ بندي

انتخاب رنگ هاي طراحي سايت بستگي به هدف و مشتريان شما دارد . اين مورد مي تواند يك طرح سياه و سفيد ساده باشد يا طرحي باشد كه از رنگ هاي مختلف تشكيل شده است كه شخصيت فرد يا برند يك سازمان را منتقل مي كند .

گرافيك

اين مورد مي تواند شامل لوگو ها ، عكس ها ، كليپ آرت ها يا آيكون ها باشد كه هر كدام طراحي سايت را تحت تاثير قرار مي دهند . با توجه به كاربران ، اين موارد بايد به درستي كنار يكديگر قرار گيرند ، با رنگ بندي و محتواي صفحه متناسب باشد و آنقدر زياد نباشند كه باعث كندي صفحه شود .

فونت ها

استفاده از فونت هاي متفاوت طراحي سايت شما را بسيار جذاب تر مي كند . اكثر مرورگر ها تعداد محدودي از فونت ها را تشخيص مي دهند كه تحت عنوان ” web-safe fonts ” شناخته مي شوند ؛ پس طراح شما بايد از بين اين گروه فونت هاي خود را انتخاب كند .

محتوا

محتوا و طراحي سايت با يكديگر مي توانند هدف سايت را از طريق عكس و متن با قدرت بيشتري به بازديدكننده منتقل كنند . متن توشته شده هميشه بايد مناسب و مفيد باشد ؛ به طوري كه خواننده را سردرگرم نكند و همان چيزي را به آن ها دهد كه باعث شده وارد آن سايت شوند و آن را مي خواهند . محتوا بايد براي موتور هاي جست و جو بهينه شده باشد و داراي طول مناسبي باشد و داراي كلمات كليدي متناسب با موضوع باشد .

طراحي سايت متناسب با كاربران

در كنار عناصر پايه طراحي سايت كه باعث زيبايي يك سايت مي شوند و ظاهري قانع كننده به آن مي بخشند ، يك سايت بايد كاربران را نيز راضي نگه دارد . موارد زير مي توانند شما را در رسيدن به اين خواسته كمك كنند :

ناوبار

ساختار سايت ، منو ها و ساير ابزار ناوبار در طراحي سايت بايد با توجه به اين طراحي شوند كه كاربران چگونه جست و جو مي كنند . هدف اين است به كاربران كمك كنيد به آساني در سايت شما گشت و گذار كنند و اطلاعات مورد نياز خود را به دست بياورند .

چند رسانه اي

فايل هاي صوتي و ويدئويي مرتبط در طراحي سايت باعث تحريك كاربران مي شود تا اطلاعات مورد نياز خود را راحت تر پيدا كنند و درك كنند . اين مورد باعث مي شود كاربران زمان بيشتري را در سايت شما سپري كنند .

سازگاري

طراحي سايت بايد طوري انجام شود كه با تمامي مرورگر ها و سيستم ها سازگار باشد و باعث افت بازديد آن نشود .

تكنولوژي

پيشرفت تكنولوژي به طراحان آزادي داده است تا طراحي سايت خود را متحرك كنند و نو آوري كنند ؛ نو آوري هايي كه كه باعث تازه بودن ، دايناميك بودن و منحصر به فرد بودن طراحي سايت مي شود .

تعامل

افزايش مشاركت كاربران فعال و درگير كردن آن ها با طراحي سايت ، با اضافه كردن بخش كامنت ها و نظرسنجي در طراحي امكان پذير است . تبديل كاربران از بازديدكننده به مشتري نيز با استفاده از خبرنامه هاي ايميل و فرم تماس با ما فرصت مناسبي براي شما است .

متخصصان طراحي سايت گرگ سفيد رابط كاربري فوق العاده اي براي تجربه كاربران در سطح وب ايجاد مي كنند . ما انتقاد كاربران را گوش مي كنيم و پس از بررسي آن ها براي طراحي به نظرات مخصوص هر يك از مشتري ها نيز توجه مي كنيم و فرايند هاي پيچيده را به يك آثار هنري ساده و ظريف تبديل مي كنيم .

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/87/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۳۷ توسط:گرگ سفيد موضوع:

10 روش براي طراحي با استفاده از نوشته روي عكس ( قسمت دوم )

4. استفاده از تصاوير تار

يكي از ساده ترين ابزار هايي كه مي توانيد در مبحث ادغام تصاوير و نوشته در طراحي سايت از آن استفاده كنيد، قابليت تار كردن قسمت يا بخش كلي تصوير است. استفاده از مقداري تاري در پس زمينه تصوير با استفاده از ابزارهايي مانند فتوشاپ، مي‌تواند كمك كند تا نوشته شما خود را به صورت برجسته نشان دهد. استفاده از تصاوير تار همچنين مي تواند توجه كاربران را به مفهوم كلي طراحي سايت شما جلب كند. در وب سايت Wallmob، استفاده از تصاوير تار باعث شده است تا محصول حقيقي خود را به صورت برجسته نشان دهد و نوشته استفاده شده، توجه كاربران را به سوي خود و محصول وب‌سايت جمع كند.

5. نوشته را درون يك جعبه قرار دهيد

هنگامي كه تصاوير، شامل مقادر زيادي از رنگ ها و تفاوت بين بخش هاي روشن و تيره است، قرار دادن متن در چهارچوبي متفاوت از تصوير، مي تواند آن را از ساير بخش هاي طراحي سايت متمايز كند.

شكلي خاص انتخاب كنيم

براي مثال، استفاده از مثلث و دايره در قسمت تصاوير مي‌تواند هم خواني مناسبي با كلمات و تصوير استفاده شده در طراحي سايت داشته باشد. سپس به دنبال رنگ مناسب براي چارچوب نوشته خود باشيد كه بتواند تضاد مناسبي با اين تصاوير و نوشته مورد نظر داشته باشد. بهتر است از چارچوبي استفاده كنيد كه بتواند در عين نشان دادن متن استفاده شده، تصوير مورد نظر را نيز به صورت برجسته در طراحي سايت مورد نمايش قرار دهد.

6. افزودن نوشته به تصوير پس زمينه

يكي از بهترين روش ها براي استفاده از تصاوير و نوشته به صورت همزمان، قرار دادن نوشته در قسمت پس زمينه طراحي سايت است. اين روش، بسيار بيشتر از قرار دادن نوشته در قسمت پيش زمينه طراحي سايت عمل مي كند.

معمولاً، اكثر پس زمينه ها داراي زمينه اي ساده است كه اين امر باعث مي شود بتوان نوشته هاي مورد نظر را به راحتي بر روي آن ها قرار داد تا خود را به خوبي در طراحي سايت نشان دهند. پس زمينه ها معمولا داراي رنگي خاص هستند، كه اين مورد باعث مي شود بتوان نوشته هاي مورد نظر را در مكان مناسبي در تصوير قرار داد تا خوانايي آن به طور چشمگيري افزايش پيدا كند و و هدف و مقصود طراحي سايت مورد نظر به راحتي به كاربران منتقل شود.

در صورت استفاده از اين روش، نتيجه نهايي، ظاهري ساده و جذاب پيدا مي كند كه نيازمند استفاده از روش هاي پيچيده تغييرات بر روي عكس اصلي نيست. همان طور كه مشاهده مي كنيد، طراحي سايتCaitlin Wicker از افكت هاي متنوع و جذاب براي تصوير پس زمينه خود استفاده كرده است تا بتواند نوشته خود را به خوبي نمايش دهد و در عين حال عمق مورد نظر را به تصوير اضافه كند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/101/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۱۴ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آپديت جديد گوگل در ماه مارس، نتايج سئوي متفاوتي را نشان مي دهد ( قسمت دوم )

روش ها و تاكتيك هاي استفاده شده، باعث شد تا سئو ها باعث تغييراتي شوند.

اين به روز رساني در برخي سايت ها باعث حل مشكلات نمي شود؛ بلكه گاهي اوقات باعث ايجاد مشكلات بيشتر در سئو نيز مي شوند.

دسته بندي سايت ها

يكي از جالب ترين و البته تعجب برانگيز ترين نتايج اين بررسي، دسته بندي سايت ها بود. از برخي افراد خواستيم در اين بررسي سئو شركت كنند و نتايج خود را به ما اعلام كنند. از وب سايت هايي در زمينه سلامتي و امور پزشكي انتظار داشتيم تا دچار مشكلات زيادي در سئو شده باشند. اما نسبت به به روزرساني پيشين، شاهد 10 درصد كاهش در مشكلات مربوط به سئو ي وب سايت هاي سلامت و پزشكي بوديم. به روز رساني منتشر شده رتبه‌بندي هاي سئو ي بيشتري از وبسايت هاي متفاوت را در بر گرفته است. به همين علت، با توجه به بروز رساني منتشر شده، دسته بندي وب سايت ها نيز تحت تاثير قرار گرفته است.

ساير تجزيه و تحليل ها

تجزيه و تحليل هاي زيادي در رابطه با به روز رساني اخير سئو ي گوگل منتشر شده است كه برخي از آن ها توسط ارائه دهندگاني مانند Sistrix، Search Metrics، Rank Ranger و ساير ارائه‌دهندگان منتشر شده است. Marie Haynes پست هايي در رابطه با بازيابي هايي كه مشاهده كرده است منتشر كرده است. Glenn Glabe تجزيه و تحليل هاي سئو ي خود را در رابطه با اين به روز رساني انتشار داده است و شركت گوگل به برخي از پرسش هاي متداول در رابطه با اين به روزرساني سئو پاسخ داده است.

چه كاري بايد انجام دهيد

اگر اين به روز رساني سئو بر روي وب سايت شما تاثير گذاشته است، بنابراين بايد نگاهي بي طرفانه به وب سايت خود داشته باشيد. از ديگران بخواهيد كه سئو ي وب سايت شما را بررسي كنند. ممكن است نياز به تغييرات فني سئو داشته باشيد يا نياز باشد تا محتوايي با كيفيت بهتر توليد كنيد و سايت خود را بازسازي كنيد. رابط كاربري بهتري براي وب سايت خود توليد كنيد يا لينك ها و پيوندهاي موجود در آن را تجزيه و تحليل كنيد. از همكاران خود بخواهيد تا بازخورد هاي خود را در سايت اعلام كنند. از افراد متخصص در زمينه سئو بخواهيد شما را در اين امر ياري كنند. به دنبال راه‌هاي ديگري باشيد كه با استفاده از آن ها سايت تان را به مكان بهتري براي كاربران تبديل خواهيد كرد.

همچنين از اين افراد متخصص در اين زمينه بخواهيد تا اعلام كنند كه چه تغييراتي براي مشاهده ي بازيابي ها يا تغييرات اين به روز رساني انجام داده اند.

پاسخ ها به صورت متفاوت عرضه شده اند. برخي افراد اعلام كردند كه هيچ كاري انجام ندادند و تنها صبر كردند تا تغييرات را مشاهده كنند و برخي افراد اعلام كردند كه تغييرات فني سئو را بر روي وب سايت هاي خود اعمال كردند، پيوندها و لينك ها را حذف كردند، پيوندها و لينك ها را اضافه كردند، رابط كاربري خود را افزايش دادند، محتواي با كيفيت توليد كردند و ...

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/102/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۱ توسط:گرگ سفيد موضوع:

10 روش براي طراحي با استفاده از نوشته روي عكس

يكي از بهترين تكنيك ها در طراحي سايت ، استفاده از تايپ و فونت در اطراف تصاوير است، اما اين روش در عين حال مي تواند يكي از سخت ترين مفاهيم براي اجرا باشد تا بتوانيد آن را به صورت موفقيت آميز در وب سايت خود به اجرا در بياوريد.

 

براي استفاده از اين روش بايد از تصوير درست و تايپوگرافي مناسب استفاده كنيد و به خوبي بدانيد كه هدف شما براي استفاده از اين نوع روش در طراحي سايت چيست. اگر احساس مي كنيد آماده پذيرفتن اين چالش هستيد، بهتر است با 10 روش براي استفاده بهتر از اين سبك آشنا شويد و آن را به كار بگيريد:

1. افزودن تضاد يا كنتراست

متن استفاده شده در طراحي سايت بايد خوانايي قابل قبولي داشته باشد و به خوبي استفاده شود. اطمينان حاصل كنيد كه در متن استفاده شده از رنگ هاي مختلف استفاده مي كنيد تا در تركيب با تصوير مورد نظر، خوانايي قابل قبولي داشته باشد. اگر تصوير استفاده شده داراي پس زمينه تيره است، از رنگ سفيد يا رنگ‌هاي روشن براي متن خود استفاده كنيد. اگر تصوير پس زمينه داراي رنگ روشن است، بنابراين بهتر است از نوشته هاي تيره استفاده كنيد.

 
متن استفاده شده در عكس طراحي سايت بايد با تصاوير به صورت كامل همخواني داشته باشد. براي مثال، تصوير فوق، اندازه تصوير مورد نظر بزرگ و برجسته است، در حالي كه نوشته استفاده شده باريك و روشن است. اين عناصر به خوبي با يكديگر كار مي كنند، اما در عين حال داراي تضاد خاصي با يكديگر هستند.

2. متن مورد استفاده را با تصاوير ادغام كنيد

گاهي اوقات، متن استفاده شده در واقع بخشي از تصويري است كه در حال كار بر روي آن در طراحي سايت هستيد. موفقيت در اين امر مي‌تواند كاري سخت باشد و تنها در موارد محدودي به خوبي عمل مي كند. براي موفقيت در اين امر نياز به تصويري ساده و كلماتي داريد كه به خوبي با يكديگر هم خواني داشته باشند، طراحي سايت مك لارن از اين امر به خوبي استفاده كرده است و تصور خود را به خوبي با متن موردنظر ادغام كرده است تا بتواند هدف خود را به كاربران منتقل كنند.

3. جريان بصري را دنبال كنيد

كار با بخش بصر يك تصوير، يكي از مهم ترين روش ها هنگام استفاده از تصوير و متن به صورت همزمان است. بايد كلمات را به نحوي استفاده كنيد تا در قسمت هاي مناسبي از يك تصوير در طراحي سايت قرار بگيرند و نياز است تا نوشته ها مورد نظر را در قسمت هاي مهم تصوير قرار ندهيد. اين بخش ها شامل چهره ها، بخش هاي مهم عكس، يا محصولي است كه در تلاش براي معرفي و نمايش آن هستيد.

براي استفاده مناسب از تصاوير، به دنبال فضاهايي باشيد كه مي توانيد نوشته هاي خود را به صورت خوانا در آن قرار دهيد، در حالي كه نوشته هاي مورد نظر هيچ گونه تداخلي با قسمت هاي مهم تصويرطراحي سايت نداشته باشند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/99/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۴۹ توسط:گرگ سفيد موضوع:

آپديت جديد گوگل در ماه مارس، نتايج سئوي متفاوتي را نشان مي دهد

اين داده هاي سئو نتايج قطعي و ثابت شده را بر روي سايت هاي متفاوت يا نوع خاصي از الگوريتم ها نشان نمي‌دهند.

 

پيش از اين از شما خواستيم تا در تجزيه و تحليل و به روز رساني روز 12 مارس به ما كمك كنيد و پس از دريافت بيش از 500 نتيجه متفاوت قصد داريم تا نتايج كلي سئو را با شما به اشتراك بگذاريم. پس از بررسي داده‌هاي مختلف، هيچ گونه الگوي خاص در اين به روز رساني پيدا نكرديم كه اين امر نشان دهنده اين است كه اين به روز رساني شامل هيچگونه تاكتيك خاص، وب سايت يا ساير الگوهاي واضح نيست. به صورت خلاصه، به نظر مي رسد شركت گوگل در به روز رساني اخير خود، تنها داده هاي خاصي را مورد هدف قرار داده است. در اين به روزرساني، هيچ گونه تغيير خاصي در به‌روزرساني مركزي سئو ي گوگل انجام نگرفته است و اين شركت تنها تلاش كرده است تا وب سايت ها و داده هاي آن ها را بهينه تر از پيش عرضه كند.

نتايج

همان طور كه پيش از اين گفتيم، بيش از 500 نتيجه دريافت كرديم و براي دسترسي به نتايج بهتر، سئو هاي زيادي را تحت بررسي قرار داديم. به علاوه، به بيش از 300 نفر ايميل ارسال كرديم تا بتوانند در اين بررسي شركت كنند.

تمامي داده ها بازيابي نشده‌اند. يكي از جالب ترين موارد در اين بررسي اين بود كه از افراد خواستيم تا بررسي كنند آيا به روز رساني ماه مارس تاثيري بر روي سئو ي وب سايت آن ها داشته است و تفاوتي را نسبت به به روزرساني هاي پيشين مشاهده كرده اند يا خير. حدود 56 درصد از افراد به اين پرسش پاسخ مثبت دادند و اعلام كردند كه بازيابي هاي خاصي را در وب‌سايت شان مشاهده كردند، در حالي كه 44 درصد افراد پاسخ منفي دادند و تغييرات خاصي را مشاهده نكردند.

اما اكثر افراد شاهد كاهش رتبه بندي سئو ي وب سايت خود بودند. هنگامي كه از افراد پرسيديم كه تاثيرات مثبت و منفي به روز رساني منتشر شده براي آن ها به چه صورت بوده است، اغلب آن ها پاسخ دادند كه تاثيري منفي از اين به روز رساني بر روي وب سايت خود مشاهده كردند. حدود 58 درصد اين افراد شاهد تاثير منفي، 33 درصد اين افراد شاهد تغييرات مثبت بودند و 9 درصد آن ها اعلام كردند كه هيچ گونه تغييري در سئو ي وب‌سايت خود مشاهده نكردند.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/100/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۲۵ توسط:گرگ سفيد موضوع:

ويژگي جديد كنسول جست و جوي گوگل براي دامنه سايت

هم اكنون زمان آن رسيده است كه با ويژگي‌هاي قديم دامنه وب سايت خداحافظي كنيم و با ويژگي هاي جديد دامنه وب سايت آشنا شويد. اين روش يك روش خودكار جديد براي جمع آوري تمام داده هاي سئوي وب سايت شما در كنسول جستجوي گوگل است.

 

شركت گوگل اعلام كرده است كه ويژگي جديد دامنه يا Domain Property را راه‌اندازي كرده است. اين ويژگي سئو به شما اجازه مي دهد تا داده هاي سئو ي وب سايت خود را از يك دامنه كلي در كنسول جستجوي گوگل مشاهده كنيد. اين ويژگي مي تواند http, https, www, non-www, m-dot, و ساير موارد مشابه را درون يك بخش مشترك به يكديگر متصل كند تا نماي كلي عملكرد سايت و خطاها و هشدار هاي مربوطه را در كنسول جستجوي گوگل به دست آوريد.

اين ويژگي چيست؟

اين ويژگي جديد كه در بخش كنسول جستجوي سئو ي گوگل كار مي‌كند، به صاحبان سايت، وب مسترها، توسعه دهندگان و جستجوگرها نماي كلي يك دامنه را در مكاني خاص نمايش مي دهد تا اين افراد بتوانند آن ها را مشاهده كنند. شركت گوگل روز سه‌شنبه اعلام كرد كه ويژگي قديم مشاهده دامنه هاي وب سايت به زودي حذف خواهد شد و كاربران و صاحبان وب سايت مي توانند از ويژگي جديد استفاده كنند. بنابراين شركت گوگل امروز صبح، ويژگي جديد دامنه را براي جايگزيني با روش قديم اعلام كرد. اين ويژگي سئو در ماه نوامبر مورد آزمايش قرار گرفت و مراحل متعددي را طي كرد.

اين ويژگي چگونه كار مي كند؟

شركت گوگل اعلام كرد ويژگي جديد دامنه براي تمام URL هاي سئو ، از جمله تمام پروتكل‌ها زير دامنه ها و مسير هاي متفاوت، داده‌ها و ... استفاده مي‌شود. براي مثال، اگر اين ويژگي جديد را براي وب سايت example.com انتخاب كنيد، داده هاي مورد نظر شامل تمامي زير دامنه هايي است كه با آن مطابقت دارد .

چگونه مي توان از آن استفاده كرد؟

در حال حاضر ممكن است هنوز قادر به استفاده از اين ويژگي نباشيد و آن را در بخش كنسول جستجوي گوگل مشاهده نكنيد، اما شركت گوگل اعلام كرد اگر پيش از اين تنظيماتDNS را انجام داده باشيد، كنسول جستجوي سئو ي گوگل به طور خودكار در طي چندين هفته آينده با استفاده از داده هاي مربوط به سئو ، تمامي گزارش ها ويژگي هاي جديد خود را فعال مي كند. اگر همچنان تنظيمات DNS خود را فعال نكرده ايد، بر روي Add New Property كليك كنيد، به قسمت Property Selector برويد و دامنه ي جديد را به آن اضافه كنيد و از دكمه ثبت DNS استفاده كنيد.

از آن جايي كه اين ويژگي به طور خودكار تنظيم مي شود، شركت گوگل اعلام كرد اگر خواهان استفاده از اين ويژگي جديد نيستيد و همچنان قصد داريد تا به روش قديمي سئو ي دامنه وب سايت خود را بررسي يا آن را ثبت كنيد، از يكي از تكنيك هاي زير استفاده كنيد:

 • در قسمت Performance Report، فيلتر صفحه ي مورد نظر را به آن اضافه كنيد تا بتوانيد پروتوكل ها يا زير دامنه هاي خاص را مشاهده كنيد.
 • ويژگي URL-Prefix را براي بخش هايي از دامنه خود ايجاد كنيد. به عنوان مثال براي دامنهExample.com ، از ويژگي Additional Properties براي m.example.com, http://example.com, https://example.com/spain و ... استفاده كنيد.

دليل اهميت اين ويژگي

ابتدا، اين ويژگي سئو خاصيت خاصي را فراهم مي كند كه كنسول جستجوي قديمي گوگل از آن بهره نمي برد. ثانيا، از آن جا كه اين ويژگي از طريق تاييد DNS به طور خودكار فعال مي شود، نيازمند است تا بتوانيد به سوابق DNSخود دسترسي داشته باشيد و بتوانيد چگونگي تغيير اين سوابق را درك كنيد. ممكن است نياز باشد تا با ارائه دهنده هاستينگ خود مشورت كنيد و پس از آن بتوانيد سوابق دي ان اس خود را تغيير دهيد.

 

منبع : http://generalinfo1.parsiblog.com/Posts/97/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۷:۱۲ توسط:گرگ سفيد موضوع: